Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Zobacz Temat
Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego | GKKG | Ogólne pogaduchy
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor OPINIE O MARATONIE 2007r.
Matii
Użytkownik

Miejscowość: Gniezno
Data rejestracji: 29.10.04
Dodane dnia 14.10.2007 20:33:37
Witam.Wpisujcie wszystkie + i - maratonu chcemy wiedziec co bylo OK a co do po prawki.Pozdrowienia dla wszytkich startujacych. dziekujemy za wyrozumialść w kewstii organizacji i Sorrki za jakies błedy!!!
P.S. ostatni tydzien byl dla nas straszliwy a wszczegolnści dla Prezesa i Radka.Mamy nadzieje ze spotkamy sie za rok.
Fotki i wyniki w najbliższym czasie dajcie nam tylko ochłonąć i odpocząć.Pzdrower.!!

Edytowane przez Matii dnia 14.10.2007 20:38:33
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=6 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: OPINIE O MARATONIE 2007r.
biera
Użytkownik

Miejscowość: Krotoszyn
Data rejestracji: 14.10.07
Dodane dnia 14.10.2007 21:13:55
po pierwsze maraton mi się bardzo podobał i od tego chciałbym zacząć
jako że już zacząłem płynnie przejdę do negatywnej części:
w gnieźnie pojawiliśmy się z dwoma kolegami jako jedni z pierwszych. Jako że cała trójka polegała jedni na drugich że zorientują się gdzie jest biura zawodów, w końcu okazało się że nikt tego dokładnie nie sprawdzil. Kiedy udało nam się dotrzeć na rynek, próbowaliśmy znaleźć kompetentną osobę do udzielenia nam informacji gdzie można znaleźć biuro, albo chociaż gdzie zaparkować samochód. Niestety pan który chyba koordynował rozkładanie sprzętu nic nie wiedział na interesujące nas tematy, wskazał tylko kościół mówiąc że to jakaś szkoła w jego pobliżu. Nie chodzi mi absolutnie o tego Pana - starał się pomóc jak umiał.Po pół godzinie błądzenia po mieście, udało nam się zebrać dość dużą ilość tak samo niezorientowanych jak my i w końcu znalazł się człowiek który nas zaprowadził do biura. (okazało się że przejeżdżaliśmy obok niego ze 3 razy ale o tym za chwile)
Warto następnym razem postawić w miejscu rozkładania się imprezy przynajmniej jedną osobę która będzie wiedziała jak skierować takie osoby jak my i cały karawan samochodów który później się do nas dołączył.

druga sprawa: lepsze oznaczenie biura zawodów. Z początku w ogóle nie było żadnej kartki, później pojawiła się kartka a4 albo a3 z napisem biuro zawodów - bardzo trudna do wypatrzenia. przydałoby się coś większego.

trzecia sprawa: nie żebym marudził o nagrody czy coś ale lampki i koszulki w teletomboli to nie jest to co tygryski lubią najbardziej. Dopiero co byłem na maratonie w Lesznie gdzie do wygrania były m. in. rękawiczki, dętki, bidony, liczniki sigmy, rogi wcs... mimo że wygrałem gumowego miśka na kierownicę pozostawiło to we mnie dużo lepsze wspomnienia niż rzeczone koszulki.

sama trasa fajnie poprowadzona, nie mam jej nic do zarzucenia
Wyślij Prywatną Wiadomość
sebekfireman
Użytkownik

Miejscowość: Trzemeszno
Data rejestracji: 01.11.04
Dodane dnia 14.10.2007 23:40:45
Ja za długo to się nie pościgałem bo zaraz na rundzie honorowej laczka złapałem, więc na temat oznaczenia trasy się nie wypowiem.
Co do organizacji to ogólnie było OKI, szczególnie ten pomiar czasu był świetny, że było wszystko wiadomo na Rynku kto prowadzi i na które kółko wjechał.

A teraz trochę popsioczę smiley
- start i meta w mieście byłby fajny, gdyby było sporo kibiców, bo tak to start w mieście na mnie wrażenia nie zrobił i prawdę mówiąc wolałem już te starty i finisze "w krzakach" w Jankowie no i przyjemniej dętkę się łata w lesie niż między betonem smiley
- brakowało trochę takiej bardziej rytmicznej muzyki jak leciała w poprzednich latach
- szkoda że nie ma takich pamiątkowych koszulek jak były w 2004 roku
- wielka szkoda że wyniknął ten nieprzyjemny incydent z prawdziwym zwycięzcą dystansu giga
- sos w makarnie mógł być lepiej doprawiony smiley

Ale ogólnie gratulacje i ukłony dla wszystkich co się przyczynili do organizacji tej imprezy bo mimo paru niedociągnięć kawał dobrej roboty został odwalony. smiley

Kto chce fotki to kilkanaście wrzuciłem tutaj - http://www.sebekfireman.host247.pl/rower/readarticle.php?article_id=31

Aha i taka może i dobra rada na przyszłość. Może zamiast taśm wyznaczających trasę lepiej rozsypać jakiś biały proszek (zmieloną kredę czy coś w tym stylu) wtedy nikt nic nie będzie zrywał.

NA ROWERZE Z FIREMANEM - www.rowersebek.xt.pl
MAPA FOTOGRAFICZNO-TURYSTYCZNA - www.mapaturystyczna.xt.pl
MÓJ BIKEBLOG - sebekfireman.bikestats.pl/

Edytowane przez sebekfireman dnia 14.10.2007 23:45:03
1035707 sebekfireman www.rowersebek.prv.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
biera
Użytkownik

Dodane dnia 15.10.2007 00:05:59
sebek może pierwszych pięciu zawodników ten proszek przetrzyma, a co z pozostałą setką? dwoma? pięcioma?
sebekfireman
Użytkownik

Miejscowość: Trzemeszno
Data rejestracji: 01.11.04
Dodane dnia 15.10.2007 00:13:26
sebek może pierwszych pięciu zawodników ten proszek przetrzyma, a co z pozostałą setką? dwoma? pięcioma?

Ale to by się go sypało na poboczu trasy - tam gdzie nikt z zawodników nie przejeżdża.

NA ROWERZE Z FIREMANEM - www.rowersebek.xt.pl
MAPA FOTOGRAFICZNO-TURYSTYCZNA - www.mapaturystyczna.xt.pl
MÓJ BIKEBLOG - sebekfireman.bikestats.pl/
1035707 sebekfireman www.rowersebek.prv.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
biera
Użytkownik

Dodane dnia 15.10.2007 00:26:38
ale wiesz jak jest na trasie - 5 pojedzie na skróty, dwóch się wywali, reszta bedzie objeżdżać

nie mówiąc już o tym co sie dzieje tam gdzie jest dużo piachu - chyba tylko drzewa nie są rozryte
klicho
Użytkownik

Miejscowość: BYDGOSZCZ
Data rejestracji: 15.10.07
Dodane dnia 15.10.2007 09:11:52
mam pytanko ,czy gdzieś można sprawdzić wczorajsze wyniki????

Przeżyć życie jak najmocniej!!!!
Bzyk
Użytkownik

Data rejestracji: 02.11.04
Dodane dnia 15.10.2007 09:43:11
mi się baaaaardzo podobało. Pomimo ze dowlokłem się dosyc daleko, ale postawiłem sobie za cel ukończenie maratonu a każda pozycja oprócz ostatniej była dla mnie sukcesem więc jestem tymbardziej zadowolony. Start w mieście - super sprawa. Nawet ten brak kibiców mi nie przeszkadzał.
- pomiar czasu super.
- oznakowanie trasy wreszcie na najwyższym poziomie - nawet jak nie byłem pewien czy dobrze skręciłem to w odległosci kilkudziesięciu metrów było widać kolejne tabliczki
- obstawa super

Ogólnie brak minusów. No może miejscami "wąskie gardła" na trasie gdzie robiły się korki. Jak ktoś jechał z przodu to pewnie nie zauważył ale spora grupa utknęła. No i małe korki podczas przejazdu przez miasto. Czytałem wcześniejsze wypowiedzi i faktycznie jakby się człowiek chciał przyczepić to pewnie parę rzeczy by się znalazło ale jakieś potknięcia zawsze sie pojawiają. To jest zbyt duża impreza i trzeba się z tym liczyć. Nam przynajmniej światła nie zgasły tak jak naszym piłkarzą smiley
Słowa uznania dla organizatorów. Z roku na rok idziecie coraz pewniej. Teraz możnaby jeszcze pomyśleć zeby gnieźnieńską imprezę organizować troszkę wcześniej - początek września na przykład żeby cieplej było no i pogoda pewniejsza - bo wczoraj to musicie przyznać ze dopisało nam wielkie szczescie zwarzywszy ze dwa dni wcześniej padało.
Podrowienia dla wszystkich i czekam z niecierpliwością na wyniki - chcę to przeżyć jeszcze raz smiley
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=8 Wyślij Prywatną Wiadomość
Darek
Administrator

Data rejestracji: 01.04.07
Dodane dnia 15.10.2007 10:49:01
I po zawodach. Gratulacje dla organizatorów. Zdecydowanie lepiej jak w ubiegłym roku. Oczywiście nie odbyło się bez mankamentów (oznakowanie trasy, a przede wszystkim P R O M O C J A !!! - naprawdę szkoda, że przeciętny "Kowalski" nie wiedział). Trasa naprawdę super, wymagająca i bardzo selektywna. Porwałem się "z motyką na Słońce" - Mega, ale nie było źle. Poczekajmy do ogłoszenia wyników na stronie.

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 16.10.2007 17:54:15
to co zostalo z moich fotek mozecie oblookac tu: http://picasaweb.google.com/gkkg120/SkodaMaratonMtbGniezno2007

"Everyone has limits, not everyone accepts them"
nie mam www.jeszczeinaczej.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
elcoyotto
Użytkownik

Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 16.10.2007 17:59:54
Witam i gratuluję bardzo udanej impezy, ale żeby za rok była jeszcze lepsza smiley podam kilka moich malutkich uwag:
- termin, gdyby start był conajmniej 2 tygodnie wcześniej to byłoby wprost idealnie (domyślam się że chodziło o to aby nie kolidować z końcówkami cyklicznych maratonów)
- jeśli organizatorzy załatwili najlepszy pomiar czasów w Polsce to przynajmniej 2 TOI TOIe nie zaszkodziłyby imprezie, chyba że ucierpiałby na tym wizerunek Rynku - to wtedy zrozumiem
- oznakowanie trasy było bardzo dobre... ale chyba nie do końca patrząc na wyniki ilu ludzi ominęło przynajmniej 1 bramkę kontrolną - trzymając się sztywno 7 pkt. reg.(ominięcie min. jednego punktu kontrolnego będzie karane dyskwalifikacją) trzeba byłoby pewnie odwalić z 10-15 % ludzi - sam też ominąlem pierwszą bramkę, ale na szczęście się zorientowałem i wróciłem
- i na koniec piszmy uwagi których wyeliminowanie podniesie status impezy a nie o sosie do makaronu smileysmiley (gdzie ilu uczestników tyle smaków)
OGÓLNE WRAŻENIE BARDZO DOBRE!!! pzdr wszystkich
Autor RE: oznakowanie trasy
prezes
Użytkownik

Data rejestracji: 05.11.04
Dodane dnia 17.10.2007 20:26:18
Przed każdym zakrętem była strzałka kierunkowa (lewo,prawo), a często za zakrętem strzałka potwierdzające (prosto) na wszystkich skrzyżowaniach, gdzie pomyłka zaprowadziłaby zawodnika np do "Trzemeszna" stał człowiek i zabezpieczał. Taśmy dodatkowo zabezpieczały.
1.NIE BIERZEMY odpowiedzialności za pominięcie punktu kontrolnego ponieważ został ON pominięty tylko i wyłacznie z winy zawodników !!!
Po minięciu Jankowa Dolnedo z dróg asfaltowych wjechaliście na drogą gruntową 3-5 m szer. ZAwodnik ten pierwszy co źle pojechał miał strzałke kier w PRAWO (cały czas tą samą drogą gruntową) następnie po ok 100 m skręcił w LEWO ! w zarośniętą polną drogę MIMO IŻ TAM NIE BYŁ0 STRZAŁKI W LEWO i DODATKOWO ZERWAŁ TASME , która zagradzała ten wjazd.
Dodam ze motocyklista prowadził tylko pierwszą trójkę która "uciekła" ok 2 km za startem ostrym a reszta grupy jechała w/g strzałek i nie miała żadnych problemów. Aż do momenty TEGO gościa co sobie skręcił bo miał takie widzi mi się.
2. tylko 1 (jeden) pojechał na trzecią pętlę - daje do myslenia smiley Częściowo bierzemy odpowiedzialność . Częsciowo On sam powiedział ze wiedział ze są 2 okrążenia, ale.... zdarza się smiley. i To było jedyne do czego można sie przyczepić tzn ON może .
toalety i natryski do dyspozycji zawodników były w biurze zawodów czynne od 6:30 do 17:00. i nie piszcie mi ze to za daleko od Rynku smiley
Jak komuś nza mało pikantny sos to mógł sobie doprawić - przyprawy były GRATIS smiley
3.Mam nadzieją Darek że za rok pomożesz i zajmiesz sie promocją .
4.Dojazd do biura smiley Nooooooooooo dobra smiley za rok będzie lepiej smiley
PS TOY tez będą na miejscu smiley

DZIEKUJE WSZYSTKIM KTÓRZY MI POMOGLI.

Ogólnie na całej trasie maratony było 59 osób zbezpieczających przejazd . A za rok dodamy jeszcze jedną smiley na trawiastym zakręcie w LEWO w który nie mieliście jechać i postawie TAM wielką tabilcę ze strzłką PUNKT KONTROLNY smiley

prez

Edytowane przez prezes dnia 17.10.2007 20:38:51
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
biera
Użytkownik

Dodane dnia 17.10.2007 23:48:41
niestety - za jedną osobą pojechały następne - ja sam też pojechałem za jakąś dwójką, za mną kolejni. Żadnych taśm tam nie widziałem, strzałek też nie. U mnie i zawodników jadących za mną była to po prostu pomyłka - pojechaliśmy tam gdzie jechali ludzie przed nami.
Dr Kade
Użytkownik

Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 21.01.07
Dodane dnia 18.10.2007 09:07:09
Dziwi mnie ton wypowiedzi prezesa, po tylu pozytywnych komentarzach dotyczących maratonu w Gnieźnie. Chłopie czego się spodziewałeś, że wszyscy będą piać z zachwytu? Fora internetowe mają to do siebie, że ludzim łatwiej jest się czepiać. A ty robisz z igły widły i strzelasz focha ! Poczytaj sobie komentarze po maratonach z cyklu MTB Marathon lub Gryfa Pomorskiego
Co do ominięcia punktu kontrolnego przez część maratończyków to się nie zgodzę, coś musi być na rzeczy skoro tyle osób pojechało inną trasą, może warto na spokojnie przemyśleć.
Trzecie kółko lidera to prawdziwa wpadka, ale zdarza się najlepszym.
Jeśli chodzi o ToiTojki to wydaje mi się, że nik nie pisał, że daleko, tylko że byłoby fajniej gdyby były na rynku i już, W przyszłym roku będą super nie będzie trudno.
I jeszcze raz uważam, że impreza była bardzo dobra, chociaż nie lubię tego typu tras. Największa wpadka to wypowiedź prezesa.
Arek Suś.

Bydzia Power Bike Team
Darek
Administrator

Dodane dnia 18.10.2007 10:36:11
prezes napisał/a:
3.Mam nadzieją Darek że za rok pomożesz i zajmiesz sie promocją .
smiley

OK. Obiecuję, że się tym zajmę. Trochę się na tym znam i mam nadzieję, że wiem jak to zrobić.

Pozdrawiam

PS. Prezes "uszy do góry" - było nieźle. A błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robismiley

Edytowane przez Darek dnia 18.10.2007 10:37:05
budyn
Administrator

Miejscowość: Clonmel
Data rejestracji: 30.10.04
Dodane dnia 18.10.2007 14:32:02
Dr Kade napisał/a:
Dziwi mnie ton wypowiedzi prezesa, po tylu pozytywnych komentarzach dotyczących maratonu w Gnieźnie. Chłopie czego się spodziewałeś, że wszyscy będą piać z zachwytu? Fora internetowe mają to do siebie, że ludzim łatwiej jest się czepiać. A ty robisz z igły widły i strzelasz focha !

(...)

Największa wpadka to wypowiedź prezesa.

hehehe.. No trzeba przyznać że prezes pojechał "po szerokim"smiley

Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.
Na tym forum łączymy praktykę i teorię - nic nie działa i nie wiemy dlaczego.
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=18 Wyślij Prywatną Wiadomość
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 18.10.2007 15:02:19
wydaje mi sie panowie ze bierzecie wypowiedz Prezesa zbyt powaznie...

"Everyone has limits, not everyone accepts them"
nie mam www.jeszczeinaczej.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Lupa
Użytkownik

Data rejestracji: 04.03.06
Dodane dnia 18.10.2007 15:16:14
sebekfireman napisał/a:
- brakowało trochę takiej bardziej rytmicznej muzyki jak leciała w poprzednich latach

Dla mnie to właśnie była zmiana na lepszesmiley

Od Stówy słyszałem,że taśmę w tym feralnym punkcie zerwał prawdopodobnie wędkarz-jeszcze przed przyjazdem pierwszego zawodnika.Problem ze zgubieniem trasy nie jest więc spowodowany zaniedbaniem organizacyjnym a zwykłą ludzką bezmyślnością/złośliwością.

Dzięki wielkie dla całej ekipy organizującej maraton-takiej imprezy to miasto jeszcze nie widziało.

Dwie moje największe pasje życiowe to punk rock i łamać przepisy drogowe
Darek
Administrator

Dodane dnia 18.10.2007 17:28:02
Lupa napisał/a
...-takiej imprezy to miasto jeszcze nie widziało.

Tak trochę powiało polityką, a zwłaszcza głosami jednego ugrupowania - "Panowie jesteśmy doskonali smiley"

Jeszcze raz podkreślam impreza udana, lecz nie bez mankamentów, które należy na spokojnie przetrawić i próbować uniknąć ich następnym razem.

Edytowane przez Darek dnia 18.10.2007 17:29:54
prezes
Użytkownik

Data rejestracji: 05.11.04
Dodane dnia 18.10.2007 22:10:14
Spoko smiley dałem w wypowiedzi 10smiley (usmieszków) Uważam ze maraton był bardzo udany. A że były wpadki smiley zdaża się smiley . Ja sie ni ewkurzam na wypowiedzi tylko chciałem napisać co i jak zabezpieczylismy i w/g nas to miało wystarczyć. Za rok zabezpieczymy TO MIEJSCE człowiekiem i powinno wszystko pójść jak po maśle.
smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

prez
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08