Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Zobacz Temat
Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego | GKKG | Ogólne pogaduchy
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: OPINIE O MARATONIE 2007r.
Piotras
Użytkownik

Data rejestracji: 01.01.06
Dodane dnia 19.10.2007 00:51:39
Ogólnie organizacja dużo lepsza niż rok temu , podobała mi się asysta policji przy przejazdach przez drogi i obecność ratowników medycznych ,duża ilośc osób kierujących ruchem. Trochę niedociągnieć informacyjnych - naprawdę trzeba się było mocno wczytać w regulamin na stronie aby dowiedzieć się o której godzinie jest start . Data i godzina startu powinny być gdzieś w czołówce grubymi czcionkami. Podobnie informacja o miejscu zapisów bo niejeden myślał że zapisy są na Rynku. A jeszcze ten konferansjer co zapowiadał , facet może i miał chęci ,ale totalny brak pomysłu jak rozgrzać publikę ,któryś przedmówca wskazał na brak oprawy muzycznej , w profesjonalnej imprezie nie powinno tego zabraknąć. Dobrze że opublikowaliście mapkę trasy na stronie , jedyne moje życzenie aby za rok była ona jeszcze dokładniejsza ,w epoce map cyfrowych można pozwolić sobie na większa dokładność niż ta którą oferuje szkic. Jestem trochę wzrokowcem i mając w pamięci ogólny przebieg trasy jestem w stanie uniknać pomyłek , myślę że dotyczy to również niejednej osoby z tych co pobłądzili. To tyle uwag , ogólnie więcej pozytywów niż negatywów i oby za rok było jeszcze lepiej smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
sebekfireman
Użytkownik

Miejscowość: Trzemeszno
Data rejestracji: 01.11.04
Dodane dnia 19.10.2007 08:18:32
Trochę niedociągnieć informacyjnych - naprawdę trzeba się było mocno wczytać w regulamin na stronie aby dowiedzieć się o której godzinie jest start . Data i godzina startu powinny być gdzieś w czołówce grubymi czcionkami. Podobnie informacja o miejscu zapisów bo niejeden myślał że zapisy są na Rynku.

No ale regulamin zawodów powinno się zawsze przeczytać. A jak się przeczyta to godzinę startu odnajduje się bez problemu i informację gdzie są zapisy także.

Dobrze że opublikowaliście mapkę trasy na stronie , jedyne moje życzenie aby za rok była ona jeszcze dokładniejsza ,w epoce map cyfrowych można pozwolić sobie na większa dokładność niż ta którą oferuje szkic. Jestem trochę wzrokowcem i mając w pamięci ogólny przebieg trasy jestem w stanie uniknać pomyłek , myślę że dotyczy to również niejednej osoby z tych co pobłądzili.

Wg mnie jeżeli nie znasz dobrze terenu to nie jesteś w stanie zapamiętać trasy z mapy (gdzie skręcić itp). Sam jestem wzrokowcem, ale zapamiętanie trasy na obcym terenie idzie ciężko i zawsze muszę upewniać się mapą.

Jak za rok będzie ta sama trasa to dokładność szkicu będzie idealnie pokrywała się z faktycznym przebiegiem trasy. Na dniach przejadę tą trasę z GPSem i przy okazji zrobię profil wysokościowy.

NA ROWERZE Z FIREMANEM - www.rowersebek.xt.pl
MAPA FOTOGRAFICZNO-TURYSTYCZNA - www.mapaturystyczna.xt.pl
MÓJ BIKEBLOG - sebekfireman.bikestats.pl/
1035707 sebekfireman www.rowersebek.prv.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Dr Kade
Użytkownik

Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 21.01.07
Dodane dnia 19.10.2007 08:55:23
prezes napisał/a:
Spoko smiley dałem w wypowiedzi 10smiley (usmieszków) Uważam ze maraton był bardzo udany.

I wszystko jasne smileysmileysmiley

Bydzia Power Bike Team
Piotras
Użytkownik

Data rejestracji: 01.01.06
Dodane dnia 19.10.2007 09:24:28
sebekfireman napisał/a:

No ale regulamin zawodów powinno się zawsze przeczytać. A jak się przeczyta to godzinę startu odnajduje się bez problemu i informację gdzie są zapisy także. .

To tak podobnie jak z instrukcją obsługi jakiegoś sprzętu ,niby to jest ale i tak mało kto to czyta ,bo funkcje najbardziej potrzebne powinny być intuicyjnie dostępne gdzieś pod ręką i w dobrze zaprojektowanym urządzeniu każdy je odnajdzie nawet bez patrzenia do tej instrukcji. Podobnie tutaj - regulamin oczywiście powinien opisywać wszelkie niezbędne reguły i szczegóły ,ale oprócz tego informacje podstawowe powinny być gdzieś dobrze wyeksponowane ,tak aby każdy je widział bez szukania.

Wg mnie jeżeli nie znasz dobrze terenu to nie jesteś w stanie zapamiętać trasy z mapy (gdzie skręcić itp). Sam jestem wzrokowcem, ale zapamiętanie trasy na obcym terenie idzie ciężko i zawsze muszę upewniać się mapą..

W sumie jest w tym troche prawdy , ale tu nie chodzi o zapamiętywanie trasy z dokładnością do metra, za to ogromnym ułatwieniem byłoby naniesienie punktów orientacyjnych np. mostek , tunel , stawek , figura itp , które to ułatwiają nawigację w terenie

Pzdr
Piter
biera
Użytkownik

Miejscowość: Krotoszyn
Data rejestracji: 14.10.07
Dodane dnia 19.10.2007 11:39:25
przypomniałem sobie czego jeszcze mi brakowało
jakiegoś punktu opatrunkowego na rynku
szukałem czegoś takiego bo niedaleko mety wypierdzieliłem się na szutrze i cały łokieć był uwalony w mieszance krwi i kurzu. Niby nic specjalnego ale nawet za bardzo nie było jak tego przemyć.

PS: ma ktoś jeszcze jakieś zdjęcia? czy tu na stronie jeszcze się coś pojawi?

Edytowane przez biera dnia 19.10.2007 11:40:09
Lupa
Użytkownik

Miejscowość: Gniezno
Data rejestracji: 04.03.06
Dodane dnia 21.10.2007 11:25:41
Darek napisał/a:
Lupa napisał/a
...-takiej imprezy to miasto jeszcze nie widziało.

Tak trochę powiało polityką, a zwłaszcza głosami jednego ugrupowania - "Panowie jesteśmy doskonali smiley"

Do polityki proszę mnie nie mieszać.Nie brałem udziału w organizacji maratonu i jest to moja opinia jako uczestnika maratonu.Podobało mi się i tyle.

Dwie moje największe pasje życiowe to punk rock i łamać przepisy drogowe
malgo
Użytkownik

Data rejestracji: 22.10.07
Dodane dnia 22.10.2007 20:02:18
mam pyt, kiedy można się spodziewać fotek z maratonu??
malgo
Użytkownik

Data rejestracji: 22.10.07
Dodane dnia 22.10.2007 20:08:22
a co do opinii o maratonie, cóż...traska była całkiem przyjemna, jednak pomyliłam drogę, jak zresztą wielu zawodników (przed pierwszym pkt kontrolnym).
dlatego, też apeluję o lepsze oznakowanie w przyszłym roku.
thomson
Super Administrator

Miejscowość: Gniezno
Data rejestracji: 29.10.04
Dodane dnia 23.10.2007 17:17:25
wszystkie nasz fotki dostępne są tutaj
http://picasaweb.google.com/gkkg120

"Everyone has limits, not everyone accepts them"
nie mam www.jeszczeinaczej.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
maratonczyk
Użytkownik

Miejscowość: Konin
Data rejestracji: 10.12.05
Dodane dnia 24.10.2007 12:11:01
Uważam maraton za bardzo udany. Myślę zarówno o stronie organizacyjnej jak i sportowej. Pragnę zauważyć że jest to jeden z dwóch maratonów (Wieleń, Gniezno) organizowanych cyklicznie na terenie Wielkopolski przez ludzi z naszego regionu. Już za to należą się podziękowania dla organizatorów.
Ja osobiście startowałem w nim po raz trzeci. Problemów związanych z oznakowaniem trasy nie miałem, chociaż (na 4km złapałem "gumę" i zanim zmieniłem dętkę wszyscy przejechali) cały dystans GIGA jechałem sam. Polecam wszystkim objazd trasy, który bardzo pomaga zapoznać się z trasą maratonu.
Pojawiło się sporo zawodników z wielkopolskiej czołówki, Torunia, Bydgoszczy. Liczba uczestników mówi sama za siebie - 243 ukończyło maraton. Co rok jest nas coraz więcej. Świadczy to o rosnącej popularności imprezy.
Pomysł ze startem i metą na rynku uważam za bardzo dobry. Oczywiście powoduje to pewne niedogodności, ale przy dobrym oznakowaniu biura zawodów i postawieniu dwóch WC na rynku sprawa zostanie rozwiązana.
Myślę że można pomyśleć o ustawianiu pewnej ilości samochodów uczestników maratonu od razu na rynku (przy współpracy ze strażą miejską) ponieważ i tak tam stały. Reszta na parkingach i uliczkach obok.
Obsługa zawodów (zapisy i wyniki) przez firmę www.datasport.pl to wygoda i komfort zarówno dla organizatorów jak i uczestników.
Można jeszcze rozważyć rozdzielenie kategorii M2 i M3 co wpłynęłoby, moim zdaniem, na atrakcyjność startu dla kategorii M3.
Czekam na następny maraton za rok.
Pozdrawiam Prezesa, Radka i cały GKKG.
http://mtb.konin.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016