Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Zobacz Temat
Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego | GKKG | Ogólne pogaduchy
Autor Ścieżki rowerowe w Gnieźnie
rradek1985
Użytkownik

Miejscowość: Gniezno
Data rejestracji: 21.09.06
Dodane dnia 02.03.2008 14:22:05
Witajcie drodzy bikerzysmiley temt, który chę przedyskutować a być może również zrealizować przy waszej współpracy początek swój ma już w wątku dotyczącym masy krytycznej, żeby więc nie mieszać dwóch odmiennych choć podobnych do siebie tematycznie wątków stworzyłem miejsce do dyskusji tutajsmiley a o to treści z poprzedniego forum, od którego temat się zaczął:

rradek1985
Użytkownik

Dzisiaj rozmawiałem z kumplem, zatwiardziałym kierowcą. Zaczęliśmy wymieniać poglądy na temat sensowności masy krytycznej, i powiem szczerze w pewnym momencie dał mi taki argument przeciwko masie, że nie miałem co mu odpowiedzieć. Chodziło o to, że stwierdził, że jeśli chcielibyśmy mieć ścieżki rowerowe w Gnieźnie (bo o to przecie chodzi w masie, no nie?), to najpierw powinnyśmy udać się do władz miasta z oficjalnym pismem..Moje pytanie więc jest takie, dla "starych wyjadaczy" tego forum: czy kiedykolwiek ktoś próbował w tej kwestii coś zdziałać u naszej szanownych władz??

thomson
webmajster

Owszem, ale dawno temu. Była petycja, która miała byc przekazana Prezydentowi, który miał również pojawić sie na rowerze. Oczywiście się nie pojawił mimo zapewnień. Czy petycja została zaniesiona/wysłana w innym terminie tego nie wiem na pewno, ale myśle że tak.

Myślę, że w Masie nie chodzi tylko o ścieżki rowerowe, ale również a może przede wszystkim o zwrócenie uwagi kierowców na to że rowerzysta to też pełnoprawny uczestnik ruchu. Ścieżki nie byłby potrzebne gdybyśmy na drogach mogli czuć się bezpiecznie, a jak jest wszyscy wiemy... To czy Masa to właściwa forma zwracania na siebie uwagi jest kwestia kontrowersyjna, ale chyba lepsze to niż nic..

Bombell
Użytkownik

Zgadzam sie z tym co mówi Thomson, a wczorajszą mase obserwowałem z pozycji pieszego i musze przyznać, że było głośno i napewno ta forma zwracania na siebie uwagi jest skuteczna bo było was słychać juz z daleka ;P

cup
Użytkownik

Myślę że masa ma sens właśnie wtedy, gdy przy jej okazji nosi się petycje do władz miasta i pokazuje się możliwe zmiany w planach budowy nowych dróg, by były one przyjemniejsze dla nas rowerzystów. I właśnie tak działa ona we wszystkich miastach w Polsce (albo w większości), ma pokazać władza, że rowerzyści też mają prawo decydować o wyglądzie miasta, a to żebyśmy byli bezpieczni niestety nie zależy jedynie od dobrej woli kierowców, ale i od dróg po których się poruszamy i choć wielu z was powie, że nam "góralom" niepotrzebne są ścieżki, to przecież walczymy o ogół społeczności i bezpieczeństwo wszystkich.

To na tyle mojego przydługiego wywodu

rradek1985
Użytkownik

zgadzam się z tym co powiedział Cup, po dniu rozmyślań ta ten temat doszedłem do wniosku że jedna petycja to było za mało, zrresztą w takich sprawach trzeba "być upierdliwym" w stosunku do władz miasta. Myślę że powinniśmy zając się tą sprawą, ja chętnie się przyłącze, jeśli tylko mógłbym zrobić coś pożytecznego, jednak nie mam doświadczenia w tych sprawach - przydała by się więc rada kogoś bardziej doświadczonego. Mam nadzieję że poruszony tutaj przeze mnie wątek nabierze rozpędu i pomyślimy nad nim poważnie. POzdrower!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ścieżki rowerowe w Gnieźnie
cup
Użytkownik

Miejscowość: Powidz
Data rejestracji: 17.12.06
Dodane dnia 03.03.2008 11:08:27
Jeżeli chcecie pogadac z kimś bardziej ode mnie doświadczonym w tej sprawie, czyli chłopakiem, który zajmuje się sprawą petycji w Kaliszu, to polecam skontaktowac się z Piotrkiem- Bocianem http://rowerykalisz.pl/index.php?q=user/23 lub poczytac o tym jak to robia w Poznaniu http://www.srm.eco.pl/
Ewentualnie numer do Piotrka moge poda na PW
Autor RE: Ścieżki rowerowe w Gnieźnie
rradek1985
Użytkownik

Miejscowość: Gniezno
Data rejestracji: 21.09.06
Dodane dnia 08.03.2008 10:48:02
oks, dzięki za pomoc, jeszcze porusze temat na jutrzejszym spotkaniu w wigwamie, a potem mam zamiar ruszyc tą sprawę już na poważniesmiley
Skocz do Forum:
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas: