Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Zobacz Temat
Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego | GKKG | Ogólne pogaduchy
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor GKKG na poważnie ...
Darek
Administrator

Miejscowość: Gniezno
Data rejestracji: 01.04.07
Dodane dnia 18.03.2008 17:10:34
To nie jest żaden nowatorski pomysł. Tak jak dyskutowaliśmy w Wigwamie aby jeździć klub nie jest nam potrzebny.

Jednakże do działań organizacyjnych jest niezbędny. Mówiąc wprost - bez rejestracji odrębnego klubu organizacja jesiennego maratonu się nie uda !!!

Wszystko w rekach (głowach) "15 wspaniałych"

Tak od razu na wstępie dyskusji - deklaruję się jako członek założyciel.

Kto następny?

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: GKKG na poważnie ...
thomson
Super Administrator

Data rejestracji: 29.10.04
Dodane dnia 18.03.2008 17:35:04
jak trzeba to trzeba ... wchodzę w to, ale tak sobie teraz myślę, że 15 osób to całkiem sporo i może być problem...

"Everyone has limits, not everyone accepts them"
nie mam www.jeszczeinaczej.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
rradek1985
Użytkownik

Data rejestracji: 21.09.06
Dodane dnia 18.03.2008 17:39:54
Jajuż sie pod tym podpisalem, Jestem więc ochotnikiemsmiley
zaskar
Użytkownik

Data rejestracji: 19.08.05
Dodane dnia 18.03.2008 18:23:20
Myślę, że nie bedzie problemu ze znalezieniem chętnych do założenia klubu. Pamiętam jak to było z założeniem GKKG, to było z 10 lat temu, razem z Adamem Gadzińskim tworzyliśmy statut i rejestrowaliśmy klub w U.Marsz.
Żeby zachęcić bikerów należy im przedstawić zasady funkcjonowania takiej organizacji i że tak w zasadzie nie ma sie czego obawiać! Z tego co pamiętam to ze spraw formalnych poza uchwaleniem statutu na walnym zebraniu członków klubu trzeba powołać trzon organizacyjny (prezesi, skarbnik itd) oraz odfajkować coroczne sprawy biurokracyjne (sprawozdania do urzędów, skarbówki itp.)
DAMY RADĘ!smiley
jOzzy
Użytkownik

Data rejestracji: 06.03.07
Dodane dnia 18.03.2008 19:57:14
Witam !
Sprawy organizacyjne związane z założeniem i zarejestrowaniem klubu, to jest całkiem poważne wyzwanie.
Coś niecoś pamiętam ( a było to z dziesięć lat temu) jak zakładaliśmy klub karate w Gnieźnie. Opracowanie statutu, wizyty w urzędach, rejestracja w sądzie w Poznaniu, założenie konta bankowego, pieczątki klubowe i imienne, deklaracje członkowskie, składki - uf - trochę nas to wtedy kosztowało i zdrowia i pieniędzy.
To nie jest wcale ani proste, ani łatwe, ale na pewno do zrobienia. A potem, po przebrnięciu przez tę całą machinę biurokratyczną, pozostają sprawy przyziemne - zebrania zarządu (z których trzeba sporządzać sprawozadania), zbieranie składek (chociażby po to, żeby płacić za prowadzenie konta bankowego|), sporządzanie sprawozdań dla urzędu skarbowego, sporządzanie planów działania, zebrania sprawozdawczo-wyborcze itd itp - uf, obowiązków sporo, ale wszystko do zrobienia, pod warunkiem, że kilka osób poświęci swój wolny czas oraz trochę gotówki na załatwienie spraw związanych z rejestracja klubu, a potem z jego codzienna działalnością.
I to by było na razie na tyle.

Pozdrower ! smiley

Bardzo lubię jeździć na rowerze, zwykle niedaleko, czasami dalej .....
Z nikim się nie ścigam, nikt mnie nie goni (no czasami psy), nikomu niczego nie muszę udowadniać .....
Jeżdżę sobie swoim tempem, czasem wolniej, a czasem szybciej .....

Edytowane przez jOzzy dnia 18.03.2008 20:00:12
Matii
Użytkownik

Dodane dnia 18.03.2008 21:23:16
Czesc oczywiscie podpisuje sie pod tym!!! Organizacyjnie pomoge napewno tak jak zawszesmiley
Pozdrower.
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=6 Wyślij Prywatną Wiadomość
Darek
Administrator

Dodane dnia 18.03.2008 21:35:16
Panowie - jeżeli chodzi o marudzenie i piętrzenie trudności to możecie startować w mistrzostwach świata i to z pewnością jako zawodnicy rozstawieni.

Trochę zaufania i dobrej woli.

Wszystkim, którzy nie rozumieją wyjaśniam w czym rzecz:

Organizacja jakiejkolwiek profesjonalnej imprezy (logistyka, sponsorzy, finanse, odpowiedzialność, partnerstwo ...) bez legalizacji działalności jest bardzo trudna o ile w ogóle możliwa. Jeżeli jesteśmy sekcją innego klubu (myślę tu o Gnieźnieńskim Klubie Olimpijczyka) to każdy dokument (prośba, wniosek, opinia, ...) musi być sygnowana podpisem władz tegoż klubu. A więc trzeba się umawiać na spotkanie, tłumaczyć, prosić o podpisanie, ... następnie grzecznie dziękować i zanosić stosowne pismo często do pokoju obok.

Dlatego wydaje mi się, że zasadnicze pytanie brzmi:

Nie to, czy chcę rejestracji klubu, ale czy chcę organizacji jesiennego maratonu w Gnieźnie. A jeżeli tak to czy w tym pomogę ???

cup
Użytkownik

Miejscowość: Powidz
Data rejestracji: 17.12.06
Dodane dnia 19.03.2008 00:16:10
Ja jestem jak najbardziej za i pytam tylko w czym trzeba pomóc i mogę ruszać do działańsmiley Bo jak wiecie jestem chętny dołączyć do Was i wspierać organizację imprezsmiley
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 19.03.2008 12:46:22
Darek napisał/a:
Organizacja jakiejkolwiek profesjonalnej imprezy (logistyka, sponsorzy, finanse, odpowiedzialność, partnerstwo ...) bez legalizacji działalności jest bardzo trudna o ile w ogóle możliwa. Jeżeli jesteśmy sekcją innego klubu (myślę tu o Gnieźnieńskim Klubie Olimpijczyka) to każdy dokument (prośba, wniosek, opinia, ...) musi być sygnowana podpisem władz tegoż klubu. A więc trzeba się umawiać na spotkanie, tłumaczyć, prosić o podpisanie, ... następnie grzecznie dziękować i zanosić stosowne pismo często do pokoju obok.

Jasna sprawa, trudno się nie zgodzić, zastanawia mnie tylko jak w takim razie udało się zorganizować poprzednie maratony? smiley ...ale zostawmy to.
Skoro są chętni to trzeba to wykorzystać i działać. Kto wie do czego taki oficjalny status klubu sportowego przyda się nam w przyszłości ....

Qba77
Użytkownik

Data rejestracji: 21.03.08
Dodane dnia 21.03.2008 13:24:50
Witam.
Ja też jestem za utworzeniem klubu z prawdziwego zdarzenia. Chętnie pomogę w dobiciu do magicznej 15-stki.
Pamiętam jak "klub" tworzony był dawno temu i było wtedy jakieś zebranie i zapisy. A później nic. Po prostu gdzieś tam się zapisałem i tyle.
Mam nadzieje że tym razem będzie z tego coś bardziej na serio, a samodzielność (odcięcie się od Gnieźnieńskiego Klubu Olimpijczyka) jest jak najbardziej wskazana.
Pozdrower
jOzzy
Użytkownik

Data rejestracji: 06.03.07
Dodane dnia 21.03.2008 22:07:49
Darek napisał/a:
Panowie - jeżeli chodzi o marudzenie i piętrzenie trudności to możecie startować w mistrzostwach świata i to z pewnością jako zawodnicy rozstawieni.

Pisząc mojego posta nie było moim zamiarem marudzić, narzekać, czy piętrzyć trudności, ale wskazać jakie zadania czekają po drodze do założenia klubu z prawdziwego zdarzenia.
I to by było na tyle.
PS. Na spotkanie 29 marca przyjdę (no chyba, że znowu coś się mi przydarzy)

Pozdrower ! smiley

Bardzo lubię jeździć na rowerze, zwykle niedaleko, czasami dalej .....
Z nikim się nie ścigam, nikt mnie nie goni (no czasami psy), nikomu niczego nie muszę udowadniać .....
Jeżdżę sobie swoim tempem, czasem wolniej, a czasem szybciej .....

Edytowane przez thomson dnia 21.03.2008 22:19:30
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 25.03.2008 00:12:30
Jakieś pomysły/propozycje co do miejsca sobotniego zebrania ????

Darek
Administrator

Dodane dnia 25.03.2008 19:04:48
Czas biegnie nieubłaganie, a więc przyszła pora na konkrety.
Oczywiście spotkanie założycielskie "nowego GKKG" może się odbyć na siedząco (BEZ ROWERÓW !!!)

Termin jest ustalony - to sobota 29 marca 2008 r.
Godzina - proponuję - 17:00
Miejsce - proponuję - restauracja Hotelu "ADALBERTUS" ul. Tumska (obok Katedry)

Piszcie co sądzicie o tych propozycjach, lub podawajcie inne.

Pzdr

rradek1985
Użytkownik

Dodane dnia 25.03.2008 21:55:13
hmm, a może by tak Młyn o 18??
Darek
Administrator

Dodane dnia 26.03.2008 10:19:06
Takie spotkanie wymaga trochę spokoju. Nie wiem czy Młyn w sobotnie popołudnie/wieczór to zapewni.

rradek1985
Użytkownik

Dodane dnia 26.03.2008 13:55:01
o 18 dopiero tam otwierają, więc będzie stosunkowo spokojniesmiley jakby nie patrzeć to spotkanie to nie będzie trwać bardzo dłgo chyba, no nie?? Jednak po 19 - to już będzie tam głośno...Ale po to jest forum by podyskutować, nie będę się upierałsmiley
prezes
Użytkownik

Data rejestracji: 05.11.04
Dodane dnia 27.03.2008 21:15:02
z tego co mi wiadomo to klub załozony ok 10 lat temu przez Adama Gadzińskiego nie został zlikwidowany ale zawieszono działalność. Jeśli tak to wznowienie działalności bedzie łatwiejsze i szybsze niż zakładanie na nowo. Klub był rejestrowany w poznaniu w sądzie miał KRS wlasne konto itp. Problem był bo sie jakis przepis zmienił i potrzebny był trener . wszelkie informacje w starostwie. Jest jeszcze jedna opcja (ale musiałbym sie upewnic). Postaram sie przyjsc w sobote o 17 do Adalbertus.
Oczywiscie jak chcecie zakładac klub od nowa to OK tylko nie wiem czy nazwe "GKKG" Wam przyjmą bo taka już jest zarejestrowana w sadzie .
PS
Z GKOl współpracowało mi sie bardzo dobrze , a podpis i pieczątke Prezesa GKOl pana Jerzego Temczuka potrzebowałem tylko na 3 dokumentach.

prez

Edytowane przez prezes dnia 27.03.2008 21:31:36
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 28.03.2008 15:29:17
prezes napisał/a:
tylko nie wiem czy nazwe "GKKG" Wam przyjmą bo taka już jest zarejestrowana w sadzie .

Właśnie też się nad tym zastanawiam, ale Darek chyba i to przewidział skoro obstaje przy zakładaniu klubu... pogodamy, zobaczymy..

W takim razie sobota 17.00 w restauracji ADALBERTUS !

zaskar
Użytkownik

Data rejestracji: 19.08.05
Dodane dnia 28.03.2008 23:46:17
szkoda, że nie będę na tym spotkaniu - akurat jestem z żona na spływie kajakowym, ale może uda się nam zajechać na finał tego "walnego' zebrania
Rudy
Administrator

Data rejestracji: 24.04.06
Dodane dnia 29.03.2008 21:05:21
Wynikło coś ciekawego ze spotkania?
rudd_1992 http://gkkg.pl/faq.php?cat_id=30 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
22.10 - Dębówiec - Rajd