Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Zobacz Temat
Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego | GKKG | Ogólne pogaduchy
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Autor Maraton 2005
Matii
Użytkownik

Miejscowość: Gniezno
Data rejestracji: 29.10.04
Dodane dnia 03.02.2005 21:52:48
Jak już chyba wiecie nie odbędą się zawody w maju z cyklu "Wielkopolska Liga Masters w Kolarstwie Górskim o Puchar Thule 2005"- edycja Gniezno. Lecz w zamian chcemy bardzo dobrze zorganizować Nasz Maraton i poprawić to co było nie tak w zeszłym roku.
Proszę Wszystkich aby w tym temacie wpisywali swoje propozycje co do: zmian organizacyjnych, pomysłów na usprawnienie przeprowadzenia zawodów, może podsuniecie nam jakieś ciekawe zmiany które będziemy chcieli wprowadzić w życie. Wasze propozycje spiszemy i omówimy z Prezesem oraz z osobami które będą odpowiedzialne za organizacji maratonu.
Wszystkie informacje co do zmian i samego maratonu na pewno pojawia się na stronie.
Pisze to już teraz ponieważ chcemy mieć jasna sytuacje i planować wszystko w odpowiednich etapach a nie w popłochu i na ostatnia chwile.

P.S. Proszę potraktować ten temat poważnie chyba chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, a i nie rzucać słów na wiatr co do deklaracji ze
" ja na pewno pomogę" a później się okazuje ze albo taka osoba się nie zjawia a jak już jest to ma straszne pretensje ze cos musi zrobić
( jesteśmy klubem czy raczej tylko z nazwy udajemy klub a od środka się dzielimy ), lub przyjeżdżają na gotowe.

Pozdrawiam całe GKKG. Matii
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=6 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Maraton 2005
budyn
Administrator

Miejscowość: Clonmel
Data rejestracji: 30.10.04
Dodane dnia 03.02.2005 23:40:24
O kurde widzę że, z początkiem lutego zaczynamy mówić poważnie o wszystkimsmiley
Bardzo dobrze...
Myślę że trzeba w tym temacie wypowiadać się "w punktach" żeby później nie było że coś umknęło naszej uwadze...
Ja pierwszy bo się nudzesmiley

1. Lepsze oznakowanie trasy (my ją znamy ale ludzie z zewnątrz mieli mnóstwo problemów! - albo więcej ludzi w newralgicznych miejscach albo duże czytelne znaki, nikt ich nie ukradnie...)
2.Pomiary czasów! ( wszyscy zawodnicy; jeśli ktoś jedzie na więcej niż jedno kółko to również czas pierwszego okrążenia)
3.Większe zainteresowanie wszystkimi zawodnikami a nie tylko czołówką i tymi co jadą na krótki dystans (wszyscy wpierdalają kiełbaski a 10 zawodników na trasie...)

To są wg mnie największe problemy poprzedniego maratonu. Każdy się ucieszy jeśli zostanie to poprawione...

Mam też kilka propozycji "od siebie".
Najbardziej zdziwił mnie fakt że, na pięc minut przed startem połowa GKKG zdecydowała że śmiga na krótki dystans... Rozumiem że ktoś kompletnie nieprzygotowany będzie miał problem przejechac nawet jedno kółko, ale my? Panowie toż to w Szklarskiej będzie minimum 50 km "pod górę"! Trzeba coś zrobić żeby więcej wiary rzuciło się na ten większy dystans... Nie wiem jak wy ale ja jestem bardziej zadowolony z 10 miejsca niż gdybym miał być dajmy na to piąty, na krótkim odcinku...
Druga sprawa to kategorie wiekowe. Na krótki było kilka a na długi jedna. Coś nie tak, prawda?
0-40 elita, 40-100 masters. Krótko i na temat.
I na koniec szalony plansmiley:
Masters - 42km
Elita - 84km
Wiem że dzeciaki na składakach będą mialy problem ale na jedno nie mieli?!?
Na Dębówcu się wyżyjąsmileysmileysmiley

Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.
Na tym forum łączymy praktykę i teorię - nic nie działa i nie wiemy dlaczego.
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=18 Wyślij Prywatną Wiadomość
sebekfireman
Użytkownik

Miejscowość: Trzemeszno
Data rejestracji: 01.11.04
Dodane dnia 03.02.2005 23:40:46
No to mnie zmartwiłeś tą informacją że nie będzie w tym roku tych zawodów smiley.
A co do maratonu to na tej dawnej stronie coś pisałem na temat uwag tylko nie pamiętam już co to było smiley

Lepsze oznakowanie trasy (my ją znamy ale ludzie z zewnątrz mieli mnóstwo problemów! - albo więcej ludzi w newralgicznych miejscach albo duże czytelne znaki, nikt ich nie ukradnie...)

Trasa była w miarę dobrze oznakowana (w jednym miejscu się tylko zgubiłem) choć napewno będzie na plus jak znaki będą czytelniejsze. Główny problem to taki że ludzi patrzą się na przednie koło i tych znaków nie widzą.

Edytowane przez sebekfireman dnia 03.02.2005 23:45:39
1035707 sebekfireman www.rowersebek.prv.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Bzyk
Użytkownik

Data rejestracji: 02.11.04
Dodane dnia 04.02.2005 09:26:08
czemu nie będzie tych zawodów????????smiley one już się wkomponowały w nasz krajobraz!!!!!!!!!!!!!
A maraton byłby w maju??
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=8 Wyślij Prywatną Wiadomość
Bzyk
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2005 09:40:42
fajnie by było żeby mozna startowac z Gniezna - to by poprawiło frekwencje.oczywiście pętle przez Gniezno nie są możliwe ale:
1. Możnaby zrobić start np. na łazienkach, a odcinek do Jankowa potraktować jako np. odcinek dojazdowy. Nawet gdyby nas było 100, i jechalibyśmy np. ul. Budowlanych, przecieli Roosevelta i dalej Reymonta, Wierzbiczanami, na most kolejowy w Jankowie, potem wokół karpników i dalej wjechać juz na pętle taką jak w ubiegłym roku, to kwestia zamknięcia dla ruchu ulic w gnieźnie na niewiecej niż 30 minut ( pewnie nawet krócej i to nie wszystkich) byłaby chyba możliwa. Najwiekszy problem byłby z ulicą Roosevelta, ale ją byśmy tylko przecinali( to jest chwila nawet dla 100 bikerów). Oczzywiście w tym wypadku potrzebne byłyby ze dwa auta: jedno z przodu a drugie z tyłu stawki.
2. Można by również startować z rynku, dalej Chrobrego, konikowo i juz jesteśmy na Reymonta, a nie czarujmy sie w niedziele i to koło południa na Chrobrego aż takiego ruchu nie ma, żeby policja robiła problemy. Tym bardziej gdyby wszystko zgłosic z wyprzedzeniem
W przypadku startu imprezy na rynku można by ją bardziej rozreklamować, a przejazd do Jankowa okrzyknąć etapem przyjaźni smiley

Pomyślcie o tym
budyn
Administrator

Dodane dnia 04.02.2005 10:24:44
Bzyk---> Po pierwszym przeczytaniu twojego posta można by powiedzieć że trafiłeś w sedno...
Jak się jednak dobrze zastanowić to to wszystko nie ma większego sensu...smiley
Zwiększenie frekwencji? Po pierwsze to wątpie a po drugie to kto ma ją zwiększyć?Blokersi na "Wigry 3"?Jak dojadą do lasu w Jankowie i zobaczą pętle to wyciągną jointy i koniec imprezysmiley
Jeśli zaś chodzi o "pokazanie się" w Gnieźnie to jak sam mówiłeś w niedzielę rano to będą nas podziwiać ci co wyszli po Powerade-a(czyt.Jabola) bo reszta śpi...

Generalnie jednak taka kilku kilometrowa wspólna przejażdżka przed samym wyścigiem byłaby super...

spidi
Użytkownik

Data rejestracji: 05.11.04
Dodane dnia 04.02.2005 12:13:36
Ja widze maraton tak:
a)dokładniejsze wyszczególnienie kategori wiekowych.
smileydlaczego na "Dębówcu" Prezes ma laptopa a na maratonie nie tylko jakiś brudnopis.
c)lepsze oznaczenie trasy (może jakimiś banerami reklamowymi to zwraca "lepszą" uwagę).
d)punkty kontrolne na trasie (mogą być tylko 4 sztuki).
e)aby punkty działały prawidłowo trzeba by było synchronizować zegarki i start jak o xx:xx to o tej godzinie a nie 30sek później.
f)można by "wezwać" TV.

smiley

Życie jest zbyt krótkie, by zmarnować choćby pół sekundy.
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=13 Wyślij Prywatną Wiadomość
Bzyk
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2005 12:13:57
no gdybyśmy wystartowali koło 12 to będzie więcej ludzi. Poza tym nie wiesz ilu jest takich co chcieliby jechać, ale nigdy nie byli i nie wiedzą nic o imprezie. A tak to lekkie nagłośnienie na rynku,oczywiście konkretne plakaty, moze połączyć imprezę z np. tym śmiesznym jarmarkiem staroci co sie czasami odbywa. Moim zdaniem zapisywanie zawodników na plaży w Jankowie nie jest niczym ekstra i zawsze robi sie mały burdel. Można by przed startem wystawić nasze maszyny na pokaz, no wiesz takie małe szoł tak jak robili mastersi na zawodach - parasol, leżak, wypucowany rower itd.
Bzyk
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2005 12:16:13
NO I NAPISZTA MI CZEMU NIE BĘDZIE TYCH ZAWODÓW - SZAŁU NIGDY TAM NIE ZROBIŁEM ALE BYŁO FAJNIE smiley
budyn
Administrator

Dodane dnia 04.02.2005 12:19:05
Bzyk napisał:
[b]Można by przed startem wystawić nasze maszyny na pokaz, no wiesz takie małe szoł tak jak robili mastersi na zawodach - parasol, leżak, wypucowany rower itd.

Tak to zabrzmiało jakbyś miał Scotta Geniusa Carbon i chciał się nim pochwalić...
Spidi----> te punkty kontrolne to o co chodzi? O mierzenie czasu w tym miejscu?

spidi
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2005 12:21:26
o to właśnie chodzismiley

budyn
Administrator

Dodane dnia 04.02.2005 12:24:03
spidi napisał:
o to właśnie chodzismiley

No to nie rób pipy... Z licznika sobie zapamiętasz....

spidi
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2005 12:31:16
Nsmileyo a później bedzie spidi nie ściemniaj byłeś gorszy ode mnie

Autor RE: Andrew
Andrew001
Użytkownik

Data rejestracji: 20.11.04
Dodane dnia 04.02.2005 12:45:14
Co d maratonu to uwagi macie naprawdę dobre. Tylko czy to wszystko uda się zorganizować. Ja przeniósł bym maraton na wakacje. Powodzenia.

A co do zawodów w maju to byłeś w 2004 na tych zawodach? Widziałeś co się działo? Obraz nędzy i rozpaczy. Poza tym mają Skate Park postawić.

"Bóg zesłał nas na Ziemię abyśmy siali zamęt i zniszczenie!"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: maraton 2005
prezes
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2005 14:01:25
1) Termin wrzesień jest najlepszy bo ludzie wrócili już z wakacji, nie jest już za gorąco i jeszcze za zimno. W wakacje jest dużo innych większych imprez rowerowych, nawet Puchar WLKP Masters ma przerwę w wakacje. I tylko po sezonie plaża w Jankowie jest pusta.
2) Miejsce startu. Rynek ( widowiskowy ) ale wbrew pozorom to duży dodatkowy kłopot.
- osoby przyjeżdżające samochodami z poza Gniezna. Wyobraź sobie przyjazd na rynek, potem na start, wyścig, czekanie na zakończenie i na koniec powrót na rynek po samochód.
- tam mamy wszystko na miejscu, wystarczy tylko pogadać z kier. ośrodka to otworzy bramę główną ( we wrześniu po sezonie oczywiście)
u ratowników możemy zrobić bióro zawodów
- na rynku nie rozpalisz ogniska.
3) nie posiadam laptopa . Laptopa ma i obsługuje mój kolega z pracy jeżeli tylko ma wolne w tym dniu. Przecież może być zwykłe pudło u ratowników jest prąd i biurko
4) Oznakowanie trasy . POTRZEBA 8 ludzi na trasę i trzech do biura zawodów. Przy zapisywaniu od razu wydajemy po bananie , batony ,woda żeby każdy sobie zabrał na trasę i problem z żarciem mamy z głowy .
- osoby z biura dwie zapisują uczestników, trzecia wydaje batony
- na mecie dwie spisują , jedna mierzy czas.
CDN.

- Ludzie z trasy . Jeden z nich musi być "kierownikiem" doskonale znać trasę i wszystkich rozstawić jak mają rozwiesić taśmy oraz tablice.
Konieczny jest samochód albo 8 na rowerach
5) Trasa. Chciałbym puścić wyścig nad jeziorem tam gdzie jest ten zajebisty widok z góry ( w jedną stronę oczywiscie). ALE !!!! jeżeli tak chcemy zrobić to jedną niedzielę musimy poświęcić na porządkowanie . Grabie łopaty siekiery piły i do roboty przynajmniej w 8 osób a im więcej Nas tym szybciej skończymy.

6) Puchar WLKP. Daliśmy dupy . Jeżeli chcemy się na nowo włączyć to musimy zrobić wzorcowo Mistrzostwa Gniezna MTB ( Ale to dopiero w 2006 ) zaprosić ICH i pokazać że już mogą wpisać nas w swój kalendarz.
.
Teraz zrobimy sobie TEST . Jak dobrze zorganizujemy Dębówiec i Maraton 2005 to za rok możwmy myśleć z powrotem o "Łazienkach" w maju .

A teraz szczere wyznanie. Kiedyś organizowanie zawodów to dla mnie była frajda i czysta przyjemność, a teraz się tym męczę . Po prostu się wypaliłem już mi się nie chcę. Mam ochotę sobię pojeździć i mieć totalny luzik.

A tak w ogóle to za tę pensję ( 9355 zł brutto ) którą otrzymuję jako prezes GKKG to mi się nie opłaca i znajdźcie sobie innego JELENIA !

prez

Edytowane przez prezes dnia 04.02.2005 15:42:55
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 04.02.2005 14:27:58
Ja proponuje żeby biuro zawodów było na górze tam na tym parkingu za torami. Wszystko byloby w jednym miejscu a nie latanie z góry na dół, do tego parking dla przyjezdnych, miejsce na ognisko też chyba tam jest. Myśle że komp na maratonie nie jest niezbędny.

A co myślicie o wcześniejszych zapisach on-line ??

"Everyone has limits, not everyone accepts them"
nie mam www.jeszczeinaczej.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
budyn
Administrator

Dodane dnia 04.02.2005 14:33:18
thomson napisał:
Ja proponuje żeby biuro zawodów było na górze tam na tym parkingu za torami. Wszystko byloby w jednym miejscu a nie latanie z góry na dół, do tego parking dla przyjezdnych, miejsce na ognisko też chyba tam jest. Myśle że komp na maratonie nie jest niezbędny.

A co myślicie o wcześniejszych zapisach on-line ??

Za wszystko co tu napisałeś masz u mnie piwosmiley
Komp nie jest niezbędny bo spokojnie na kilku kartkach się wszystko zmieści...
Prezes dobrze podał liczbę osób organizujących to wszystko...

sebekfireman
Użytkownik

Miejscowość: Trzemeszno
Data rejestracji: 01.11.04
Dodane dnia 04.02.2005 14:54:53
Według mnie laptop nie jest potrzebny do szczęścia - wydaje mi się że papier i długopis wystarczą do tego aby poprawnie wszystko spisać.

Dobrze byłoby też lepiej rozleklamować maraton tzn powiadomić radio, TV i lokalne gazetki no i oczywiście porozwieszać plakaty.

Wielkim błędem na maratonie 2004 był brak pomiaru czasu, także w tym roku trzeba ten błąd koniecznie naprawić.

c)lepsze oznaczenie trasy (może jakimiś banerami reklamowymi to zwraca "lepszą" uwagę).

Lepsze oznakowanie trasy by się przydało, ale banery reklamowe to chyba za droga inwestycja. Dobre do oznakowania mogłybybyć taśmy które rozwieszone byłyby przed miejscami w których trzeba patrzeć przed siebie a nie pod siebbie.

No i dobrze byłoby abyście pomyśleli nad tymi oświadczeniami że w maratonie bierze się udział na własną odpowiedzialność i nie będzie się miało żadnych pretensji jakby się coś komuś stało.
1035707 sebekfireman www.rowersebek.prv.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Matii
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2005 15:18:49
Witam.
Widzę ze bardzo poważnie potraktowaliście ten temat i OKI o to chodziło ale ma nadzieje że to jeszcze nie wszystkie wypowiedzi. Zamiany o jakich mówicie są bardzo ważne lecz co do nie których na pewno ich nie zrealizujemy ( takich jak: przejazd przez miasto Prezes ma racje widowiskowe ale ile innych problemów).
Czekamy jeszcze na propozycje, temat cały czas jest otwarty.
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=6 Wyślij Prywatną Wiadomość
Bzyk
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2005 16:40:41
A kto mówi o robieniu parkingu i ogniska na rynku. Tam by były tylko zapisy, krótka odprawa, start, a potem samochody "z obsługi" mogą se pojechać do jankowa. A pomysł z robieniem biura zawodów na tym polu koło torów uwazam za poroniony - tam przejedzie jeden samochód i jest kurzu od zaj.....poza tym jest tam troszke ciasno.
Można również pomyśleć o zmianie trasy i puszczeniu wyścigu przez ośrodek w Skoju. Oczywiscie zawody powinny być wcześniej niz we wrześniu.Wtedy może troszkę ludzi z ciekawosci przyjdzie Jeżeli chcecie odzyskac mistrz.wlkp. to pamiętajcie że sponsor - Thule - pewnie chce imprezę która jest oglądana, a na łazienkach mimo bajzlu podczas zawodów w maju (na maratonie też był bajzel) chociaż trochę ludzi było, a do Jankowa to poza rodzinami zawodników nikt nie przyjedzie.
Na koniec mam najbardziej zwariowanego pomysła - moze ogłosimy konkurs wśród GKKGowców na zaplanowanie nowej trasy!!!!! Kto powiedział ze musi ona być akurat z Jankowa do Skoja???
BUDYN WYKAŻ SIE !!!!
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08