Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Zobacz Temat
Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego | GKKG | Ogólne pogaduchy
Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 > >>
Autor RE: Maraton 2005
thomson
Super Administrator

Miejscowość: Gniezno
Data rejestracji: 29.10.04
Dodane dnia 04.02.2005 17:14:37
Ze startem z miasta byloby za dużo problemów (od razu widać kto ma rower tylko do szpanu smiley Jak chcesz sie pokazać to spróbuj zoraganizować kolejny happening rowerowy.
Biuro zawodów miałoby być za torami na parkingu (fotka: http://www.gkkg.republika.pl/jankowo.jpg) a nie na drodze!
We wrześniu w ośrodku w Skoju i tak już prawie nikogo nie ma więc nie ma po co puszczać tamtędy trasy, dodatkowo duzy problem z oznakowaniem.
Trasa Jankowo-Skoj jest dobra ponieważ jest już w dużym stopniu oznakowana i do tego ciekawa.

"Everyone has limits, not everyone accepts them"

Edytowane przez thomson dnia 04.02.2005 17:15:24
nie mam www.jeszczeinaczej.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Bzyk
Użytkownik

Data rejestracji: 02.11.04
Dodane dnia 04.02.2005 17:18:21
to po co ten post skoro i tak nic się nie zmieni?????
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=8 Wyślij Prywatną Wiadomość
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 04.02.2005 17:25:10
Zmieni się tylko że na lepsze! smiley

Wpisujcie przemyślane propozycje. Myślcie jak można to zorganizować a nie tylko jak by to było fajnie gdyby...

budyn
Administrator

Miejscowość: Clonmel
Data rejestracji: 30.10.04
Dodane dnia 04.02.2005 17:27:11
Bzyk napisał:
BUDYN WYKAŻ SIE !!!!

Ale czym? Można oczywiście zrobić taką trase że 40 km i wszyscy padną ale potrzeba by chyba ze sto chłopa na obstawienie takiej drogi.

Pewnym jest fakt że trasa musi być "czytelna". Nie może być że np. ..za drugim drzewem w prawo....potem 13,48m prosto i przy tym dużym pniu w lewo....smiley

Myslę że trasa może spokojnie zostać bo nic lepszego w tym rejonie nie wymyślimy...
Bzyk---> Jakbyś chciał wjeżdżać do Skoja to w samym ośrodku bys musiał ustawić z dziesięć osób co by sie wiara między domkami nie pogubiłasmiley
Mówisz że tam przy torach nie może być cała baza zawodów... Też uważam że trochę ciasno ale jest jedno lepsze miejsce!

Spróbuje wytłumaczyć... Start....zjazd w dół...i w lewo(w tym miejscu stał p.Góralczyk i pokazywał gdzie skręcić - pamiętacie?)...chwila dalej było w prawo i po tym dużym piachu...
Moim zdaniem w tym roku start można zrobić w tym miejscu gdzie pokazywał pan Góralczyk! Tamta polanka ma lekko 30x20m(starczy w zupełności) a poza tym tam nie ma żadnego ruchu samochodowego. Robimy co chcemy...
Jak ktoś nie kojarzy to możemy tam kulnąć w sobotę albo niedzielę i pokaże o co mi biega...

KONKLUZJA:

1.Przeniesienie biura i startu zawodów tam "na dół"...(Będzie o wiele lepszy finisz tych z małego kółka bo tam jest dużo piachu i zrobi się bardziej widowiskowy - może jakaś glebasmiley)
2.Porządne oznakowanie trasy(przemyślimy razem i zrobimy tablice)
3.Mierzenie czasów wszystkim zawodnikom(ci co jadą na dwa kółka muszą mieć też zmierzony czas pierwszego - to nie jest problem)
4.Rozdanie żarcia przed wyścigiem
5.Zainteresowanie organizatorów wszystkimi zawodnikami (jeśli przeniesiemy biuro tam gdzie mówiłem to problem automatycznie odpadnie)

Jak to zmienimy to będzie git, zobaczycie...

Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.
Na tym forum łączymy praktykę i teorię - nic nie działa i nie wiemy dlaczego.
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=18 Wyślij Prywatną Wiadomość
budyn
Administrator

Dodane dnia 04.02.2005 17:31:07
thomson napisał:
Biuro zawodów miałoby być za torami na parkingu (fotka: http://www.gkkg.republika.pl/jankowo.jpg) a nie na drodze!

Biuro zawodów MUSI być powiązane z miejscem startu a co za tym idzie być na trasie maratonu!!!
Czyli twoje miejsce odpada w przedbiegach. Poza tym nie możemy przekraczać torów milion razy bo pojedzie bana i dupa blada...

Bzyk----> tak kurde wszystko zmieniasz, wymyślasz niestworzone rzeczy a pamiętam twoją minę jak Cie mijałem i wracałeś z pierwszego kółka..smiley I założę się że miałeś na kierownicy żółty numer a to oznacza dwa kółka.....kurna musiałem Cie przeoczyć na drugimsmileysmiley

Edytowane przez budyn dnia 04.02.2005 17:34:10
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 04.02.2005 17:35:00
Problem torów jest do rozwiązania ale propozycja Budynia (polanka) jets ciekawa.
Może w niedziele kulniemy się do Jankowa i obadamy sprawe na miejscu? może pojawi się jeszcze lepsze rozwiązanie.

budyn
Administrator

Dodane dnia 04.02.2005 17:36:38
W niedzielę nie...W sobotę...taksmiley

Bzyk
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2005 17:49:30
wcale mnie nie przeoczyłeś, tylko się kuna zgubiłem bo nie widziałem znaku i do tego głównie pije mówiąc "bajzel na trasie" bo skoro ja się zgubiłem ( a jechałem tam już chyba 100 razy) to co mają powiedziec ci co byli po raz pierwszy.
Matii
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2005 18:27:40
Bzyk co ty za niestworzone farmazony tu wypisujesz co do tych nie przemyślanych twoich planów a jeśli chcesz je tak bardzo wprowadzić to może My zrezygnujemy z organizacji i oddamy tobie wolna rękę i pokażesz nam jak to przeprowadzasz i jak ci to wszystko nie wychodzi bo niektóre twoje propozycje są nie realne. A post był po to żeby się wypowiedzieć co do zmian ale przemyślanych i realnych a jeśli jest nie po twojej myśli to zaraz piszesz ze po co taki temat się tu pojawił ( masz wysokie mniemanie o sobie i chcesz dominować
Wyluzuj!!!!!!)
Co do reszty pomysłów są bardzo ciekawe, szczególnie ( Budynia dobrze piszesz, Thomsona, Prezesa i innych).
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=6 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Andrew
Andrew001
Użytkownik

Data rejestracji: 20.11.04
Dodane dnia 04.02.2005 19:05:39
Wszystko można zorganizować tak, że nie trzeba przejeżdżać przez tory, można nad torami. Wtedy start i meta na plaży.

"Bóg zesłał nas na Ziemię abyśmy siali zamęt i zniszczenie!"
Wyślij Prywatną Wiadomość
prezes
Użytkownik

Data rejestracji: 05.11.04
Dodane dnia 08.02.2005 12:30:34
Super pomysły !!!!!
A teraz niech się wpiszą CI, którzy NA PEWNO pomogą mi przygotować i przeprowadzić maraton.

Cały czas jestem za zapisami na plaży BO :
- nazwijmy umownie, że jest tam kibel
- jest woda w kranie
- mamy prąd do ewentualnego niewielkiego nagłośnienia
- jest zadaszenie

prez
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=3 Wyślij Prywatną Wiadomość
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 08.02.2005 12:38:47
Ja już teraz mówie że chciałbym w tym roku wystartować więc w dniu zawodów pomoc z mojej strony będzie ograniczona. Jeżeli chodzi o przygotowania przed zawodami to nie ma problemu jestem do dyspozycji.

Prezes-> co do zadaszenia to przecież był kupiony namiot na ostatnie zawody, można a nawet trzeba go wykorzystać na maratonie!

Matii
Użytkownik

Dodane dnia 08.02.2005 12:55:07
Witam.
Oczywiście Ja jak co roku będę chciał pomóc ( jak nic sie nie wydarzy do tego czasu i nic nie przeszkodzi mi we wrześniu ) to już chyba wiadomo ze ja nie staruje a angażuje się w raz z Prezesem w to całe "zamieszanie". Wiec na mnie możesz liczyć jak co roku. Co do namiotu to popieram thomsona ze trzeba go wykorzystać np: na miejscu startu i mety wtedy będzie wiadomo ze pod namiotem to organizator.
P.S. Czy to już wszystkie wypowiedzi związane z maratonem wydaje mi się ze nie bo kilku osób mi tu brakuje i to ważnych osób. Prezesie kiedy się spotkamy? i omówimy to wszystko aby pojawiała się już oficjalna informacja na stronie??, oczywiście nie już na dniach ale zacznij myśleć nad spotkaniem w tej kwestii.
Pozdrawiam Matii
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 08.02.2005 13:46:33
Ja, Budyń i Świrus byliśmy w sobotę na rozpzaniu terenu w jankowie. Po burzliwej dyskusji i analizowaniu propozycji doszliśmy do wniosku że początek/koniec trasy maratonu powinien wyglądać nastepująco:

Wszystko byloby w jednym miejscu, meta na zakonczeniu długiej prostej- dużo czasu na spisanie numeru, emocjonująca walka itp., wjazd na drugie kółko- bardzo łatwy. Miejsca jest tam sporo ale wszystkie samochody należaloby jednak kierować na parking za torami. To chyba tyle. Budyn popraw mnie jak coś źle napisałem albo o czymś zapomniałem.

budyn
Administrator

Dodane dnia 08.02.2005 14:31:04
Ja Pitole!!Corel Rulezzz....smiley

Wszystko zrobiłeś git. Ja cały czas uważam że fury zmieszczą się wzdłuż drogi koło startu....(ale to nie jest aż tak ważne).

Tą mapką zainspirowałeś mnie do jeszcze jednego pomysłu...
Na maraton trzeba przygotować taki plan orientacyjny przebiegu trasy...
Od razu powiem że biorę to na siebie i takie coś zrobie!

P.s.Thomson podeślę Tobie wzór na maila a ty to wrzuć do tego postu żeby wiara wiedziała o co mi biega....

-----------------------------------------------------------------------------
mapka -->

Oczywistym jest fakt że mapka na zawody będzie porządnie i estetycznie wykonana, z uwzględnieniem topografii terenu i oczywiście zachowaniem skali...
"To" powyżej, zrobiłem w 3 minuty...A jak to będzie czytał Dany to w 1,5 minutysmiley

Edytowane przez budyn dnia 08.02.2005 15:44:20
Matii
Użytkownik

Dodane dnia 08.02.2005 15:23:11
Normalnie mnie zatkało thomson co za zdolności plastyczne wow. Popieram to jestem za a nawet przeciw aby to wszystko przenieś w tamte rejony bardzo dobre warunki jakie wypisał thomson co do startu mety wjazdu na drugie kółko.
Tak to jest to wszystko w jednym miejscu.
P.S. Budyń normalnie nie wieże zdeklarowałeś się cos zrobić na stronę. Jestem pod wrażeniemsmiley widzę że będzie więcej wkładu w redagowanie www.gkkg ( nie tylko na forum) z Waszej strony i nie tylko ja i thomson cos będziemy robić i to byłby nie głupi pomysł żeby każdy w miarę możliwości cos robił.
Matii
Użytkownik

Dodane dnia 08.02.2005 16:22:03
No Budyń mniejsze zdolności plastyczne widzę niż u thomsona ale OK. Co do mapki na zawody to może przejedziecie trasę maratonu z GPS i po sprawie komputer wytyczy dokładna trasę a mapkę wrzuci się na stronę. Chyba dobry pomysł co ?.
budyn
Administrator

Dodane dnia 08.02.2005 16:47:33
Matii napisał:
No Budyń mniejsze zdolności plastyczne widzę niż u thomsona ale OK. Co do mapki na zawody to może przejedziecie trasę maratonu z GPS i po sprawie komputer wytyczy dokładna trasę a mapkę wrzuci się na stronę. Chyba dobry pomysł co ?.

Thomson siedział godzinę a ja jestem w pracysmiley
A propos Gps-a to nie myśl że to ty wymyśliłeś bo główkowałem na ten temat jak rysowałem tę mapkęsmiley
Oczywiście jest możliwość jego wykorzystania ale....
1. Najlepiej by było żeby każdy zawodnik dostał swoją mapkę.Gps zrobi ją tak jak tą z wypadu dookoła powidza...Widzisz sens wystawiania(rozdawania) takiej mapy? Bo ja nie...
2.Mapa gps-u nie jest na tyle szczegółowa żeby pokazała np.młyn, ścieżki w lesie, itd. Ręcznie trzeba by dopisywać te elementy...
3.To nie jest impreza na orientacje i nawet bez mapek by się obeszłosmiley
Orientacyjny, ogólny plan IMO wystarczy
4.Priorytetem takiego planu miałoby być pokazanie kluczowych elementów trasy i nic więcej.Droga będzie przecież super oznakowana, nie???smiley
5.Można by na starcie rzucić do wglądu jedna porządną mapę wojskową z naniesioną ręcznie trasą, chociaż uważam to za bajer zwiększający efektowność zawodów, a nie efektywność...

Oczywiście nie przekreślam gps-a i pewnie jakoś go wykorzystamy ale czarnej roboty to on nie odwali...

Większość zawodników na poprzednim maratonie pomyliła trase bo nie wiedziała kiedy po nawrocie, wjeżdżają z powrotem na drogę którą przed chwilą jechali... Wyobrażali sobie że trasa maratonu to jest kółko!!! Tak zresztą było podane: Krótki dystans - jedno kółko; Długi dystans - dwa kółka...

Plan ogólny da im wytyczne i to wystarczy!!!

Edytowane przez budyn dnia 08.02.2005 17:13:29
Bzyk
Użytkownik

Dodane dnia 08.02.2005 18:30:42
no zaj......pomysł !! Faktycznie schematyczna powinna wystarczyć + opis trasy. Tak na prawdę to problematyczne są tylko dwa miejsca:
1. tak jak pisaliscie to że z powrotem jedziemy ta samą trasą
2.ten cholerny zjazd z drogi Gaj - Lubochnia do lasu i mety ( tam się kuna zgubiłem mimo że znam trasę) Na pozostałych odcinkach nie da się zabłądzić. Co do pkt. 1 to jezeli się wszystkim powie to nie ma problemu, natomiast pkt drugi trzeba jakoś oznaczyć i to nie na drzewie. Najlepszy byłby jakiś baner np. ten z GKKG. Przez te kilka godzin nikt go raczej nie zerwie. Oczywista rzecz że drogi nie przegrodzimy, ale gdzies na poboczu. Wiem że tam jest strzałka ale jak jedziesz zmęczony to źle widać.
Cały czas kombinuję jak możnaby bez zaangażowania kasy w sprzęt mierzyć każdemu czasy. No bo jak pojadą pojedyńcze osoby to wystarczy stoper i kartka, a jak wam wpadnie razem powiedzmy 20 bikerów jeden za drugim to nie nadązycie pisac i sprawdzać.
budyn
Administrator

Dodane dnia 08.02.2005 19:18:23
Bzyk napisał:

Cały czas kombinuję jak możnaby bez zaangażowania kasy w sprzęt mierzyć każdemu czasy. No bo jak pojadą pojedyńcze osoby to wystarczy stoper i kartka, a jak wam wpadnie razem powiedzmy 20 bikerów jeden za drugim to nie nadązycie pisac i sprawdzać.

Ale Ty jesteś as!! Jakie nakłady finansowe?? 20 wpadnie na mete?? Przecież nie jedziemy na 2 kilometry...
Nawet jak wpadnie dziesięciu naraz to dostaną ten sam czas i po robocie...
Na Tour De France wszyscy w peletonie maja ten sam czas zmierzony..
Ale problemy stwarzaszsmiley

Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 > >>
Skocz do Forum:
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07