Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Zobacz Temat
Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego | GKKG | Ogólne pogaduchy
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor GGPMTB 2009
thomson
Super Administrator

Miejscowość: Gniezno
Data rejestracji: 29.10.04
Dodane dnia 29.12.2008 13:13:55
Na wczorajszym spotkaniu ustaliliśmy, że oprócz 6 edycji "gnieźnieńskich" do cyklu należały będą jeszcze prawdopodobnie dwie imprezy w Powidzu. Co daje aż 8 wyścigów !
Ustaliliśmy również, że na końcowy wynik w klasyfikacji generalnej będzie składać się tylko 6 najlepszych wyników z poszczególnych edycji.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, zastrzeżenia, uwagi, życzenia itp. to proszę pisać. Regulamin musi być gotowy przed 25 stycznia więc mamy jeszcze troche czasu na jakieś dyskusje.

Sądze, że rozsądnym będzie pozostawinie zapisu, że na Maratonie punkty do generalki mogą zdobywać tylko osoby, które wcześniej brały udział w przynajmniej jednej edycji GGPMTB.
Przyznawanie punktów, również pozostawiłbym bez zmian, no może ze względu na aż 8 edycji możnaby zmodyfikować tabelę "Bonusów".

"Everyone has limits, not everyone accepts them"
nie mam www.jeszczeinaczej.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: GGPMTB 2009
rajdek
Użytkownik

Miejscowość: gniezno
Data rejestracji: 28.09.05
Dodane dnia 31.12.2008 12:42:38
Idea tegorocznego cyklu jest żeby każda impreza miała inny charakter oraz rozgrywana w innym miejscu . postaram się żeby na około 14 dni przed każdym wyścigiem była zamieszczona dokładna mapa z GPS . Chce wprowadzic nowe kategorie wiekowe:
- do 15 lat M0
- do 18 lat M1
- do 40 lat ELITA
- powyżej 41lat SUPER MASTERS
- OPEN KOBIET
DO ZOBACZENIA NA TRASACH WYŚCIGÓW
www Wyślij Prywatną Wiadomość
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 31.12.2008 12:59:36
Jak dla mnie kategorie OK, tylko zamiast "M0" i "M1" wprowadziłbym nazwy "Młodzik" i "Junior". Zawsze to jakoś lepiej brzmi i wygląda.

Ewentualnie Młodzika zrobic do 16 lat, bo tak jest chyba w przepisach PZKol.

Edytowane przez thomson dnia 31.12.2008 13:38:29
beny1111
Użytkownik

Data rejestracji: 29.11.07
Dodane dnia 31.12.2008 21:43:22
Nie wiem jak z kategoria do 15 lat bo w GPMTB 2008 tylko ja bym sie zaliczał do tej kategorii.Mam nadzieje ,ze w GPMTB 2009 pojawia sie nowi zawodnicy w kategorii MO
pozdrower smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
rajdek
Użytkownik

Dodane dnia 31.12.2008 21:55:45
tworząc kategorię M0 głównie myślałem o zaproszeniu twoich rówieśników
beny1111
Użytkownik

Data rejestracji: 29.11.07
Dodane dnia 31.12.2008 23:20:22
Ahasmiley
cup
Użytkownik

Miejscowość: Powidz
Data rejestracji: 17.12.06
Dodane dnia 01.01.2009 22:19:24
Idea fajna, tylko trzeba by powysyłać zaproszenia do nauczycieli W-F-u w podstawówkach i ich zachęcić żeby zapraszali uczniów na nasze imprezysmiley

Podział jest jak najbardziej trafny i idea właściwa, tylko czy cykl jest na tyle duży że jest po co dzielić kategorie, a jeśli tak to pewnie przydałby się jakiś podział w elicie, bo tak rozstrzał wiekowy i możliwości z tym związanych jest bardzo dużysmiley
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 01.01.2009 22:36:35
cup - wydaje mi sie, że cykl nie jest na tyle duży aby dzielić elitę i mastersów. Domyślam się, że wprowadzenie kategorii młodzików ma podstawy w działalności statutowej klubu. Jesteśmy w końcu Uczniowskim Klubem Sportowym.
Nad promocją cyklu będzie trzeba oczywiście popracować, ale może wpisać w regulamin, że warunkiem rozgrywania kategorii młodzik, jest zgłoszenie się przynajmniej 2 (3 ?) zawodników ???

sebekfireman
Użytkownik

Miejscowość: Trzemeszno
Data rejestracji: 01.11.04
Dodane dnia 02.01.2009 10:49:50
Wg mnie w tej kategorii do lat 15 mimo szczerych starań niestety Szymon będzie musiał się ścigać sam ze sobą bo tak to wątpię że ktoś jeszcze się zjawi w tym wieku w wyścigach poza miastem. Większą frekwencję w tej kategorii to widzę tylko w przypadku wyścigu w centrum miasta na łatwej trasie w ciepłej porze roku. Jest niby jeden wyścig w centrum miasta, ale jest to październik i zapewne większość rodziców nie puści swoich dzieci bo "to zimno już jest i na rowerze się nie jeździ".

A co do punktacji to w przypadku "Maratonu gnieźnieńskiego" ze względu na ilość zawodników może dobrze byłoby dodać jakieś punkty bonusowe za sam fakt wystartowania i dojechania do mety w tej imprezie (np 3 punkty za uczestnictwo + punkty za miejsce), gdyż tutaj mimo startu w niektórych kategoriach będzie można łatwo zdobyć 0 punktów.

NA ROWERZE Z FIREMANEM - www.rowersebek.xt.pl
MAPA FOTOGRAFICZNO-TURYSTYCZNA - www.mapaturystyczna.xt.pl
MÓJ BIKEBLOG - sebekfireman.bikestats.pl/

Edytowane przez sebekfireman dnia 02.01.2009 11:16:13
1035707 sebekfireman www.rowersebek.prv.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
rradek1985
Użytkownik

Data rejestracji: 21.09.06
Dodane dnia 02.01.2009 13:38:25
Zgadzam się w zupełności z Sebkiem. Przeżyłem to na własnej skórze w powidzu podczas maratonu, wystartowałem a i tak zdobyłem 0 punktów;p i czułem się trochę niedoceniony...w tabeli GGPMTB (bonusu w to nie wliczam, mam na myśli fakt, iż osoby startujące w maratonie gnieźnieńskim oraz w GGPMTB powinny być rozliczne w osobnej kategorii, poza resztą uczestników, nie biąrącymi czynnego udziału w pozostałych edycjach naszego cyklu)
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 02.01.2009 14:06:06
No widzicie, po to właśnie jest ten temat żeby takie kwestie poruszać.

Co do punktacji za maraton - wydaje mi się, że pomysł Sebka (bonus +3pkt) jest do przyjęcia.
rradek1985 - osobna klasyfikacja dla "naszych" jest moim zdaniem kiepskim pomysłem. Przykładowo zajmiesz na maratonie 56 miejsce, ale będziesz pierwszy z "naszych", i co? masz dostać 25pkt. za pierwsze miejsce?
Dodatkowo stworzenie takiej klasyfikacji będzie problematyczne, biorąc pod uwagę, że na maratonie na pewno będzie więcej kategorii wiekowych.

Ja jestem za bonusem, pod warunkiem ukończenia maratonu.

Bardzo wszystkich proszę o oddawanie głosów w ankiecie. Chcemy znać przybliżoną ilość uczestników.

Edytowane przez thomson dnia 02.01.2009 15:49:03
cup
Użytkownik

Dodane dnia 02.01.2009 22:10:14
Zgadzam się z Sebkiem, że może być problem z frekwencją w kategorii Młodzik, choć jeśli znajdzie się nauczyciel chętny jeździć z dzieciakami na nasze zawody, to może uda się ją czasem utworzyć nawet poza miastem.

A co do punktacji, to mam pewną propozycję, żeby zrobić trochę inaczej z maratonem i uwzględnić punkty za niego na koniec, bo może się przecież zdarzyć że komuś spodoba się maraton i potem będzie chciał startować w cyklu i dlaczego nie ma dostać puntów za maraton, bo przecież nie startował wcześniej i wg teraz istniejących zasad punktów nie otrzyma jako że maraton był jego pierwszym startem. Może trochę to zawiłe, ale chyba wiecie o co chodzi, czyli żeby punkty za maraton dostawał każdy kto wystartuje w chociaż jednej innej imprezie z cyklusmiley
A co do bonusu to też jestem jak najbardziej za i dodałbym tylko, że fajnie jakby bonus był zróżnicowany w zależności od dystansu, który się pokonałosmiley
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 02.01.2009 22:42:22
cup napisał/a:
A co do bonusu to też jestem jak najbardziej za i dodałbym tylko, że fajnie jakby bonus był zróżnicowany w zależności od dystansu, który się pokonałosmiley

Jak najbardziej trafna sugestia.

cup napisał/a:
...Może trochę to zawiłe, ale chyba wiecie o co chodzi, czyli żeby punkty za maraton dostawał każdy kto wystartuje w chociaż jednej innej imprezie z cyklusmiley

Tutaj pojawiają się problemy natury technicznej. Nie wiem czy uda się to ogarnąć, końcową klasyfikację trzeba przygotować maksymalnie szybko po zakończeniu ostatniego wyścigu żeby przeprowadzić dekorację. Wyszukiwanie czy ktoś przypadkiem nie startował wcześniej w maratonie może być kłopotliwe i czasochłonne... Już ostatnim razem miałem co robić, a w końcu w 2009 spodziewamy się jeszcze wiekszej ilości zawodników.
Nie chodzi o to, że mi się nie chce, tylko o to, że takie rozwiązanie może prowadzić do błędów, niedopatrzeń a co za tym idzie pretensji ze strony zawodników i psucia wizerunku GrandPrix.

cup
Użytkownik

Dodane dnia 02.01.2009 23:03:37
To może uwzględnilibyśmy wszystkie imprezy do finału, żeby nie przedłużać zakończenia, ale myślę że eliminowanie z walki ludzi startujących tylko przed maratonem też nie jest zbyt uczciwe, szczególnie że jak na razie przed maratonem są tylko dwie imprezy i może się zdarzyć, że kogoś nie będzie na żadnej z nichsmiley
rradek1985
Użytkownik

Dodane dnia 03.01.2009 02:00:06
Studiując tej nocy owe forum wpadłem na pewien pomysłsmiley
Związany jest on z maratonem gnieźnieńskim...Chodzi mianowicie o dodanie swego rodzaju ankietkismiley która dotyczyłaby chęci brania czynnego udziału w GGPMTB. Polegałoby to na tym, że przed startem, niewiem, czy to podczas zapisów na stronie internetowej czy podczas dokonywania wpisowego już na miejscu, w biurze zawodów, każdy uczestnik musiałby wyrazić pisemną zgodę( lub też elektronicznie przez neta), iż zgadza się by być liczonym w klasyfikacji GGPMTB ( warunek-minimum 2 starty w cyklu). Prowadziłoby to do bardziej sprawiedliwego , z punktu widzenia "stałych" uczestników cyklu, rozliczenia punktów. Osoby, które wyraziły by chęć startowania w co najmniej 2 cyklach byłyby brane pod uwagę, w klasyfikacji generalnejsmiley. Oczywiście to ma sens tylko wtedy, jeżeli maraton gnieźnieński zostanie potraktowany w tych samych kategoriach co zeszłoroczny (już) maraton w Powidzusmiley
rradek1985
Użytkownik

Dodane dnia 03.01.2009 02:02:36
P.S. wyniki w takim wypadku możnaby było podliczać nawet po ostatnim wyścigusmiley sądzę, iż nie nastręczałoby to zbyt wielu kłopotów, znając prawdopodobną frekwencję podczas ostatniego wyścigusmiley
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 03.01.2009 11:42:47
Nie nie nie... to sie robi zbyt skomplikowane.
Dobra zrobimy tak jak zakładał pierwotny pomysł Cupa tj. każdy kto wystartuje w chociaż jednej edycji poza maratonem będzie miął punkty za maraton.
Jakoś to się ogarnie, najwyżej na ostatni wyścig będzie trzeba zoraganizować więcej ludzi do biura. Chociaż właściwie problem będzie tylko z osobami, które pojawią się tylko na maratonie i na finale, będzie takich osób pewnie max kilka więc jakoś się to wszystko podliczy, a nawet jeśli nie to wątpie żeby takie osoby łapały się na podium więc i ewentualne zamieszanie mniejsze.

rajdek
Użytkownik

Dodane dnia 03.01.2009 13:19:55
Wszyscy zapominacie o jednej zasadniczej sprawie , miamowicie to ma byc zabawa i spotkania towarzyskie a przy okazji ściganie na rowerach . rozumiem że podejście wasze jest bardzo sportowe i bardzo je pochwalam . Jeżeli chodzi o najmłodszych to chcę zachęcic ich do uprawiania sportu , bo nic tak dobrze nie działa jak pucharek na półce .
thomson
Super Administrator

Dodane dnia 03.01.2009 13:33:57
Zabawa to podstawa, niestety zabawę często psują niesprawidliwe lub niejasne zasady gry. Temu właśnie staramy się zapobiec.
Swoją drogą juz dawno nie było na tym forum tak rzeczowej dyskusji smiley

Żeby ruszyć z miejsca przedstawiam roboczą wersję regulaminu GGPMTB`09 (pdf) http://thomson.easyisp.pl/gkkg/regulaminGP09.pdf

Rudy
Administrator

Data rejestracji: 24.04.06
Dodane dnia 03.01.2009 15:58:40
"Najmłodsza" kategoria powinna być rozgrywana niezależnie od liczby zgłoszonych właśnie z tego powodu który przedstawił Rajdek, bo czy jak na zawodach jest 1 kobieta to łączy się kategorie? Nagrody i tak na pewno będą przygotowane to czemu by ich nie rozdać? Dla niektórych (w tym przypadku mówię o m0) samo przyjechanie na wyścig i przejechanie całego dystansu jest czymś za co należy się puchar smiley

A w regulaminie zmieniłbym:

Przedział wiekowy kategorii (do...) zmienić na lata urodzenia: np. Młodzik (do 1994), Junior (1993-1991) itd. bo przecież na miesiące się nie patrzy.

Ten punkt mi się nie podoba i proponuje go usunąć
7.3. W przypadku gdy zawodnicy uzyskają taką samą sumę punktów, miejsce
wyższe zajmuje zawodnik, który brał udział w większej ilości wyścigów.
wiadomo, regularność i zacięcie też się liczy - i za to są punkty za ilość startów.

W punkcie 7.4 zmodyfikowałbym: miejsce wyższe zajmuje zawodnik, który uzyskał więcej punktów w ostatnim wyścigu, w którym obaj zawodnicy brali udział. na coś w stylu: miejsce wyższe zajmuje zawodnik, który uzyskał więcej punktów w wyścigu zamykającym cykl. (teoretycznie może dojść do sytuacji gdy obaj zawodnicy nigdy nie wystartują w jednym wyścigu)
rudd_1992 http://gkkg.pl/faq.php?cat_id=30 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07