Strona g³ówna| O Nas| Sk³ad ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artyku³y| Kontakt
Zobacz Temat
Gnie¼nieñski Klub Kolarstwa Górskiego | GKKG | Ogólne pogaduchy
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Klub, kasa i k³opoty...
budyn
Administrator

Postw: 241
Miejscowo: Clonmel
Data rejestracji: 30.10.04
Dodane dnia 10.02.2009 14:24:49
Pozwole sobie wtracic pare groszy poniewaz juz za niedlugo bede podejrzewam jednym z bardziej aktywnych "kolarzy" w Gnieznie..

1. KLUB jest do niczego nie potrzebny.. tzn. przepraszam..fajnie by bylo jakby ktos zasponsorowal maraton w Gnieznie na miare bajkbordu itd ale spojrzmy prawdzie w oczy. Jesli nawet Tomek wygra w Karpaczu, Radek bedzie drugi , Herkules 3 w masters to i tak sponsora nie znajdziemy!!! Wyobrazcie sobie spotkanie z prezesem Veluxu albo Jeremiasa jak mu mowicie o jakis wynikach w dyscyplinie o ktorej on nigdy nie slyszal albo raz jak byl pijany.. no comments..

2. Przypominam sobie czasy gdzie w niedziele na rynku o 6.00 (sic!) zbieralo sie 12-15 osob.. Pytania?

3. Zainteresujmy sie strona internetowa, piszmy relacje, ruszajmy dupy w niedziele, robmy zrzuty na bene do Karpacza i bedzie z tego tysiac razy wiecej radochy niz szukanie na sile sponsora i blaganie o 100zl..

Poki co tyle w temacie
pzdr

Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko dzia³a, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie dzia³a.
Na tym forum ³±czymy praktykê i teoriê - nic nie dzia³a i nie wiemy dlaczego.
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=18 Wylij Prywatn Wiadomo
thomson
Super Administrator

Postw: 615
Miejscowo: Gniezno
Data rejestracji: 28.10.04
Dodane dnia 10.02.2009 18:14:31
To ¿e najpierw trzeba mieæ je¿d¿±c± ekipê a potem robiæ klub to ja mówi³em rok temu w wigwamie i na tym forum. To nie znaczy, ¿e skoro ekipy nie ma, a klub mamy zarejestrowany to nale¿y to zmarnowaæ, klub zamkn±æ i i¶æ na piwo. Mamy uregulowane wszystkie "papierowe sprawy" lepiej ni¿ kiedykolwiek przedtem. Szacunek dla Darka, ¿e mu siê chcia³o pomimo widocznego oporu i braku zainteresowania reszty.
budyn napisa³/a:
2. Przypominam sobie czasy gdzie w niedziele na rynku o 6.00 (sic!) zbieralo sie 12-15 osob.. Pytania?

No i co? By³o minê³o. ¦wirus nie je¼dzi, Stówa nie je¼dzi, Tomek, Mi³osz, Dany, Prezes nie je¿d¿±, Spidi je¼dzi raz na rok i jak sami nie bêd± chcieli je¼dziæ to my ich nie zmusimy ani do je¿d¿enia a ju¿ tym bardziej do zapisania siê do klubu.
Wspomnienia fajne- ok, ale niczego to nie wnosi do tematu.

Nadal bede siê upiera³ przy obni¿eniu sk³adek. Moim zdaniem lepiej mieæ 400z³ od 10 osób po 40z³ ni¿ od 4 po 100z³. Na ubezpieczenie i konto starczy, a maratonu ze sk³adek i tak nie sfinansujemy.
Skoro z cz³onkostwa nic nie wynika (obowi±zki, przywileje) to co komu zale¿y siê zapisaæ/nie zapisaæ ? tylko to ¿e trzeba p³aciæ. Je¿eli obci±¿enie finansowe bêdzie nieodczuwalne to siê zapisz± i bêdziemy mieli przynajniej uregulowan± kolejn± kwestie cz³onków/nie cz³onków. Tak mi sie wydaje.

Co do sponsorów - niestety szans w tym temacie raczej nie mamy. Taki sport. Co z tego ¿e bêdziemy mieæ wielkie logo na koszulkach jak je¼dzimy gdzie¶ tam w lesie i nikt tych koszulek nie widzi. Co innego pi³karze, na których koszulki patrzy sie przez 90min ca³y stadion ludzi.
W maratonach startuj± setki ludzi, ilu z nich jest sponsorowanych ? Garstka. Reszta ciê¿ko pracuje ¿eby sobie na przyjemno¶ci pozwoliæ. Tak to ju¿ jest, a dodatkowo nasz sport do najtañszych nie nale¿y. Jak kto¶ bêdzie czeka³ a¿ kto¶ mu co¶ zasponsoruje no to ...poczeka sobie smiley

"Everyone has limits, not everyone accepts them"

Edytowane przez thomson dnia 10.02.2009 18:28:45
nie mam www.jeszczeinaczej.pl Wylij Prywatn Wiadomo
budyn
Administrator

Dodane dnia 10.02.2009 18:57:36
thomson napisa³/a:

budyn napisa³/a:

No i co? By³o minê³o. ¦wirus nie je¼dzi, Stówa nie je¼dzi, Tomek, Mi³osz, Dany, Prezes nie je¿d¿±, Spidi je¼dzi raz na rok i jak sami nie bêd± chcieli je¼dziæ to my ich nie zmusimy ani do je¿d¿enia a ju¿ tym bardziej do zapisania siê do klubu.
Wspomnienia fajne- ok, ale niczego to nie wnosi do tematu.

Na moje wnosi. Bylo 4 razy tyle osob zaangazowanych a i tak klubu nie bylo.. Chcia³em pokazac ze nikomu to nie bylo potrzebne i byla git zabawa.

thomson napisa³/a:
W maratonach startuj± setki ludzi, ilu z nich jest sponsorowanych ? Garstka. Reszta ciê¿ko pracuje ¿eby sobie na przyjemno¶ci pozwoliæ. Tak to ju¿ jest, a dodatkowo nasz sport do najtañszych nie nale¿y. Jak kto¶ bêdzie czeka³ a¿ kto¶ mu co¶ zasponsoruje no to ...poczeka sobie smiley

Tutaj popieram w 100% no moze w 99% bo jest wiele wiele drozszych sportow..

BTW
Thomson dlaczego sie tak uparles na te skladki? Nie lepiej zamiast placic kase za prowadzenie konta, pieczatki, ubezpieczenia i inne ***y kupic sobie nowy bidon albo rekawiczki?

thomson
Super Administrator

Dodane dnia 10.02.2009 19:48:39
budyn napisa³/a:
Thomson dlaczego sie tak uparles na te skladki? Nie lepiej zamiast placic kase za prowadzenie konta, pieczatki, ubezpieczenia i inne ***y kupic sobie nowy bidon albo rekawiczki?

hmm..Radek móg³by sobie kupic conajmniej nowy kask za kase któr± póki co z w³asnej kieszeni wy³o¿y³ na ubezpieczenie bo w klubowej kasie pusto. Za kase któr± w³o¿y³ w organizacjê WinterRace pewnie mia³by komplet opon (ze startowego bylo 120z³, pokry³o to mo¿e puchary, nic wiêcej).
Sam zasponsorowa³em nagrodê za pierwsze miejsce, numery by³y drukowane na mojej drukarce, na moim papierze. Te¿ by mi pewnie starczy³o na nowe rêkawiczki.
Nie s±dzisz, ¿e cz³onkowie klubu, który jako dzia³alno¶æ statutow± ma organizacjê zawodów w Gnie¼nie powinni siê troche do tego interesu dok³adaæ? Dla tej wy¿szej ideii, nawet je¶li mia³aby to byæ zrzuta na piecz±tke klubu.
A klub jest potrzebny dla realizacji tej wy¿szej ideii, ze wzglêdów formalnych które tu ju¿ kiedy¶ by³y t³umaczone. Je¿eli chcemy staraæ siê o dotacje z miasta ¿eby w przysz³ym roku Radek nie musia³ p³aciæ sam za ubezpieczenie to potrzebujemy klubu. Klub ma pewne koszty.

budyn
Administrator

Dodane dnia 10.02.2009 21:11:56
thomson napisa³/a:
budyn napisa³/a:

Nie s±dzisz, ¿e cz³onkowie klubu, który jako dzia³alno¶æ statutow± ma organizacjê zawodów w Gnie¼nie powinni siê troche do tego interesu dok³adaæ? Dla tej wy¿szej ideii, nawet je¶li mia³aby to byæ zrzuta na piecz±tke klubu.
A klub jest potrzebny dla realizacji tej wy¿szej ideii, ze wzglêdów formalnych które tu ju¿ kiedy¶ by³y t³umaczone. Je¿eli chcemy staraæ siê o dotacje z miasta ¿eby w przysz³ym roku Radek nie musia³ p³aciæ sam za ubezpieczenie to potrzebujemy klubu. Klub ma pewne koszty.

Cos chyba mnie nie rozumiesz i wracasz do punktu wyjscia.
Sam napisales post temu ze o sponsoring bardzo ciezko a teraz szukasz sponsora w postaci UM.. Napisales ze lwia czesc maratonczykow nie ma sponsorow..

Mozna z tym zyc?

Ja zamiast placic " sradki skladki" wole komus ufundowac, powiedzmy transport na maraton..

Odpowiedz mi szczerze. Nie lepiej tak?

thomson
Super Administrator

Dodane dnia 10.02.2009 21:31:42
Co innego firma a co innego UM. Tak jak napisa³em w pierwszym po¶cie w tym temacie kasy z urzêdu potrzebujemy na organizacjê imprez ! (czytaj maratonu)

Napisa³em chyba wyra¼nie ¿e KLUB (->sk³adki) potrzebny nam jest do organizacji (zbierania kasy) imprez. Do je¿d¿enia na maratony klub nie jest potrzebny, zgadzam siê.
Nawet jak bêdziemy je¼dziæ i wygrywaæ wszystkie zawody i ca³y powiat bêdzie nas zna³ i bi³ nam brawo to bez zarejestrowanego klubu i wypominanego konta nie dostaniemy kasy z urzêdu i nie zorganizujemy maratonu u nas, a to jest nasz cel, chocia¿ jak widaæ chyba nie wszystkich z nas.

Edytowane przez thomson dnia 10.02.2009 21:32:53
budyn
Administrator

Dodane dnia 10.02.2009 21:40:22
thomson napisa³/a:
Co innego firma a co innego UM. Tak jak napisa³em w pierwszym po¶cie w tym temacie kasy z urzêdu potrzebujemy na organizacjê imprez ! (czytaj maratonu)

Napisa³em chyba wyra¼nie ¿e KLUB (->sk³adki) potrzebny nam jest do organizacji (zbierania kasy) imprez. Do je¿d¿enia na maratony klub nie jest potrzebny, zgadzam siê.
Nawet jak bêdziemy je¼dziæ i wygrywaæ wszystkie zawody i ca³y powiat bêdzie nas zna³ i bi³ nam brawo to bez zarejestrowanego klubu i wypominanego konta nie dostaniemy kasy z urzêdu i nie zorganizujemy maratonu u nas, a to jest nasz cel, chocia¿ jak widaæ chyba nie wszystkich z nas.

Zgadzam sie ze bez formalnego tworu zwanego KLUBEM nic sie nie dostanie.

Pytanie tylko czy wam sie chce za tym wszystkim biegac zeby zrobic maraton. Ja wole jezdzic na maratony a nie za nimi.
Jesli jednak Was jara organizacja imprezy sama w sobie to spoko. Nie rozumiem ale akceptuje..
Problem tylko w tym ze ludzi takich jak ja jest zdecydowanie wiecej niz takich jak Wy..
JOL

thomson
Super Administrator

Dodane dnia 10.02.2009 22:14:08
budyn napisa³/a:
Problem tylko w tym ze ludzi takich jak ja jest zdecydowanie wiecej niz takich jak Wy..

Je¿eli chodzi o maraton to bardzo mo¿liwe. Mamy jednak jeszcze GGPMTB do którego organizacji piecz±tka klubu równie¿ siê przydaje. W tym wypadku równie¿ wiêkszo¶ci osób nie krêci organizacja, ale starty w tych zawodach ju¿ jak najbardziej. Dla wszystkich, którzy z jakiegokolwiek powodu nie je¿d¿± na maratony itd. te imprezy s± czêsto jedyn± form± wspó³zawodnictwa, spotykania siê z innymi bikerami itd. Dodatkowo s± okazj± do wci±gania w ten sport nowych osób, a wtedy jest szansa ¿e znowu kiedy¶ o 6.00 w niedziele na rynku pojawi siê 15 osób smiley Trzeba patrzeæ trochê szerzej ni¿ tylko pod k±tem w³asnej "frajdy" z jazdy...

budyn
Administrator

Dodane dnia 10.02.2009 22:26:35
thomson napisa³/a:
budyn napisa³/a:

(...) a wtedy jest szansa ¿e znowu kiedy¶ o 6.00 w niedziele na rynku pojawi siê 15 osób smiley Trzeba patrzeæ trochê szerzej ni¿ tylko pod k±tem w³asnej "frajdy" z jazdy...

Pewnie ze tak ale naprawde "bez" Klubu nie byloby GGPMTB? Nie sadze..

Darek gdzies tam pisal ze saldo jest na minusie bo oplaty zezarly wszystkie skladki i jeszcze narobily debetu..

Gdzie tu sens?
Odpuscmy maraton i po sprawie.. Cala reszta pojdzie gladko bez KLUBU..

thomson
Super Administrator

Dodane dnia 10.02.2009 22:35:42
Sens jest taki ¿e mamy ubezpieczenie OC na GGPMTB i jak komu¶ siê co¶ stanie to nie idziemy siedzieæ tylko ubezpieczalnia wyp³aca odszkodowanie.
Powiesz ¿e kiedy¶ siê da³o bez. Tak, ale czasy sie troche zmieniaja, a i impreza troche pow¿niejsza ni¿ dawny Dêbówiec i go¶ci z zewn±trz wiêcej.

Powiedz mi co ci wisi siê zapisaæ i zrzucic siê na to ubezpiecznie+jakie¶ tam koszty ?

cup
Uytkownik

Postw: 76
Miejscowo: Powidz
Data rejestracji: 17.12.06
Dodane dnia 10.02.2009 23:24:49
No to ja siê wtr±cê, jako ¿e w zesz³ym roku zdarzy³o mi siê organizowaæ swój pierwszy maraton i co do braku wiary Budynia w sponsorów w naszej okolicy kilku mi siê uda³o znale¼æ, a jako ¿e w tym roku nie planujê imprezy na tak± skalê to pewnie kilku postaram siê namówiæ na pomoc przy maratonie w Gnie¼nie, a mo¿e uda mi siê od nich wyci±gn±æ wiêcejsmiley.

I je¶li ju¿ o sponsorach mowa, to wiem, ¿e taki twór jak klub przydaje siê, bo choæ mo¿e te kilkaset z³oty, które przekazali mi sponsorzy w gotówce to niewiele, ale musieli je przekazaæ na konkretny cel i organizacjê. A co do przekonywania ludzi do tego sportu, to my¶lê, ¿e kluczowe jest nag³a¶nianie naszych imprez, tak by ludzie dowiedzieli siê, ¿e s± organizowane i ¿e to bardzo powa¿na rywalizacja, ale do tego potrzebne s± kontakty w gazetach, ¿eby jednemu czy drugiemu redaktorowi chcia³o siê przyj¶æ porobiæ zdjêcia i nas obejrzeæ, bo na któr± z imprez w okolicy przyje¿d¿aj± najmocniejsi zawodnicy w Polsce?? A i urzêdnicy przychylniej na nas spojrz±, gdy czasem gdzie¶ o nas przeczytaj±smiley

A je¶li chodzi o tych prezesów du¿ych firm to kolego Budyniu bardzo mo¿esz siê zdziwiæ, ale oni te¿ u¿ywaj± rowerów i sam widujê jednego prezesa banku ¶migaj±cego po Powidzu na wypasionym Wheelerze na pe³nym XT, a i moi sponsorzy u¿ywaj± rowerów nie tylko do dojazdów po bu³ki, wiêc my¶lê ¿e odpowiednie dzia³ania mog± przekonaæ do nas kogo¶ z nich. A co do ludzi na maratonach, to zapewne ju¿ jaki¶ czas na nich nie byli¶cie, bo ilo¶æ osób sponsorowanych jest coraz wiêksza, a je¶li w czo³ówce jest kto¶ kto nie jest obwieszony reklamami jak choinka to jest naprawdê wydarzenie, zobaczcie do wyników we wszystkich cyklach. Wiêc je¶li znalaz³oby siê trzech z pud³a chc±cych znale¼æ sponsora, to pewnie nie by³oby wiêkszego problemu.

A je¶li chodzi o zmniejszenie sk³adek zgadzam siê z Thomsonem i my¶lê, ¿e je¶li bêd± ni¿sze i poparte choæby takimi bonusami jak na Winter Race to my¶lê, ¿e szybko zwiêkszy siê nam klubowa frekwencja i oby za tym szed³ wzrost chêtnych na niedzielne jazdy. I trochê szkoda, ¿e z racji mojego miejsca zamieszkania ciê¿ko mi siê pojawiæ w niedziele, ale my¶lê, ¿e nied³ugo i mnie na rynku zobaczycie, przy okazji moich stukilometrowych treningówsmiley
Wylij Prywatn Wiadomo
prezes
Uytkownik

Postw: 109
Data rejestracji: 05.11.04
Dodane dnia 11.02.2009 18:21:46
smiley POZDRAWIAM smiley Wszystkich smiley

prez
http://www.gkkg.pl/faq.php?cat_id=3 Wylij Prywatn Wiadomo
Strona 2 z 2 < 1 2