gogle na narty

Google na narty- czy będą nam potrzebne?

Google są tak naprawdę obowiązkowym elementem wyposażenia osoby, która chce zjeżdżać na nartach lub też na desce. Dlaczego? Tak naprawdę o tym, jak bardzo są one potrzebne, dowiadujemy się już podczas pierwszych zjazdów na stoku. Po pierwsze, są one ważne ze względu na fakt, że podczas zjeżdżania ze stoku możemy osiągać naprawdę sporą prędkość, a podczas różnych akrobacji śnieg możemy mieć dosłownie wszędzie. Podnoszące się tumany śniegu, a co gorsza- jazda w padającym śniegu- wszystko to sprawia, że bez odpowiednich googli tak naprawdę zupełnie nic nie widzimy. Drugą ważną kwestią jest to, że w słoneczne dni na stoku widoczność jest równie zła co w mgle czy w padającym śniegu- promienie słoneczne odbijając się od warstwy śniegu mogą nas bardzo mocno oślepiać, a co za tym idzie- nasze oczy tak czy inaczej wymagają specjalnej ochrony.

Jakie gogle na narty?

Rozmiar, jaki powinny posiadać takie google jest uzależniony od tego, kto je kupuje. Panie oraz osoby o drobnej twarzy powinny wybierać w mniejszych rozmiarach. Przede wszystkim, google powinny być dobrane do naszej twarzy pod względem proporcjonalności- mają dobrze chronić nasze oczy, ale jeśli będą zasłaniać nam połowę twarzy- ani nie będą wygodne ani też nie będą spełniać swojej funkcji. Dobra opcją jest też kupowanie googli w komplecie z kaskiem, gdyż dobrze dobrane google powinny być z nim doskonale zgrane. A gogle narciarskie jakie wybrać pod względem tego, jaki filtr UV posiadają? Najbardziej standardową i popularną wersją są google, które posiadają UV400 i zapewniają całkowitą ochronę, zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB. Dobrze, aby szybka dodatkowo była wzbogacona o specjalny filtr polaryzacyjny oraz powłokę anti fog, dzięki której google nie będą nam parowały, co może być naprawdę bardzo irytujące.

Czy kształt szybki ma znaczenie?

Ma ogromne znacznie dla naszego komfortu jazdy. Mamy do dyspozycji szybki płaskie oraz sferyczne. Jak sama nazwa wskazuje, szybki płaskie pozwalają widzieć jedynie to, co mamy dokładnie przed sobą, a szybki sferyczne pozwalają zobaczyć nam wszystko dookoła. Dlatego też- z tej oczywistej przyczyny- google z szybką sferyczną mogą być droższe. Pamiętajmy jednak o tym, że zakup takich google to inwestycja- we własny komfort jazdy, bezpieczeństwo swoje i innych osób na stoku, a także troska o swoje zdrowie- a dokładniej zdrowie swoich oczu. Warto więc od razu zaopatrzyć się w sprzęt oraz akcesoria dobrej jakości, gdyż za pewne będą one mogły wystarczyć nam na dłużej.