“Istnieje wiele różnych rodzajów loków” – mówi Ash Fritzler, stylistka specjalizująca się w strzyżeniu i stylizacji włosów kręconych w salonie Bird House na Brooklynie. Aby dowiedzieć się, jak najlepiej stylizować swoje włosy, należy najpierw określić ich specyficzny typ: ciasne spirale, luźne fale lub coś pomiędzy.

Fritzler wskazuje na popularną tabelę jako punkt wyjścia do określenia, w którym miejscu na spektrum od falistych do kędzierzawych (lub, zgodnie z oznaczeniami na tabeli, od 2a do 4c) znajdują się Twoje włosy. To “pomaga ludziom określić, jaki rodzaj loków mają, aby mogli wybrać najlepszą dla nich metodę pielęgnacji” – mówi Fritzler o szamponach do włosów kręconych.

 

Kolejne produkty, wszystkie polecane przez Fritzler i dziewięciu innych stylistów, obejmują krem do modelowania, żel z siemienia lnianego i cudowny “krem” do mycia włosów. A ponieważ stylizacja zaczyna się już pod prysznicem, poznaliśmy także ich najlepsze propozycje szamponów i odżywek do włosów. W tym miejscu należy wspomnieć, że wszyscy eksperci podkreślili, że włosy kręcone są zwykle bardziej suche i mniej porowate, a zatem wymagają rzadszego spłukiwania (według Fritzler, dwa razy w tygodniu). Na koniec, uwaga dotycząca różnic w obrębie tego gatunku włosów: Nie wyznaczyliśmy wśród nich “najlepszego produktu ogólnego” (jak to zwykle robimy w przypadku artykułów polecanych przez ekspertów), ponieważ istnieje wiele najlepszych produktów dla wielu różnych typów loków.