Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Kolarze szosowi zakończyli sezon 2010 Udostępnij
Nasze starty 2010 Kolarze na rowerach jeżdżą cały rok, ale następuje moment w roku kiedy kończy się sezon startowy. Ostatni wyścig szosowy w Wielkopolsce odbył się na samochodowym torze Poznań.
16 października (sobota) popsuła się pogoda, padała mżawka i wiał bardzo silny wiatr, ale nie przestraszyło to zawodników, którzy licznie stawili się na starcie. Wśród nich stanęło dwóch reprezentantów Agpol GKKG : Dawid Marosz i Radosław Jaskulski. W zawodach oprócz kolarzy szosowych mogli startować zawodnicy na rowerach MTB oraz rolkarze.
Radek i Dawid brali udział w wyścigu głównym na 12 okrążeń (49km). Zawodnicy GKKG starali się jechać bardzo aktywnie - Dawid Marosz kilkakrotnie próbował uciec z peletonu, niestety za każdym razem był doganiany podobnie jak wielu innych zawodników. "Kasowanie" ucieczek było spowodowane bardzo wyrównanym poziomem kolarzy. Silny wiatr i rwane tempo skutkowało dużymi zmianami prędkości od 25km/h do 60km/h. Na 8 pętli udało się dwójce zawodników odjechać z peletonu. Początkowo niewielka przewaga systematycznie wzrastała i na mecie wyniosła ponad 1 minutę.
Wyścig wygrał Krystian Michalak. Z peletonu do końca trwały próby ucieczki lecz bez skutku. Radek na finiszu z peletonu zaledwie o pół koła przegrał z zeszłorocznym mistrzem świata Arkadiuszem Garczarkiem, ale i tak odniósł życiowy sukces wygrywając w swojej kategorii wiekowej. Dawid Marosz dojechał w peletonie.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>