Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
[Przełaj] Memoriał Zbyszka i Marka Udostępnij
Nasze starty 2011 W minioną niedzielę 6 lutego 2011 zawodnicy GKKG w licznym jak na tą porę roku bo aż 5-osobowym składzie pojawili się na starcie przełajowego wyścigu w Poznaniu.
Memoriał Zbyszka i Marka organizowany już po raz III na terenie Ośrodka T.K.K.F. Winogrady przyciągnął kilkudzisięciu kolarzy ...


Był to dla nas pierwszy start w tym sezonie, pierwszy sprawdzian dyspozycji bo trudno jeszcze mówić o formie (w końcu to środek zimy). Udało się zmontować pięcioosobowy skład w postaci Radka, Piotra, Michała, Szymona i mnie co biorąc pod uwagę panujące warunki pogodowe samo w sobie było sukcesem. Zawody generalnie w deszczu i błocie czyli dokładnie tak jak powinny wyglądać przełaje. Szymon startował jako pierwszy w kategorii junior, Piotr i Michał w elicie, natomiast Radek i ja w ostatnim wyścigu dnia – najliczniej obsadzona kategoria masters.
Pętla, na której przyszło nam się ścigać może nie była trudna technicznie, ale sekcje biegowe (szczególnie podwójne schody) i dosłownie zatrzymujące rower w miejscu błotniste odcinki powodowały wybicie z rytmu i utratę sporej ilości sił. Do kluczowych
elementów należały umiejętność zsiadania i wsiadania na rower „w biegu”, płynnego pokonywania ciasnych nawrotów i jazdy w błotnych koleinach.
Starając się opisać mój wyścig w kilku słowach: stojąc na starcie postanowiłem od samego początku pojechać bardzo mocno by uniknąć utraty sił na walkę w środku stawki. Plan się powiódł i pierwsze okrążenie przejechałem na 2 pozycji, mając za plecami Wojciecha Jurasza i Piotra Zellnera, a już dość daleko przed sobą Radka Lonkę :). Niestety narzucone początkowo tempo okazało się zbyt duże i spadłem na 3 a później na 4 miejsce . Jadąc na 4 pozycji starałem się stopniowo powiększać przewagę nad goniącymi mnie zawodnikami – podium było jednak poza zasięgiem.
Ostatecznie finiszowałem czwarty, Radek pomimo problemów z biodrem ukończył wyścig w środku stawki. Piotr, Michał i Szymon też pokazali charakter na trasie.
Poza wymiarem sportowej rywalizacji III Memoriał Marka i Zbyszka był miłym spotkaniem ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie dwóch kółek.
[Galeria zdjęć]

W wyścigu juniorów triumfował Mateusz Pihulak z Żar natomiast zarówno w elicie jak i mastersach, startując kolejno w obu wyścigach wygrał Radosław Lonka. Więcej informacji na stronie www.kurek-rowery.pl.

tekst: Dawid Marosz


Komentarze
rzeznik_powidz dnia 14 luty 2011 18:45:09
oto kilka fotek z zawodow

https://picasaweb.google.com/borus106/Memorial?feat=content_notification#
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>