Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
[XC] Kujawia XC - Myślęcinek Udostępnij
Nasze starty 2011 27 marca to dzień pierwszego startu zawodników naszego klubu na zwodach Cross Country w tym roku. Wybór padł na Myślęcinek koło Bydgoszczy gdzie odbyła się I edycja Kujawia XC. Ekipa GKKG w mocno okrojonym, czteroosobowym składzie pojawiła się na starcie mocno obsadzonej imprezy.

Trasa przygotowana przez organizatorów okazała się niezwykle różnorodna. Nie brakowało podjazdów, niekiedy bardzo sztywnych, technicznych zjazdów oraz dłuższych płaskich odcinków pozwalających sięgnąć po bidon.
Andrzej i Piotr startowali w kategorii Elita. Ja i Artur w Mastersach (Artur niestety z powodu kłopotów zdrowotnych zrezygnował tuż przed wyścigiem). Elita miała do pokonania 6 wyczerpujących pętli, na których niemal bezkonkurencyjny okazał się Radosław Tecław. Prowadząc od startu ze sporą przewagą przejechał linię mety przed Przemysławem Ebertowskim i Radosławem Lonką. Nasz „lider” w tym sezonie – Andrzej, długi czas trzymał się blisko zawodników „Treka” ale na dwóch ostatnich pętlach osłabł i nie mógł walczyć o miejsce w czołowej dziesiątce. Tym niemniej 12 pozycja przy tej klasie rywali to bardzo dobry wynik. Piotr jak sam przyznał przeszarżował na pierwszych kilometrach trasy narzucając zbyt mocne tempo. Zemściło się to w dalszej fazie zawodów ale i tak zdołał dojechać w połowie stawki.
Jako Masters miałem do pokonania 4 pętle co w moim przypadku oznaczało 80 minut ścigania. Za radą kolegów postanowiłem zacząć „spokojnie” ale niefortunne ustawienie na starcie spowodowało, że na pierwszym okrążeniu musiałem wyprzedzać wolniejszych rywali. Kosztowało to nieco dodatkowego czasu i sił. Siła to zresztą kluczowe słowo jeśli chodzi o ten wyścig w moim wykonaniu. Jeszcze sporo jej brakuje co dało się odczuć na sztywniejszych podjazdach. Ostatecznie ukończyłem jako 10.
Ogólnie pierwsze poważniejsze ściganie w tym roku oceniam pozytywnie. Andrzej i Piotr również umiarkowanie zadowoleni. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek sezonu ale już jest nieźle. A będzie lepiej.

Oficjalne WYNIKI na kujawiaxc.pl

autor: Dawid Marosz
Komentarze
mihalw28 dnia 31 marzec 2011 00:07:56
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek sezonu ale już jest nieźle. A będzie lepiej.

No ja jestem tego pewiensmileysmiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>