Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Skoda Maraton MTB - mieszane uczucia. Udostępnij


Skoda Maraton MTB - Gniezno 2011 przeszedł już tydzień temu do historii. Trochę to trwało zanim udało się organizatorom pozbierać myśli, aby relacja była w miarę obiektywna i pozbawiona "dziwnych" emocji. Staraliśmy się (naprawdę) aby impreza była najlepsza jaką jesteśmy w stanie przygotować - wszak to Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonach MTB. Tak wysoka ranga imprezy wymagała porozumienia organizacyjno - logistycznego z regionalnym organizatorem zawodów kolarskich.

Podzieliliśmy się obowiązkami, a co za tym idzie i odpowiedzialnością. W miarę posiadanych możliwości organizacyjnych przygotowaliśmy oznaczenie i zabezpieczenie trasy - która jak słyszeliśmy spełniła oczekiwania większości zawodników. Oprawa stratu i mety też nam się chyba udała (byli miejscowi notable - Starosta i Prezydent, najbardziej kompetentny prowadzący, były puchary i koszulki mistrzowskie i wreszcie nagrody). Dwa czynniki, na które kompletnie nie mieliśmy wpływu bardzo pozytywnie nas zaskoczyły - myślę tu o frekwencji - DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM, i o pogodzie. Cieszy nas niezmiernie fakt, że na imprezę o tak naprawdę lokalnym znaczeniu przyjezdżają zawodnicy z krajowej czołówki. Próbują też swych sił debiutanci.

Oczywiście nie odbyło się bez uchybień. Pierwsze z nich to lekko (15 min.) opóźniony start. Wynikło to z tego, że do końca sprawdzaliśmy oznakowanie i zabezpieczenie trasy. Po drugie - niektórzy zawodnicy narzekali na brak możliwości umycia rowerów po trasie. Fakt nie udało nam się uzyskać zezwolenia na umieszczenie myjki w pobliżu Rynku ze względu na różne imprezy toważyszące, które odbywały się w ramach obchodów Dni Gniezna.

Jednakże największym cieniem na zawodach kładą się zasadnicze niedociągnięcia ze strony współorganizatora. Brak elektronicznego pomiaru czasu jak i przede wszystkim kardynalny błąd jednego człowieka, który doprowadził w efekcie do zawalenia się systemu wyników spowodował to, że impezy nie będziemy wspominać bez negatywnych emocji.

Wyniki co prawda się pojawiły (ze znacznym opóźnieniem) mistrzowie zostali wyłonieni. Puchary nie zostały przetopione - będą wręczone 5 czerwca na następnych zawodach cyklu wielkopolskiego. Mistrzowie również pojadą w stosownych koszulkach - ale niesmak pozostaje.

Wielkie nasze niezrozumienie budzi również fakt kompletnej ignorancji ze strony gnieźnieńskich mediów, które największej imprezie kolarskiej odbywającej się w samym centrum miasta nie poswięciły ani słowa.

Na koniec podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego aby Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonach MTB - Skoda Maraton MTB - Gniezno 2011 były imprezą godną.

Dziękujemy przede wszystkim panu Staroście Powiatu Gnieźnieńskiego Dariuszowi Pilakowi oraz panu Prezydentowi Miasta Gniezna Jackowi Kowalskiemu za wsparcie i udział w imprezie.

Zmagania kolarskie nie odbyły by się gdyby nie: Ratowniczy Zastęp Harcerzy Komendy Hufca ZHP - Gniezno, Ochotnicza Straż Pożarna z Trzemeszna i Modliszewa, Gnieźnieński Klub Amazonek, GOSiR, AudioSerwis i inni bezimieni wolontariusze. Personalnie chcieliśmy podziękować panu Radnemu Miasta Gniezna Sławomirowi Graczykowi, który na czas organizacji i trwania zawodów odwiesił krawat i bardzo nam pomógł.

Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego

(fot. M.Góralczyk)
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>