Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Gnieźnieńscy kolarze górscy zakończyli sezon Udostępnij
Od kwietnia do końca września trwały zmagania w ramach cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB 2012. Na cykl imprez złożyło się osiem zawodów organizowanych w Dolsku, Gnieźnie, Barlinku, Wyrzysku, Wałczu, Suchym Lesie, Kole i Łopuchowie. Średnia frekwencja na jednych zawodach przekraczała 350 zawodników. Kolarze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego brali udział we wszystkich edycjach zdobywając kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.


Wyścigi wielkopolskie należą do najsilniej obsadzanych w kraju i start w nich reprezentantów grup zawodowych (Mróz ActivJet, Eska Team, BGŻ) nie jest niczym szczególnym. Ściganie się w jednym peletonie z obecnymi czy byłymi mistrzami kraju, Europy czy świata tylko podnosi rangę tych imprez. Dość powiedzieć, że aktywnym uczestnikiem zmagań był polski olimpijczyk z Londynu – Marek Konwa. To wszak z naszego regionu wywodzi się najsilniejsza amatorska grupa kolarska Corratec Team z Poznania. Trasy w Wielkopolsce mimo geograficznej niziny nie należą do łatwych i nie raz przejście jakiegoś odcinka „z buta” nie ujmowało nikomu honoru.

Podsumowując starty naszych zawodników możemy z całą pewnością i dumą powiedzieć, że najlepsi kolarze górscy w Wielkopolsce są z Gniezna. W klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB 2012 nasz zawodnik Dawid Marosz(M3) zajął 1 miejsce, natomiast Radosław Jaskulski (M4) zajął 2 miejsce. Inni co prawda nie stanęli na stopniach podium ale też byli w czołówce klasyfikacji: Kamil Makowski (M1) 5 miejsce, Marek Makowski (M4) 6 miejsce, Dariusz Łukasiewicz (M4) 13 miejsce.

Nie byli to jedyni zawodnicy z Gniezna – na listach startowych można było znaleźć inne nazwiska zawodników niezrzeszonych. Należy zwrócić uwagę na coraz większą popularność wielkopolskiego cyklu bowiem w tym roku sklasyfikowanych zostało w sumie 1233 zawodników (838 na dystansie Mini i 395 na dystansie Mega).

W sumie jesteśmy bardzo zadowoleni z minionego sezonu. Udało się osiągnąć zadowalające wyniki, udało się zorganizować jedną z edycji Grand Prix, jak zwykle z wyjątkiem Dawida Marosza nie udało się zaspokoić własnych ambicji. Teraz krótka przerwa w programie startowym, a już niebawem zaczynamy pracować nad formą na przyszły rok.


tekst: Darek Łukasiewicz
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>