Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
[maraton] Skandia Maraton Lang Team - Warszawa Udostępnij
Nasze starty 2014 Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego rozpoczął ściganie na najwyższym poziomie podczas Skandia Maraton Lang Team w Warszawie.
Pierwszy wyścig tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team odbył się 26 kwietnia. Miasteczko zawodów zostało zlokalizowane praktycznie w centrum miasta na warszawskiej Agrykoli. GKKG był reprezentowany przez: Paulinę Cabanek, Dariusza Łukasiewicza, Daniela Curula oraz Tomasza Wachowiaka.


Do Warszawy przyjechaliśmy już w piątek, napełnieni świetnym humorem, który był potęgowany piękną pogodą utrzymującą się od kilku dni. Następnego dnia miało przecież odbyć się święto dla wszystkich fanów kolarstwa ze stolicy. Spodziewaliśmy się bardzo szybkiego wyścigu, ponieważ trasa w Warszawie nie należy do trudnych technicznie, a także nie znajdziemy na niej zbyt dużej ilości podjazdów. W roku 2013 średnia prędkość zwycięzców zdecydowanie przekraczała 35km/h.

W dniu wyścigu pogoda zaskoczyła wszystkich, organizatorów oraz uczestników. Z nieba padał intensywny deszcz, a termometry nie chciały pokazać więcej niż 10 stopni. Nie zniechęciło to nikogo do startu, oznaczało jedynie dodatkowe atrakcje. Na starcie stanęło prawie 800 uczestników z całego kraju i zagranicy.

Miasteczko zawodów zostało pięknie wkomponowane w tereny Warszawskich Łazienek, wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, zaczynając od kompletnego zabezpieczenia startu i mety, kończąc na świetnie współpracującej obsłudze oraz wsparciu służb miejskich.
Ścigaliśmy się na 3 dystansach. Na najdłuższym z nich Grand Fondo (81km) wystartował Tomasz Wachowiak, na dystansie Medio (60km) zadebiutował prezes GKKG Dariusz Łukasiewicz, natomiast na Mini (38km) wystartowała Paulina Cabanek, oraz Daniel Curul. Na dystansie Grand Fondo rozgrywany jest Puchar Polski w maratonach MTB, co pozwala się zmierzyć z najlepszymi zawodnikami uprawiającymi kolarstwo górskie w Polsce. Takimi jak Andrzej Kaiser, Aleksander Dorożała, Bogdan Czarnota, Patryk Piasecki (olimpijczyk z Pekinu).

Warunki na trasie były bardzo trudne, wszechobecna woda i błoto skutecznie utrudniało nam jazdę, okulary parowały, a jadąc w grupie niemożliwe do dostrzeżenia były nierówności terenu, dziury, kałuże. O upadek nie było trudno, o czym niestety przekonał się Tomek, który po upadku stracił możliwość walki o czołowe pozycje. Na szczęście pozostała trójka poradziła sobie z warunkami wyśmienicie i kończąc wyścig bez kontuzji, co poskutkowało naprawdę dobrymi wynikami, które możemy zobaczyć w poniższej tabeli.

NASZE WYNIKI
Dystans Mini:
Paulina Cabanek - 11. K2
Daniel Curul - 27. M3
Dystans Medio:
Dariusz Łukasiewicz - 20. M5
Dystans Grand Fondo:
Tomasz Wachowiak - 14. M2

Zdjęcia: GALERIAtekst: Tomasz Wachowiak
Komentarze
prezes dnia 29 kwiecień 2014 22:55:36
GRATULACJE smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [2 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>