Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
[maraton] GrandPrix Wielkopolski - Połczyn-Zdrój Udostępnij
Dnia 4. maja w miejscowości Połczyn-Zdrój odbył się drugi maraton z cyklu GogolMTB. Maraton ten uchodzi w całym cyklu za najtrudniejszy do pokonania. Uczestnicy muszą wykazać się nie lada wytrzymałością, techniką, rozsądkiem i zimną krwią. Mimo tego organizatorzy postanowili podnieść poprzeczkę „dorzucając” po 10km do każdego z dystansów przeskakując tym samym odległościami do pokonania o poziom wyżej (z mini na mega, z mega na giga) robiąc wyścig jeszcze bardziej wymagający.

Nie zraziło to ok 310 kolarzy z całej Polski, a w tym min team’u z GKKG Gniezno, który to w sześcioosobowym składzie ruszył na dystansach:
- MINI 50km (mi wyszło 48km): Marek Makowski, Kamil Makowski, Łukasz Wegnerski, Daniel Curul
- MEGA 90km (wg xc-mtb 83km): Dawid Marosz, Tomasz Romański.

Trasa przebiegała przez malownicze tereny Polodowcowej Krainy Drawy i Dębnicy usianej licznymi wzniesieniami, lasami i potokami . Zawodnicy nie mieli jednak czasu na zachwycanie się otaczającą ich przyrodą zwłaszcza, kiedy do pokonania mieli wiele stromych podjazdów . Ostatecznie na dystansie mini suma przewyższeń wyniosła 936m w pionie, a na mega ok. 1400m! Jazdy nie ułatwiał trudny teren - od łąkowych bruzd, odcinków trasy przebiegających wzdłuż skarp, gdzie jazda rowerem była zbyt niebezpieczna, wąskich i śliskich ścieżek leśnych, szutrowych zjazdów po wiele odcinków tzw. sigieltrack’ów usianych wśród terenów podmokłych z wystającymi korzeniami i kamieniami, niekiedy zakończonymi zjazdami równie stromymi co wcześniejszy podjazd. Zawodnicy obu dystansów praktycznie nie uświadczyli płaskiego odcinka terenu, gdzie mogliby „złapać” drugi oddech i dać „wypocząć” zmęczonym nogą – co w pewnym momentach kończyło się skurczami mięśni lub chwilowym osłabnięciem. Sytuację ratowały drobne przekąski energetyczne, w które zaopatrzyli się zawodnicy oraz rozstawione przez organizatorów bufety.Tak trudna i niebezpieczna trasa wymagała dobrej organizacji i logistyki. Tutaj organizatorzy wypadli pozytywnie. Dobre oznaczenia na odcinkach plus osoby koordynujące i nakierowujące kolarzy w odpowiednie punkty trasy to na pewno plus. Osoby ostrzegające o niebezpiecznych zakręcie bądź stromym zjeździe – odebrane bardzo pozytywnie. Prosiłoby się tylko o sprawniejszą obsługę na bufetach i będzie perfekcyjnie.

Mimo bardzo wyczerpującego wyścigu zawodnicy reprezentujący Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego stanęli na wysokości zadania i ukończyli maraton z bardzo dobrymi lokatami przywożąc ze sobą m.in. medal i puchar za pierwsze miejsce w kategorii M-1 oraz mnóstwo pozytywnych wrażeń i doświadczenia. Pecha miał Marek Makowski – poważnie uszkodzona opona uniemożliwiła mu zakończenie maratonu.NASZ WYNIKI:
Dystans MEGA
Dawid Marosz - 5. M3 / 15. open
Tomasz Romański - 22. M2 / 68. open

Dystans MINI
Kamil Makowski - 1. M1 / 23. open
Łukasz Wegnerski - 14. M3 / 36. open
Daniel Curul - 48. M3 / 111. open
Marek Makowski - defekt

Więcej zdjęć: TUTAJ

tekst i zdjęcia: Daniel Curul
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [4 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>