Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
[maraton] Kostrzyn Maraton MTB Udostępnij
Nasze starty 2014

W minioną niedzielę tj. 25.05.2014 odbyła się trzecia z kolei debiutancka impreza w Wielkopolsce dla miłośników kolarstwa górskiego. Mowa o Kostrzyna Maraton MTB. Impreza na której nie mogło zabraknąć zawodników z Gnieźnieńskiego Klubu.
GKKG ruszyło do pobliskiego Kostrzyna w składzie: Marek Makowski, Artur Lisiecki, Łukasz Wegnerski, Dawid Micorek, Kamil Makowski oraz Michał Ossowski.


Gniezno żegnało zawodników ciemnymi chmurami, które nie zwiastowały tego, czym przywitał ich Kostrzyn - piękna słoneczną pogodną. Dla organizatorów to wprost wymarzone warunki. Warunki, które z godziny na godzinę robiły się coraz bardziej uciążliwe dla zawodników.

Na miejscu odbyła się standardowa procedura - odbiór numerów startowych, posiłek, rozgrzewka i oczekiwanie na start, który był przewidziany na godz.11:00. Organizator przygotował dwa dystanse: Mini - ok 34 km oraz Mega ok 54 km. Klubowicze wystartowali na dłuższym dystansie Mega, który charakteryzował się pokonaniem trzech pętli na tym samym odcinku trasy.

Przed startem coraz bardziej odczuwalna był szybo rosnąca temperatura powietrza, co z kolei przekładało się na samopoczucie zawodników stłoczonych w sektorach startowych: „dziś nic nie ujadę", „to nie jest mój dzień", „to słońce nas wykończy”. To niektóre cytaty, które nie wróżyły nic dobrego. Jak się okazało dobre ustawienie w sektorze pozwoliło na przejechanie bezpieczne "startu lotnego" prowadzonego przez Policję przez centrum Kostrzyna. Tempo nie wyczuwalne w peletonie oscylowało miedzy 30 - 38 km/h. Następnie następował zjazd w teren. Tu zaczęło się prawdziwe ściganie. Walka z sobą i przeciwnikami...

Trasa na dystansie Mega ciekawie zróżnicowana. Kilka niebezpiecznych punktów, (urwisko!), przewrócone pnie drzew na ścieżkach, szybkie zjazdy. Kolarze GKKG obyci z takimi przeszkodami szybko dopasowują do siebie tempo wyścigu, który przebiega po ich myśli i bezproblemowo. Duży wpływ na to miała strategia dobrania się w pary (Marek – Artur, Łukasz – Michał) i dawania zmian siedząc u kolegi „na kole”. Jedynie sam jechał Kamil sygnalizując od samego startu problemy ze zdrowiem, które miały wpływ na jego jazdę. Można było zauważyć to na trasie – mijając go. „Jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło” – wspomina Łukasz. Odzwierciedleniem tego był oczywiście wynik końcowy Kamila – i tu wielkie brawa dla niego za wytrwałość i walę walki. Nie przeszkodziło to zdobyć drugiego miejsca w kat. M1!Sumując całość zorganizowanej imprezy i trasy – uczestnicy zgodnie przyznali, że było warto przyjechać i na pewno tu wrócą. Gratulacje dla Wszystkich!

NASZE WYNIKI
Dystans MEGA
- Kamil Makowski - 2. M1 / 31. open
- Michał Ossowski - 10. M2 / 21. open
- Łukasz Wegnerski - 7. M3 / 22. open
- Artur Lisiecki - 16. M3 / 54. open
- Marek Makowski - 11. M4 / 55. open
- Dawid Micorek - 12. M2 / 33. open

GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
prezes dnia 29 maj 2014 17:27:38
Gratulacje smiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>