Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
[maraton] GrandPrix Wielkopolski – Suchy Las … „na zmęczenie” Udostępnij
Nasze starty 2014

6-ta edycja Bike Cross Maraton Gogol MTB w stu procentach oddaje charakter i klimat wyścigu, który odbył się w ubiegły weekend ,,...na zmęczenie Suchy Las 2014..."
Było gorąco, sucho, piaszczyście, męcząco. Jednak to nie zniechęciło ponad 600-set kolarzy z Wielkopolski i okolic, aby przybyć i pościgać się z innymi zapaleńcami tego sportu. Wśród tej rekordowej dla organizatora grupie nie zabrakło przedstawicieli z rodzimego podwórka, czyli kolarzy z GKKG Gniezno.


Do podniesienia frekwencji przyczynili się: Marek Makowski, Kamil Makowscy, Artur Lisiecki, Radosław Jaskulski, Daniel Curul oraz kolega Michał Ossowski.


Grupa dotarła na miejsce maratonu dość wcześnie - co okazało się bardzo trafną decyzją ze względów logistycznych. Zawodnicy nie mieli problemów z rejestracją, przygotowaniem się do wyścigu oraz rozgrzewką. Ostatecznie spokojnie oczekiwali na udanie się do swoich sektorów startowych i sam start. Sam start dla dystansu MINI - 36km, w którym brali udział wszyscy zawodnicy GKKG, wyznaczony na godz. 11:30 odbył się bez opóźnień. Zarówno dla zawodników, kibiców i organizatorów start tak licznej grupy był niesamowitym przeżyciem. Atmosferę podkręcał dodatkowo płynący z głośników głos komentatora sportowego p. Piotra Kurka.
Odczuła to z pewnością lokalna społeczność, kiedy tak liczna grupa rowerzystów "wylała się" na pierwszy asfaltowy odcinek trasy. Z daleka już słychać było dosłownie "rój" - nie tyle szerszeni - co rozpędzonych na swych rowerach i rozpalonych atmosferą zawodników. Tak zwarta grupa kolarzy jechała wspólnie do momentu pierwszego 500-set metrowego podjazdu, który miał na celu jej rozciągnięcie.

Następnie trasa maratonu przeniosła się w tereny leśne i polne. Z biegiem czasu grupy się rozciągały, a zawodnicy jechali szybciej lub wolniej - w zależności od trudności terenu. Najbardziej dokuczliwe i wycieńczające - oprócz samego upału - okazały się nie tyle podjazdy, pozakręcane singletracki, czy usiane dołami tereny poligonu w Biedrusku - co odcinki trasy grząskiego suchego piachu... zgodnie z obietnicą organizatorów: "na zmęczenie".


Mimo tego sama trasa umykała szybko. Równie szybko pojawił się bufet usytuowany w zacienionym miejscu na 15km trasy. Plus dla organizatorów i obsługi. Sama trasa, punkty krytyczne (przejazd przez ulice) były dobrze oznakowane i obsłużone. Minusem okazał się ostatni niejednoznacznie oznaczony rozjazd na 1.8km przed metą, który dla niektórych okazał się "złym skrętem", dokręceniem dodatkowych kilometrów w piachu i utratą wielu pozycji.

Mimo wszystkich tych utrudnień zawodnicy GKKG Gniezno walczyli do końca i ostatecznie zameldowali się na mecie wg kolejności:

Kamil Makowski: 2 w kat. M1/ 27 open
Artur Lisiecki: 49 w kat. M3/ 143 open
Daniel Curul: 130 w kat. M3/362 open (zły skręt)
Radosłwa Jaskulski: 4 w kat. M4/ 34 open
Marek Makowski: 20 w kat. M4/116 open
Gratulacje!Galeria:
Galeria zdjeć Suchy Las

Tekst: Daniel Curul
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>