Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Rowerowe święto na Dębówcu Udostępnij
Nasze starty 2014
W niedzielę 12 października po raz siedemnasty odbył się wyścig rowerowy „Dębówiec”. Ta kultowa już impreza jest co roku przede wszystkim okazją do spotkania się okolicznych entuzjastów kolarstwa, ale nie brakuje również zdrowej, sportowej rywalizacji. Tym razem, na starcie usytuowanym w samym sercu Lasów Królewskich stanęło aż 55 mężczyzn i 4 kobiety, co było miłym zaskoczeniem dla organizatorów. Oprócz sporej grupy zawodników Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego na Dębówiec zawitali również inni gnieźnianie, ale także osoby z Wągrowca, Trzemeszna, a nawet Poznania.

Uczestnicy rywalizowali na dosyć łatwej technicznie pętli o długości ok. 6,5km. W zależności od kategorii pokonywali ją odpowiednią ilość razy. Należy pamiętać, że „Dębówiec” od zawsze był imprezą skierowaną przede wszystkim do amatorów, stąd i w tym roku trasę poprowadzono po terenach przejezdnych nawet dla zwykłych entuzjastów niedzielnych wycieczek rowerowych.

Nieco już jesienna, ale nadal piękna pogoda sprzyjała rozgrywaniu zawodów. Rywalizacja o czołowe miejsca była bardzo zacięta. W kategorii Sport zwyciężył Tomasz Wachowiak (GKKG) spychając na trzecie miejsce Dawida Marosza (GKKG) – triumfatora trzech poprzednich edycji. Między nimi, na drugiej pozycji uplasował się Szymon Matuszak.
W najliczniej obsadzonej kategorii Amator zwycięstwo odniósł Marcin Walery pokonując Jakuba Dominika i Sebastiana Jeżewskiego, którzy zajęli odpowiednieo drugie i trzecie miejsce.

Wśród Pań najszybsza była Aneta Śmigielska, która pokonała Paulinę Cabanek (GKKG), Ewelinę Zakrzewską i Julię Nowak - najmłodszą uczestniczkę zawodów.

Po zakończonej rywalizacji na zwycięzców czekały puchary i pamiątkowe dyplomy, a na wszystkich ciepła herbata i domowe ciasto.

Dla członków Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego „Dębówiec” to swego rodzaju święto, a odkąd odbywa się on jesienią, również symboliczne zakończenie sezonu. Symboliczne bo w sytuacji, gdy październik rozpieszcza nas taką pogodą, każdy miłośnik dwóch kółek będzie starał się to jeszcze wykorzystać. Natomiast dla tych, dla których sezon trwa cały rok, GKKG przygotowuje „Winter Race” – zimową imprezę, która również ma w Gnieźnie pewne tradycje.
Szczegóły na pewno opublikowane będą na stronie www.gkkg.pl. Do zobaczenia!

- PEŁNE WYNIKI
- Galeria zdjęć 1 (fot. M.Góralczyk)tekst: Tomasz Góralczyk
Komentarze
Methos dnia 12 październik 2014 21:19:30
O Dębówcu coraz głośniej - o czym świadczy frekwencja. Sądzę, że warto zacytować komentarz po Dębówiecu 2013: "... BARDZO mnie cieszy ilość wyświetleń i marzy mi się, żeby za rok przyjechało choćby 20 % czytających. Do zobaczenia jesienią na DĘBÓWCU". W tym roku ilość uczestników chyba zaskoczyła organizatorów ale stanęli na wysokości zadania i chwała im za to. Dzięki za fajny, kultowy wyścig, a wszystkim uczestnikom za przybycie. Do zobaczenia za rok! Nie zapomnijcie wziąć ze sobą znajomych smiley
Waglas dnia 13 październik 2014 00:11:10
Startowałem pierwszy raz, ale impreza świetna. Z pewnością będę chciał tu wrócić :-)

Słowa uznania dla organizatorów!!!
Methos dnia 14 październik 2014 21:48:37
Zachęcamy Wszystkich do udostępnienia swoich zdjęć i filmów z wydarzenia Dębówiec 2014.
Methos dnia 13 październik 2015 12:45:56
No i w końcu jest film:
https://www.youtube.com/watch?v=Xbb55WxQ5Kg&feature=share
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>