Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Skład 2015 - Dawid Marosz Udostępnij
W ciągu najbliższych kilku tygodni będziemy prezentować sylwetki naszych klubowiczów.
Na pierwszy ogień: Dawid Marosz.Gdybym powiedział, że kolarstwo jest moim sposobem na życie, nieco bym przesadził. Mogę jednak stwierdzić, że jest to już coś więcej niż hobby. Pasja - to chyba odpowiednie sformułowanie.
Swoją przygodę z rowerem "na poważnie" zacząłem stosunkowo późno. Był to szosowy wyścig Mastersów w Mogilnie. Do dziś pamiętam lejący się z nieba żar i 100 km wymagającej trasy, z czego większość pokonałem po odpadnięciu od peletonu. Nie zniechęciłem się jednak. Wręcz przeciwnie.
Początki były trudne, a zdobywanie doświadczenia wymagało czasu i wielu wyścigowych kilometrów. Punktem zwrotnym okazało się poznanie kolegów z GKKG. Wspólne przejażdżki, treningi i starty oraz wymiana poglądów, pozwoliły na osiągnięcie zupełnie innego poziomu sportowego. Na przykład „odkryłem” góry... i prawdziwy ból :)
Ponadto na własnej skórze przekonałem się, że nie ma złej pogody na rower.


Choć moja przygoda z MTB trwa już dobry kawałek czasu, wciąż bardziej ciągnie mnie do ścigania na szosie. Nie będę zanudzał przywoływaniem statystyk i opisywaniem moich osiągnięć. Powiem tylko, że kilka ładnych lat, zajęło mi przesunięcie się z końca, na czoło amatorskiego peletonu. Z walczącego o utrzymanie na kole, stałem się aktywnym uczestnikiem kolarskich zmagań.
Są wyścigi, które wspomina się w szczególny sposób. Do takich zaliczam drużynową jazdę na czas „Amber Road 2013” (dzięki zaproszeniu kolegów z TVG Club),
a także wygrany po 120 km ucieczki Puchar Polski w Krzywiniu.
Starty w zawodach MTB podsumuję równie krótko: 2 sezony w maratonach Skandii Lang Team, następne 3 w Grand Prix Wielkopolski (rok po roku I i II miejsce w generalce na krótkim dystansie oraz III miejsce na długim), przeplatane zawodami XC.


Co w tym ściganiu po piachu, błocie i kamieniach najbardziej mi się podoba? Chyba te rozmowy po...
Plany, plany...
W tym sezonie bez większych zmian. Tyle szosy ile się da, a najlepiej w górach. W szczególności rozpoczęcie sezonu w Sobótce, czyli Ślężański Mnich; kolejna edycja Błękitnej Pętli (trzeba się pokazać u siebie) oraz Mistrzostwa Polski Masters. Myślę, że nie zabraknie też „stałych” pozycji z mojego kalendarza, takich jak Brodnica i Krzywiń. No i jeszcze raz chciałbym pojawić się na Amber Road, jeśli tylko uda się zmontować drużynę.
Maratony MTB: główny cel to Grand Prix Wielkopolski (Gogol) na dystansie MEGA. W założeniach jest też Skandia (Lang Team), choć nie nastawiam się na cały cykl.

Do zobaczenia na trasie.


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [4 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>