Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Skład 2015 - Dariusz Łukasiewicz Udostępnij
Kontynuujemy przedstawianie drużyny. Tym razem pod lupą znalazł się Dariusz Łukasiewicz.

Na rowerze lubiłem jeździć od zawsze. Ale jak to w życiu bywa po dziecięcej i młodzieżowej fascynacji w tzw. „dorosłym życiu” rower trafił do głębokiego schowka.Wróciłem do jeżdżenia rowerem bardzo późno i to zupełnie przypadkiem. Miało to być rekreacyjne poznawanie okolicy. Dość szybko spotkałem na trasach chłopaków z GKKG, którzy namówili mnie do pierwszego w życiu startu w kwalifikowanych zawodach.
I tak się zaczęło - rower przestał być tylko rekreacją a stał się moim hobby, pasją, sposobem na wolne chwile jak i ucieczką przed postępującym czasem.
Okazało się, że na rowerze można się fajnie ścigać w gronie „chorych na cyklozę” osób. Jakież było moje zdziwienie kiedy odkryłem kalendarze imprez i okazało się, że jeżeli się tylko chce to można znaleźć coś dla siebie na każdym poziomie sprzętowym czy treningowym.
Wytyczony cel – starty w zawodach okazał się niesłychanie trudny do zrealizowania. Wymagało to zdobywania doświadczeń, wielu godzin spędzonych na siodełku, setek przejechanych kilometrów. Cały czas przysłuchiwałem się i podglądałem chłopaków z GKKG, którzy nauczyli mnie wszystkiego w tym rzemiośle poczynając od kręcenia pedałami (naprawdę wymaga to pewnego zasobu wiedzy), a na pokonywaniu podjazdów kończąc.
Dowiedziałem się, że nie ma złej pogody na rower jest tylko złe ubranie i zacząłem jeździć w każdych warunkach.
Udało mi się zaliczyć starty w kilku cyklach maratonów MTB, z których najmilej wspominam Skandia Maraton Lang Team w sezonie 2010 gdzie w swojej kategorii wiekowej udało mi się uplasować w pierwszej dziesiątce w kraju.
Ten swoisty sukces powtórzyłem jeszcze raz w następnym sezonie.
Wielkopolskie cykle maratonów m. in. Gogol MTB pozwolił mi na starty z najlepszymi zawodnikami w kraju i na świecie. Nie zapomnę startu w Dolsku w roku 2010 w jednym peletonie z Mają Włoszczowską, czy w następnym roku z braćmi Banachami.Popularny „góral” stał się moim sposobem na wypoczynek i rekreację. Udało mi się tą pasją zarazić żonę, która również pokonuje kilometry tras.
W czasie mozolnego kręcenia kilometrów udaje mi się dotrzeć do ciekawych miejsc, których gdyby nie rower pewnie bym nie odkrył.Czasami potrafię zaszaleć i wybrać się na jednodniową wycieczkę na kawę do syna, który wraz z rodziną mieszka „nieopodal”.

Z innej działalności kolarskiej … udało mi się wraz z kilkoma kolegami opracować i wdrożyć koncepcję
Szlaków Rowerowych Powiatu Gnieźnieńskiego , z których dwa są całkowicie mojego autorstwa. Czasami nawet o tym opowiadam :)

I co dalej z tym rowerem? Czyli plany 2015.


Jeździć i jeszcze raz jeździć. Wykrzesać z siebie tyle sił aby starczyło na wyścigi w cyklu maratonów wielkopolskich Bike Cross Maraton – Gogol MTB, jak również chciałbym powrócić na trasy Skandia Maraton Lang Team.


Ja już nie walczę o podium, cały czas hołduje zasadzie, że jeżeli przekraczam linię mety i mam uśmiech na twarzy - to warto to robić !

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [2 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>