Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Skład 2015 - Tomasz Wachowiak Udostępnij
Na rowerze lubię jeździć odkąd pamiętam, zawsze, gdy miałem do wyboru spacer bądź rower to druga opcja zdecydowanie wygrywała. Przełomową chwilą okazał się Skoda Maraton 2006, który był zorganizowany w Jankowie Dolnym. Pojawiłem się na starcie dystansu mini 22km, bez kasku (nie był on obowiązkowy (!)), na komunijnym rowerze, w którym co chwilę łamałem sztyce, ponieważ rower był już na mnie za mały.
Po starcie przeżyłem gigantyczny szok, nigdy bym nie pomyślał że od razu po starcie wszyscy będą jechać ponad 30km/h – przecież niemożliwe jest przejechanie takiego dystansu z taką prędkością.
Na mecie wiedziałem, że ściganie na rowerze to jest to!
Zimą dostałem pierwszy porządny rower, a cały kolejny sezon regularnie dostawałem duble podczas cyklu THULE CUP. Nie zniechęciło mnie to, natomiast nauczyło jeździć na rowerze. Można powiedzieć że kolarsko „wychowałem się” na wyścigach cross country, czyli esencji kolarstwa górskiego. Wtedy cykl Wielkopolska Liga Masters przeżywał lata swojej świetności.
W roku 2008 postanowiłem wystartować w cyklu maratonów, padło na najtrudniejsze organizowane przez Grzegorza Golonkę – MTB Marathon. Wtedy dowiedziałem się czym jest jazda w górach, a Suntour XCR pozwala stracić czucie w dłoniach podczas zjazdów. Niezapomnianym maratonem było zakończenie cyklu w Krynicy Zdrój, ale nie przez trasę, bądź warunku pogodowe, ale przez 14h podróż pociągiem z wieloma przesiadkami. Jednak jechać było warto, ponieważ udało mi się zająć 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii M1 na dystansie MEGA.


W latach 2009-2010 jeździłem w drużynie AGpol Team. Były to lata bardzo dużej ilości startów – przynajmniej jeden w tygodniu. Pozwoliło mi to wygrać klasyfikacje generalną na dystansie Grand Fondo w kategorii M1 w roku 2010 i zająć drugie miejsce w 2009. A w klasyfikacji drużynowej zajmowaliśmy dwukrotnie 4 lokatę.
W roku 2011 nastąpił spadek formy oraz rozrost tkanki tłuszczowej, także warto ten rok pominąć.
Od 2012 do chwili obecnej staram się czerpać jak najwięcej przyjemności z każdego kilometra przejechanego na rowerze, jeżdżę całkiem sporo, ale nie trenuję – przede wszystkim liczy się zabawa, a tempówki mnie nie bawią.
Od początku jeżdżę w barwach GKKG (AGpol team był z nim powiązany) staram się działać aktywnie i mam nadzieję, że wszystkim wyjdzie to na dobre :)
Głównym planem na ten sezon jest powrót na dłuższe dystanse i nie umieranie na końcówkach, a także wygrywanie z Dawidem. Chciałbym też więcej pojeździć w górach, a także zaliczyć przynajmniej jedną dłuższą „wyprawę” np. nad morze w 1 dzień.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>