Strona główna| O Nas| Skład ekipy| Nasze starty| Forum| Galeria| Artykuły| Kontakt
Winter Race i maraton w Łebie Udostępnij
Po raz kolejny zorganizowaliśmy zimowy wyścig rowerowy, który drugi raz odbył się Skorzęcinie nieopodal Hotelu Białego.
Tegoroczna edycja okazała się rekordowa pod względem ilości uczestników: 41 osób wystartowało na dystansie 15 km, a aż 113 na dystansie 30 km. Zawodnicy przyjechali nie tylko z Gniezna, a także z Poznania, Bydgoszczy, Piły, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i wielu innych miejscowości. Na liście startowej pojawiły się nazwiska rozpoznawalne wśród kolarzy.

Pogoda wpasowała się idealnie w ideę wyścigu – było odpowiednio zimno, ale nie spadła ani jedna kropla deszczu, pozwoliło to na sprawne przeprowadzenie zawodów. Trasa poprowadzona była malowniczymi drogami otaczającymi jezioro Białe. Nie brakowało pięknych widoków oraz ciekawych, wąskich ścieżek.

W wyścigu na 15 km najszybszy okazał się Dawid Godlewski reprezentujący klub UKS Sportowiec Piła, natomiast dłuższy wyścig wygrał Przemysław Mocek reprezentujący Ostrowską Kawalerię Kolarską, wyprzedzając nieznacznie Rafała Szturo oraz Huberta Semczuka.


Pojawiliśmy się na starcie bardzo liczną grupą, co spowodowało, że wszędzie można było zauważyć nasze charakterystyczne pomarańczowe stroje.

Impreza została zakończona dekoracją wspartą przez Prezydenta Miasta Gniezna – Tomasza Budasza, pod którego patronatem odbył się wyścig, wręczone zostały puchary oraz nagrody ufundowane przez sklep Green Bike, mieszczący się w Gnieźnie przy ulicy Sobieskiego.Winter Race na pewno wróci do Skorzęcina za rok!

W tym samym dniu na północy kraju odbywał się III Maraton MTB Łeba 2016, na którym to klub reprezentował Daniel Curul. Daniel zdecydował się na debiutancki start na dystansie MEGA - 49km. Maraton w nadmorskich klimatach ukończył w czasie: 02:00:37 i uplasował się na pozycji: 57/108 Open; 16/30 w kat. M3.


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
22.10 - Dębówiec - Rajd
     REGULAMIN
     ZAPISY
   Najnowsze wątki na Forum
   Brak nowych Postów Gogol - Łopuchowo - 25/09/2016
   Brak nowych Postów Gogol - Stęszew 28 sierpnia 2016
   Brak nowych Postów Gogol - Czerwonak 21.08.2016
   Brak nowych Postów Gogol - Suchy Las 7.08
   Brak nowych Postów Gogol - Binguga 10.07
   Wspierają nas:
SPONSORZY


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY
>