Zamiatarki uliczne to maszyny, które doskonale sprawdzają się do regularnego oczyszczania ulic, a czyszczenie to przebiega na szereg różnych sposobów. Pojazdy te są w pełni przystosowane do sprzątania- mają odpowiednie wyposażenie i mogą pozostawać w regularnej eksploatacji przez naprawdę długi czas. Bez przeszkód można też takie pojazdy serwisować i naprawiać dokupując potrzebne części zamienne Johnston. Dzięki temu, że maszyny te są tak popularne, zarówno części zamienne Johnston jak i części zamienne do innych, popularnych zamiatarek nie są aż tak trudne do znalezienia.

Zamiatarki komunalne- w jaki sposób czyszczą?

Tym, co najmocniej rzuca się w oczy w przypadku takich zamiatarek to przede wszystkim dwie spore szczotki, jakie znajdują się na froncie maszyny. To właśnie szczotki obrotowe, które są umieszczone na wysięgnikach służą do regularnego zamiatania ulic.

– Zamiatanie ulic, chodników czy torowisk pozwala szybko i efektywnie pozbyć się większych odpadów stałych, pozwala też zniwelować ilość pyłu i kurzu, a także oczyszcza ulice z błota.

– Zamiatarki dostępne na stronie Terberg Matec to jedne z najnowocześniejszych maszyn. W zależności od modelu, mogą być wyposażone w dwie lub trzy szczotki, które poruszają się ruchem obrotowym, ale można nimi sterować niezależnie.

– W zależności od konkretnego modelu zamiatarki, różny może być rozstaw maksymalny obu szczotek obrotowych, co przekłada się na powierzchnię sprzątania, jaką można objąć podczas jednego przejazdu maszyny.

– Ruch szczotek podczas zamiatania może być na bieżąco kontrolowany przez operatora maszyny. W kabinie operatorskiej znajduje się bowiem fragment przeszklonej podłogi, która to umożliwia. Dzieki temu znacznie łatwiej jest kontrolować pracę zamiatarki.

– Szczotki zamiatające są na bieżąco zraszane podczas pracy. Dzięki temu zamiatanie nie powoduje unoszenia się do góry pyłów, w tym szkodliwych związków pyłu zawieszonego PM 2,5 oraz PM 10. To doskonały patent na to, aby ulice były czyste, a praca zamiatarki przyjazna dla mieszkańców.