Pierwsze zawody w Dualu
Dodane przez thomson dnia 29 październik 2004 10:33:03
Dual? w Gnieźnie? Tak!
Wydaje się nieprawdopodobne ? A jednak – w dniu 14.09.2002 odbyły się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Gniezna w Dualu. Na torze o nazwie „Eliminator” wybudowanym przez członków GKKG ścigało się ponad 40 zawodników i zawodniczek. Przez większość czasu trwania zawodów padał deszcz, ale nie odstraszało to uczestników i mogliśmy oglądać bardzo ciekawą rywalizację. Zawody rozegrano w pięciu kategoriach : dziewczynki; przedszkolaki i klasy I, II, III; szkoła podstawowa klasy IV, V, VI; gimnazjum oraz kategoria Open, w której jechali wszyscy starsi od gimnazjalistów. A oto wyniki w poszczególnych kategoriach :

Dziewczynki :
1. Anna Zawadzka
2. Izabela Kwapiszewska
3. Dominika Jeżowska
4. Karolina Jeżowska

Szkoła podstawowa klasy I, II, III :
1. Hubert Czaiński
2. Sebastian Graczyk

Szkoła podstawowa klasy IV, V, VI :
1. Adam Fikus
2. Mateusz Tomczak
3. Maciej Michalski
4. Marcin Olek

Gimnazjum – udział brało 20 zawodników
1. Adrian Gomólski
2. Bartosz Łaniecki
3. Jakub Pawlak
4. Tomasz Góralczyk

Open
1. Mariusz Odrowąź
2. Paweł Wiosna
3. Marcin Kozłowski
4. Robert Stawowy

Rekord trasy ustanowił Mariusz Odrowąź (open) z czasem 0:00:43:10. Dodatkową atrakcją imprezy byli kolesie na quadach, którzy pokazywali co potrafią na gnieźnieńskich hopkach. Po zakończeniu rywalizacji odbyło się rozdanie nagród. Nagradzano nie tylko najlepszych. Każdy uczestnik zawodów, który w tym czasie znalazł się przy rampie startowej mógł liczyć na pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Zawody odbyły się w ramach obchodów 100-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej w Gnieźnie, która była głównym sponsorem imprezy. Nagrody ufundował również sklep rowerowo-sportowy „Atut” (Gniezno Pl.21 Stycznia 2/3).
Tymi zawodami GKKG zakończył cykl imprez rowerowych w Gnieźnie w tym sezonie. Informacji o kolejnych zawodach szukajcie w lokalnej prasie, radiu, telewizji i oczywiście na stronie internetowej klubu.