Dziki Wyścig, Czasówka, Maraton...
Dodane przez thomson dnia 16 marzec 2009 22:57:59
Kolejna edycja AGPol Gniezno GrandPrix MTB za nami. Wyniki i linki do zdjęć dostępne w panelu GrandPrix.

Relacja z zawodów by Karrlajn:
Dnia 15. Marca 2009 roku na dzikiej plaży w Powidzu odbył się już drugi wyścig XC. Kolarze mieli za zadanie zmierzyć się z krótką (długości 1,4 km) lecz wymagającą trasą interwałową wyznaczoną na górce przy plaży. Każda z kategorii wiekowych miała do pokonania określoną liczbę okrążeń ... (czytaj więcej)

Uwaga ! Zmianie uległ termin kolejnej edycji ! Czasówka-Majówka odbędzie się 3 maja 2009 !

Pełną parą ruszyły przygotowania do VII Gnieźnieńskiego Maratonu Rowerowego MTB. 31 maja 2009 gnieźnieński rynek stanie się rowerowym centrum wielkopolski ! Ustaliliśmy również datę edycji #6 - Uphill Duszno odbędzie się 26 lipca 2009.
Rozszerzona zawartość newsa
II Dziki Wyścig w Powidzu zakończony!

  Dnia 15. Marca 2009 roku na dzikiej plaży w Powidzu odbył się już drugi wyścig XC. Kolarze mieli za zadanie zmierzyć się z krótką (długości 1,4 km),lecz wymagającą trasą interwałową wyznaczoną na górce przy plaży. Każda z kategorii wiekowych miała do pokonania określoną liczbę okrążeń.
  Kameralna, miła atmosfera, mocni zawodnicy to główne cechy cyklu AGpol Gniezno Grand Prix MTB. Mimo niesprzyjającej pogody, na starcie zjawiło się 32 kolarzy górskich chętnych do rywalizacji.
  Najliczniejszą kategorię-Elitę,reprezentowali między innymi: Radosław Lonka, Michał Putz oraz Grzegorz Tomczak. Mniej liczną, ale także ostro rywalizującą między sobą grupą byli Mastersi. Tutaj prym wiódł Leszek Dorynek z Konina, tuż za nim uplasował się kolega z drużyny Leszek Jopek. Trzecie miejsce zdobył Grzegorz Napierała.
  Tego dnia Powidz odwiedzili także młodsi zawodnicy. Zarówno w kategorii junior (16-18 lat), jak i młodzik (do 16 lat) wystartowało czterech zawodników. Najlepszym Juniorem okazał się Tomasz Wachowiak, wyprzedzając Michała Waszaka, Artura Adamczaka i Jana Majchera,a najlepszym Młodzikiem został Mateusz Lewandowski, który wyprzedził tylko kilkadziesiąt sekund Piotra Tomczaka. Trzecie miejsce zajął najmłodszy z zawodników,11-letni Eryk Lewandowski, a na czwartym miejscu zobaczyliśmy Szymona Bereźnickiego. W kategorii kobiet jako jedyna wystartowała Karolina Gaca.
  W nagrodę zwycięzcy każdej kategorii otrzymali puchary i dyplomy, natomiast za drugie i trzecie miejsce dyplomy. Po emocjonujących zmaganiach wszyscy uczestnicy i kibice zostali zaproszeni na kiełbaski i dekorację.

autor: Karrlajn