AGpol Team
Dodane przez thomson dnia 21 kwiecień 2009 20:21:34
Wszystko zaczęło się kilka lat temu gdy okazało się że rower, na którym jeździmy od dziecka, to nie tylko środek transportu, ale i świetna zabawa a także możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi. Ale tak pewnie zaczynało wielu z nas kolarzy, tylko że dla naszej małej grupy ta pasja okazała się czymś więcej i okazało się, że to właśnie rywalizacja przynosi nam najwięcej radości i tak zrodziły się w każdym z nas pomysły udziału w jak największej liczbie zawodów, ale wiąże się to oczywiście z olbrzymimi kosztami, których sami nie umieliśmy udźwignąć i ograniczaliśmy się tylko do kilku imprez w roku. Ale gdzieś w duszy tliło się marzenie startu w profesjonalnej grupie wspieranej przez sponsorów... (czytaj więcej)
autor: cup
Rozszerzona zawartość newsa
Wszystko zaczęło się kilka lat temu gdy okazało się że rower, na którym jeździmy od dziecka, to nie tylko środek transportu, ale i świetna zabawa a także możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi. Ale tak pewnie zaczynało wielu z nas kolarzy, tylko że dla naszej małej grupy ta pasja okazała się czymś więcej i okazało się, że to właśnie rywalizacja przynosi nam najwięcej radości i tak zrodziły się w każdym z nas pomysły udziału w jak największej liczbie zawodów, ale wiąże się to oczywiście z olbrzymimi kosztami, których sami nie umieliśmy udźwignąć i ograniczaliśmy się tylko do kilku imprez w roku. Ale gdzieś w duszy tliło się marzenie startu w profesjonalnej grupie wspieranej przez sponsorów...

Nasze próby znalezienia teamu lub sponsora długo okazywały się nieudane, aż na początku wiosny tego roku udało się nam razem z bratem Michałem przekonać właścicieli firmy AGpol oraz sklep rowerowy Gilicki Bike do wsparcia naszych startów w sezonie 2009 i wraz ze wsparciem UKS Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego powstał AGpol Team.

Wiedząc jakie mamy plany oraz znając kolarzy górskich z okolicy wybraliśmy naszym zdaniem najlepszych z nich, by tworzyli pierwszy skład zespołu i tak znaleźli się w nim:

- Michał Putz- nasz lider, 10 zawodnik w kategorii M2(elita) klasyfikacji generalnej Mio FujiFilm Bikemaratonu 2008,

- Tomasz Wachowiak- nasz młodzieżowy lider, 3 junior w klasyfikacji generalnej Powerade MTB Marathonu 2008,

- Patryk Franc- zwycięzca Skoda Maraton 2007,

- Łukasz Putz,

- Piotr Putz.

Celem naszym jest start w jak największej ilości imprez w sezonie 2009 i osiągnięcie w nich jak najlepszych pozycji indywidualnych oraz drużynowych. Jako główny cel postawiliśmy sobie starty w cyklu Skandia Maraton 2009 oraz w cyklu Eska FujiFilm Bikemaraton 2009. Poza tym można nas będzie zobaczyć na imprezach w Wielkopolsce, a bardzo ważnym startem będzie dla nas udział w Skoda Maraton MTB Gniezno 2009, gdzie będziemy walczyć o jak najlepsze zaprezentowanie się na swojej gnieźnieńskiej ziemi.

A więc do zobaczenia na trasach.

autor: cup