Mamy zwycięstwo ! - Maraton Chodzież
Dodane przez thomson dnia 28 kwiecień 2009 01:25:55
Mamy zwycięstwo !!! Ale po kolei. To już nasz drugi maraton w tym roku i do tego bliżej domu więc przygotowania do niego były zdecydowanie łatwiejsze, choć nie do końca. Stało się tak ponieważ znając tłok tuż przed startem i nie chcąc ruszać do Chodzieży w środku nocy postanowiliśmy przejechać się dzień wcześniej razem z Karoliną odebrać numey startowe, by nie stać w ogonie i przepychać się przez tłumy ludzi zaraz po starcie. Dotarliśmy więc po 16 na rynek i po małych perturbacjach zdobyliśmy numery dla całej drużyny... (czytaj więcej).
autor: cup
Zdjęcia w Galerii

Rozszerzona zawartość newsa
Mamy zwycięstwo!!!
Ale po kolei.
To już nasz drugi maraton w tym roku i do tego bliżej domu więc przygotowania do niego były zdecydowanie łatwiejsze, choć nie do końca. Stało się tak ponieważ znając tłok tuż przed startem i nie chcąc ruszać do Chodzieży w środku nocy postanowiliśmy przejechać się dzień wcześniej razem z Karoliną odebrać numey startowe, by nie stać w ogonie i przepychać się przez tłumy ludzi zaraz po starcie. Dotarliśmy więc po 16 na rynek i po małych perturbacjach zdobyliśmy numery dla całej drużyny...


...Następny dzień rozpoczął się dla nas po 6 i po szybkim śniadaniu i spakowaniu Patryka, który dotarł do nas z Konina ruszyliśmy do Gniezna po Tomka i w szybką drogą do Chodzieży, gdzie dotarliśmy zgodnie z planem o 9. Następnie rozpoczęliśmy przygotowania i odziani w nowe koszulki oraz kaski ruszyliśmy silna grupą na rozgrzewkę i w okolice startu by oczekiwać otwarcia sektorów. Na 20 minut przed startem ustawiliśmy się bojowo nastawieni na swoich miejscach, każdy przygotowany na pokonanie zaplanowanego dystansu. Gdy o 11 nastąpił strzał startowy staraliśmy przesunąć się w okolice czoła peletonu podążajacego za radiowozem ulicami miasta. Początek był dość nerwowy i obfitował w niebezpieczne sytuacje, gdyż każdy chciał zająć jak najlepsze miejsce przed wjazdem w teren. Jednak już pierwsze podjazdy podzieliły grupę wg możliwości uczestników i jazda była dużo bardziej płynna.
Trasa, którą przygotowali organizatorzy, okazała się bardzo ciekawa i obfitowała w interwałowe podjazdy i w całe plaże sypkiego piasku, który utrudniał podjazdy, a i zjazdy stawały się bardzo niebezpieczne, szczególnie z powodu rozwijania na nich bardzo dużych prędkości, a wypadki na nich nastepujące dla kilku osób zakończyły się cieżkimi kontuzjami. Trudność trasy spowodowała, że niewiele osób zdecydowało się na przejechanie najdłuższego dystansu, a część chcących to uczynić nie zdążyła dotrzeć w limicie czasu do bramki rozjazdowej i musieli udać się do mety dystansu Medio.
W naszej ekipie nikt nie miał problemów technicznych i kazdy ukończył zakładany dystans.

A teraz powróćmy na chwilę do okrzyku radości jakim zacząłem naszą relację. Na mecie bowiem okazało się, że nasz lider Misiek jest w tym roku silniejszy niż wszyscy sądziliśmy i w kolejnym wyścigu wystartuje w koszulce lidera, gdyż po fascynującym finiszu zdołał zwyciężyć w kategorii M2 na dystansie Medio ulegając jedynie doświadczonym rywalom z kategorii M3 i zajmując 3 miejsce Open. Dzięki temu mogliśmy oklaskiwać go stojącego na podium tak wielkiej imprezy i cieszyc się, że reprezentujemy te same co on barwy:)

Okazało się również, że jako drużyna pokazalismy klasę uzyskując 5 wynik w klasyfikacji punktowej, przegrywając tylko z najlepszymi drużynami w kraju:)

Po zakończeniu imprezy rozjechaliśmy się do domów, by odpoczywać i szykować się do kolejnych startów, gdyż już za tydzień wyprawa na koniec świata do Białowieży.

A oto pełne wyniki zawodników Agpol Team'u:

Dystans Medio 61 km:
- Michał Putz- 1 w M2 czas 2:11:12
- Piotr Putz - 43 w M2 czas 2:52:44

Dystans Grand Fondo 92 km:
- Łukasz Putz- 20 w M2 czas 3:29:25
- Patryk Franc- 21 w M2 czas 3:30:42
- Tomasz Wachowiak- 5 w M1 czas 4:14:03

Dystans Mini 32 km:
- Karolina Gaca- 21 w K2 czas 2:59:20

Klasyfikacja drużynowa:
1 .Corratec Team- 1887 pkt,
2 .Vitesse Bergamont bikeWorld.pl- 1879 pkt,
3 .Subaru Trek Gdynia- 1729 pkt,
4 .LKS Iskra Głogoczów- 1713 pkt,
5 .AGPOL Team- 1696 pkt,
Łukasz Putz- 600 pkt,
Patryk Franc- 596 pkt,
Michał Putz- 500 pkt.

Więcej szczegółów: www.skandiamaraton.pl

Zapraszamy na naszą stronę www.team.agpol.com

I do zobaczenia na trasach Wielkopolski.

autor: cup