Skandia Maraton Białowieża - Agpol team znowu wysoko !
Dodane przez thomson dnia 04 maj 2009 18:27:10
Zawodnicy Agpol Team`u kolejny raz zajeli czołowe miejsca ! Tym razem na zawodach z cyklu Skandia Lang Team Maraton w odległej Białowieży. Michał Putz zwyciężył na dystansie Medio, a Tomek Wachowiak był drugi w kategorii M1 na najdłuższym dystansie, który wynosił aż 112km !

Relacja by Cup
Team się rozpędza ! A tak właściwie to pędzi w szalonym tempie, tak jak pociągi kolarzy przemierzających z szaloną prędkością lasy drugiego etapu Skandia Lang Team Maratonu w Białowieży...(czytaj więcej)
Rozszerzona zawartość newsa
Team się rozpędza !!

A tak właściwie to pędzi w szalonym tempie, tak jak pociągi kolarzy przemierzających z szaloną prędkością lasy drugiego etapu Skandia Lang Team Maratonu w Białowieży.

A teraz do rzeczy, bo nim wpadliśmy w las, to przejechaliśmy do niego przez całą Polskę i 500km naszych „pięknych” dróg, ale daliśmy radę i dotarliśmy na ten Koniec Świata, by walczyć o punkty do klasyfikacji zespołowej i indywidualnej. A gdy już dotarliśmy, zapisaliśmy się i wykonaliśmy nie do końca planowany objazd trasy naszym busem, nadszedł czas na poranne przygotowania i start, w którym wszystko miało być zaplanowane i rozegrać się po naszej myśli. Gdy stanęliśmy na starcie w pierwszym rzędzie tuż przed okiem kamery plan był w głowie każdego z nas i w bojowych nastrojach ruszyliśmy, ogłuszeni wystrzałem startowym, za samochodem sędziowskim. Tempo powoli rosło i pędziliśmy pomiędzy drewnianymi domami z olbrzymią prędkością, by po kilku kilometrach wpaść w las, gdzie tempo wcale nie spadało. Okazało się że największą ochotę do zwycięzstwa mają zawodnicy Vitesse Bergamont Team, którzy różnymi taktycznymi zagrywkami doprowadzili do ucieczki dwóch swoich zawodników na 10 kilometrze. Akcja ta była na tyle silnie wspierana przez zawodników ich ekipy znajdujących się w grupie pościgowej, że nie udało się ich dogonić do rozjazdu tras Medio i Grand Fondo. Na około 15 kilometrze czołowa grupa ukształtowała się końcowo i okazało się, że dwóch zawodników naszej drużyny znajduje się w niej, co było niewątpliwie sukcesem, do pełni szczęścia zabrakło nam by do grupy doszedł także trzeci z nas czyli Patryk, co pozwoliłoby nam na jeszcze skuteczniejszą walkę.
A sama walka z dystansem dla jadących w grupie polegała głównie na szosowym utrzymywaniu koła poprzednika i spokojnej jeździe przez pierwszą część dystansu, jednak po rozjeździe, gdy nasz lider Misiek odjechał na metę, by po raz kolejny stanąć na podium dystansu Medio, rozpoczęła się ostateczna walka o zwycięstwo, a piszący te słowa postawił sobie za cel utrzymania się grupy aż do mety. Okrążenie to było bardzo szybkie i przez dużą jego część prędkość grupy nie spadała poniżej 40km/h, dzięki czemu udało się zlikwidować powstające ucieczki oraz dogonić uczestnika ucieczki z 10km i zwartą 12 osobową grupą jechaliśmy aż do miejscowości Narewka, gdzie na jedynym piaskowym podjeździe udało się odjechać trzyosobowej ucieczce prowadzonej przez Bartosza Banacha, a piszący te słowa przez swą nieuwagę zaprzepaścił tę szansę na walkę o czołowe pozycje i jadąc w małym 7 osobowym peletonie dotarł do mety niecałe trzy minuty za zwycięzcą dystansu Grand Fondo, zajmując ostatecznie 10 miejsce w klasyfikacji Open i 6 w swojej kategorii.
Kolejni nasi zawodnicy także dotarli na dobrych miejscach, a dla Tomka Wachowiaka dzień zakończył się dekoracją na podium kategorii M1, gdzie zajął drugie miejsce.
Tak dobry występ całego zespołu pozwolił nam osiągnąć niewątpliwy sukces jakim jest 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej!!!

Trasa poprowadzona przez teren Puszczy Białowieskiej była prosta technicznie i wymagała jedynie dobrego przygotowania wytrzymałościowego, z powodu długiego dystansu, który wynosił do 112km. Większość trasy prowadziła szerokimi leśnymi drogami oraz drogami asfaltowymi, gdzie rozwijane były duże prędkości, a średnia zwycięzców dochodziła do 33km/h. Dzięki wizycie w tym miejscu mieliśmy jednak okazje poznać piękno tej dziewiczej puszczy oraz ciekawe miejsca w okolicy, gdyż spaliśmy tuż przy dużym zbiorniku wodnym Siemianówka.

A oto wyniki całego AGPOL Teamu:

Dystans Medio 64 km:
Michał Putz - 1 w M2 czas 1:53:51
Piotr Putz - 6 w M2 czas 2:01:36

Dystans Grand Fondo 112 km:
Łukasz Putz - 6 w M2 czas 3:26:01
Patryk Franc - 8 w M2 czas 3:42:08
Tomasz Wachowiak - 2 w M1 czas 4:05:37

Dystans Mini 32 km:
Karolina Gaca - 12 w K2 czas 2:22:00

Klasyfikacja drużynowa:
1. Vitesse Bergamont bikeWorld.pl - 1898 pkt,
2. AGPOL Team - 1824 pkt,
3. Plannja Racing Team - 1795 pkt,
4. Fit & Fun Fitnes Klub-SklepRowerowy.pl - 1779 pkt,
5. SKANDIA - 1765 pkt,

Łukasz Putz - 691 pkt,
Patryk Franc - 641 pkt,
Michał Putz - 492 pkt.

Zapraszamy na naszą stronę www.team.agpol.com

A po szczegółowe wyniki na www.skandiamaraton.pl

I do zobaczenia na trasach wielkopolski !

autor: cup