Eska FujiFilm BikeMaraton Tarnów
Dodane przez thomson dnia 27 lipiec 2009 23:03:01
Dnia jedenastego lipca AGpol Team w 3 osobowym składzie pojawił się na starcie Eska Fujifilm BikeMaratonu w dalekim Tarnowie. Pogoda była wyśmienita – słońce, wysoka temperatura i bezchmurne niebo. Niestety na tym dobre wiadomości się kończą... (...czytaj więcej)

Rozszerzona zawartość newsa
Dnia jedenastego lipca AGpol Team w 3 osobowym składzie pojawił się na starcie Eska Fujifilm BikeMaratonu w dalekim Tarnowie. Pogoda była wyśmienita – słońce, wysoka temperatura i bezchmurne niebo. Niestety na tym dobre wiadomości się kończą.

Gdy ustawieni w sektorach czekaliśmy na start (Michał i Patryk w pierwszym, Tomek w drugim) okazało się że ciężka reklama przyklejona na desce powieszonej na zadziwiająco grubych (!?) linach spadła prosto na głowę Michała, następnie odbiła się i trafiła w twarz Patryka stojącego obok tworząc na niej dość duże zadrapanie. Niestety to nie koniec nieprzyjemności. Po przejechaniu ok. 2km pierwszego podjazdu okazało się że nowa korba naszego lidera, firmy Token, pokryta pięknie błyszczącą warstwą carbonu z czerwonymi akcentami na zębatkach, nie nadaje się do jazdy. Przed startem została przykręcona z maksymalną możliwą siłą, a i tak podczas jazdy lewe ramie zaczęło się odkręcać. Michałowi udało się doprowadzić korbę do stanu używalności w 15 minut. Po incydencie zjechał na trasę mini i dojechał z 10 minutową stratą do zwycięzcy.

Dwaj pozostali zawodnicy pojechali tak jak planowali dystans mega. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek. Patryk zaliczył glebę na zjeździe. Na szczęście skończyło się tylko na stłuczonym łokciu, a wypadek wyglądał naprawdę groźnie. Sytuację odwrotną przeżył Tomek, jego wypadek wyglądał znacznie mniej poważnie, jednak skutki odczuł znacznie bardziej. Mało brakowało, a niebyłby w stanie dojechać do mety z powodu strasznego bólu nogi oraz ogólnego zamroczenia spowodowanego uderzeniem kaskiem o paletę (!) przez którą zaistniał wypadek.

Generalnie maratonu nie zaliczamy do udanych.

Wyniki:

Mini:
Michał Putz: 26 open 7/M2

Mega:
Patryk Franc: 24 open 13/M2
Tomasz Wachowiak: 74 open 15/M1

Zdjęcia w galerii