Echa Gali
Dodane przez thomson dnia 02 grudzień 2009 17:45:37
Nie milkną echa Gali Rowerowej Gniezno 2009. Informacje o naszych tegorocznych osiągnięciach pojawiły się w telewizji, artykułach prasowych i oczywiście w internecie.
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z obszernym artykułem autorstwa Pana Piotra Kurka, który umieścił On na swojej stronie internetowej www.kurek-rowery.pl

Natomiast o samym przebiegu naszej Gali Rowerowej kilka zdań napisał jeden z jej głównych bohaterów, członek AGPol Teamu - Łukasz Putz :
Po wielu dniach przygotowań, dziesiątkach godzin ustaleń, nagrań filmów i zaproszeniu wielu znamienitych gości nastąpił wreszcie dzień zakończenia sezonu rowerowego w Gnieźnie... (czytaj więcej)


Rozszerzona zawartość newsa
Po wielu dniach przygotowań, dziesiątkach godzin ustaleń, nagrań filmów i zaproszeniu wielu znamienitych gości nastąpił wreszcie dzień zakończenia sezonu rowerowego w Gnieźnie. Była to dla całego klubu oraz AGpol Teamu okazja do podziękowania sponsorom firmie AGpol oraz Gilicki Bike, a także zaprezentowania władzom miasta i całej społeczności rowerowej naszych działań i planów.
Całą galę udało się nam zorganizować dzięki wsparciu Hotelu Nest w Gnieźnie, który udostępnił nam doskonale wyposażoną salę konferencyjną i przygotował poczęstunek dla wszystkich gości. A sklep rowerowy Gilicki Bike z Kalisza udostępnił nam rowery, które stanowiły doskonałe tło dla prezentacji.
Gala składała się z części wprowadzających gości w działalność całego klubu na arenie regionalnej oraz ogólnopolskiej, udziału naszych reprezentantów w zawodach ogólnopolskich, a także zaprezentowaliśmy nasze plany na kolejny sezon.
Na początku oczywiście zapoznaliśmy gości z historią klubu oraz krótko przedstawiliśmy zmiany jakie nastąpiły w najbardziej dla nas znaczącym 2008 roku, kiedy to klub usamodzielnił się i rozpoczął swe najnowsze dzieje. Było to oczywiście tylko wstępem do prezentacji cyklu AGpol Gniezno Grand Prix MTB 2009, który był naszym wielkim sukcesem i pozwolił promować kolarstwo górskie w okolicach Gniezna, a nasze zawody są coraz bardziej rozpoznawalne w środowisku kolarskim i przyciągają uczestników z całej Wielkopolski. Najbardziej cieszy, że uczestnicy są bardzo zadowoleni z wymagających tras i sposobu organizacji zawodów, co potwierdza regularny udział wielokrotnego Mistrza Wielkopolski Radka Lonki oraz wielu innych bardzo dobrych zawodników.
Kolejną częścią gali była prezentacja naszych najbardziej charakterystycznych zawodów, czyli Skoda Maratonu, który jest bardzo cenioną imprezą o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku mimo bardzo niekorzystnych warunków pogodowych ściągnął on na gnieźnieński rynek ponad dwustu rowerzystów. Zmierzyli się oni z jedną z najtrudniejszych tras w całym województwie, a najbardziej charakterystyczną częścią zawodów jest start i meta na rynku w Gnieźnie, który dodaje niezwykłego kolorytu całej imprezie. Jak ważny jest to element najlepiej mówią głosy samych uczestników, którzy twierdzą, że to niezapomniane przeżycie finiszować w cieniu Katedry w Gnieźnie.
Finałem naszego spotkania była prezentacja AGpol Teamu, która została poprzedzona filmem promocyjnym i wjazdem całej drużyny do sali. Krótką historię drużyny oraz jej tegoroczne osiągnięcia przedstawił znany i ceniony w środowisku kolarskim dziennikarz Piotr Kurek oraz w sposób multimedialny organizator serii Skandia Maraton Lang Team, Pan Czesław Lang. Przedstawili oni całą drużynę oraz poszczególnych jej członków, a także nasze cele na zbliżający się sezon. Podziękowaliśmy także naszym sponsorom, bez których nie byłby możliwy nasz udział w tak wielu zawodach i osiągniecie tak znaczących sukcesów.
Po przedstawieniu tego co za nami, zaprezentowaliśmy nasze przyszłoroczne plany organizacyjne i dalszą wizję rozwoju klubu.
W trakcie gali głos zabrali Poseł Tadeusz Tomaszewski oraz Prezydent Gniezna Jacek Kowalski, którzy bardzo serdecznie wypowiadali się o naszej działalności, a My bardzo serdecznie dziękujemy im za udział i chęć współpracy z klubem.
Wszystkich nieobecnych zapraszamy na wiosenną prezentację zawodów oraz drużyny na sezon 2010.