Kolarze szosowi zakończyli sezon 2010
Dodane przez thomson dnia 23 październik 2010 18:14:00
Kolarze na rowerach jeżdżą cały rok, ale następuje moment w roku kiedy kończy się sezon startowy. Ostatni wyścig szosowy w Wielkopolsce odbył się na samochodowym torze Poznań.
16 października (sobota) popsuła się pogoda, padała mżawka i wiał bardzo silny wiatr, ale nie przestraszyło to zawodników, którzy licznie stawili się na starcie. Wśród nich stanęło dwóch reprezentantów Agpol GKKG : Dawid Marosz i Radosław Jaskulski. W zawodach oprócz kolarzy szosowych mogli startować zawodnicy na rowerach MTB oraz rolkarze.
Radek i Dawid brali udział w wyścigu głównym na 12 okrążeń (49km). Zawodnicy GKKG starali się jechać bardzo aktywnie - Dawid Marosz kilkakrotnie próbował uciec z peletonu, niestety za każdym razem był doganiany podobnie jak wielu innych zawodników. "Kasowanie" ucieczek było spowodowane bardzo wyrównanym poziomem kolarzy. Silny wiatr i rwane tempo skutkowało dużymi zmianami prędkości od 25km/h do 60km/h. Na 8 pętli udało się dwójce zawodników odjechać z peletonu. Początkowo niewielka przewaga systematycznie wzrastała i na mecie wyniosła ponad 1 minutę.
Wyścig wygrał Krystian Michalak. Z peletonu do końca trwały próby ucieczki lecz bez skutku. Radek na finiszu z peletonu zaledwie o pół koła przegrał z zeszłorocznym mistrzem świata Arkadiuszem Garczarkiem, ale i tak odniósł życiowy sukces wygrywając w swojej kategorii wiekowej. Dawid Marosz dojechał w peletonie.