[maraton] Powerade Suzuki MTB Marathon - Murowana Goślina
Dodane przez thomson dnia 11 kwiecień 2011 18:10:23
W niedzielę 10. kwietnia dwóch naszych zawodników wzięło udział w pierwszym w tym roku maratonie z cyklu Powerade Suzuki MTB Marathon, który odbył się w Murowanej Goślinie. Zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją z zawodów ... (czytaj więcej)
Rozszerzona zawartość newsa
W niedzielę 10. kwietnia dwóch naszych zawodników wzięło udział w pierwszym w tym roku maratonie z cyklu Powerade Suzuki MTB Marathon, który odbył się w Murowanej Goślinie. Zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją z zawodów ...


Michał Waszak:
Jako, że miałem możliwość pobytu w Murowanej Goślinie przez długi czas przed jak i po maratonie, obyło się bez wielkich przygotowań do wyjazdu na „drugi koniec” Polski. J Sobota wieczorem, odbiór numerów startowych (razem z zaprzyjaźnioną drużyną AVES Murowana Cykloza), bezproblemowo, bez kolejek, bez pośpiechu. Niedziela zapowiadała się przyjemnie. Poranek rześki, słoneczny. Godzina 10:00 start dystansu GIGA. Godzina 11:00 start MEGA.
Na tym dystansie walczył nasz baaaaardzo okrojony skład zespołu, a mianowicie Andrzej i ja. Pierwsze kilkaset metrów ulicami miasta, potem kilkadziesiąt metrów szutru i piach, piach, piach aż po same osie przez kolejne kilkaset metrów. (Niektórzy zawodnicy wybierali wariant leśny – „twardy” slalom między drzewami, opłacało się).
Potem przejazd przez główną drogę Poznań – Wągrowiec i wjazd w las. Nawierzchnia w lesie zmienna (podobna do trasy w Chodzieży, tylko troszkę mniej piasku). Przewyższenie nie powalało na kolana, ale za to dystans mający według organizatora 68 km, to jak na MEGA nie jest mało. Kilometr 54 i zaczęło się „XC” na Dziewiczej Górze (chyba najciekawszy element trasy). Potem już tylko około 15 km do mety i finish. A oto wyniki jakie udało nam się wypracować:
1) Andrzej Figaj - 2:33:32 (46 open, 27 M2)
2) Michał Waszak – 2:47:04 (144 open, 63 M2)
Co do mojego wyniku, to ambicje są większe, ale to dopiero pierwszy wyścig w sezonie i liczę na to, że forma będzie zwyżkować.
Na koniec dodam, że uczestnicy imprezy nie otrzymali od organizatora żadnych „gratisów”. Do poprawy!