[maraton] Grand Prix Wielkopolski - Dolsk
Dodane przez thomson dnia 24 kwiecień 2012 00:49:00
Bardzo udanie zainaugurowali nowy sezon startów maratończycy z Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego. W niedzielę 22 kwietnia odbyły się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2012...[czytaj więcej]
Rozszerzona zawartość newsa
Bardzo udanie zainaugurowali nowy sezon startów maratończycy z Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego. W niedzielę 22 kwietnia odbyły się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2012.

Impreza odbywała się w Dolsku gdzie start i meta usytuowane były na terenie gościnnego ośrodka „Vila Natura”. Na starcie pojawiliśmy się w 7 osobowym składzie z czego 6 z nas jechało dystans Mini (42 km), i jeden rodzynek – Andrzej Figaj dystans Mega (73 km). Każdy ścigał się na miarę swoich sił i umiejętności w określonych kategoriach wiekowych. Stawka zawodników była doborowa – respekt budziły nazwiska czołowych zawodników w kraju: Andrzej Kaiser, Bartosz i Robert Banachowie, Krzysztof Krzywy, Michał Kowalczyk – to tylko niektóre z nich. W sumie na starcie stanęło 433 zawodników.

Trasa dostarczała wielu emocji i mimo braku trudności technicznych (strome zjazdy czy karkołomne podjazdy) była wymagająca choćby z racji dystansu. Okazało się również, że okolice Dolska wcale nie są płaskie, a podjazd na tzw. punkt widokowy wielu zawodników pokonywało „z buta”.
Wśród zawodników Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego największy sukces odnotował Dawid Marosz, który stoczył wspaniałą walkę z czołówką krajową zajmując na dystansie Mini, 4 miejsce open i jednocześnie 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej M-3.
Pełne wyniki: Link

Następna impreza z cyklu GP Wielkopolski w Maratonach MTB odbędzie się już 20 maja w Gnieźnie.


Zdjęcia: xc-mtb.info, Jacek Głowacki, MiSe