Gnieźnieńscy kolarze górscy zakończyli sezon
Dodane przez thomson dnia 09 październik 2012 22:07:25
Od kwietnia do końca września trwały zmagania w ramach cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB 2012. Na cykl imprez złożyło się osiem zawodów organizowanych w Dolsku, Gnieźnie, Barlinku, Wyrzysku, Wałczu, Suchym Lesie, Kole i Łopuchowie. Średnia frekwencja na jednych zawodach przekraczała 350 zawodników. Kolarze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego brali udział we wszystkich edycjach zdobywając kolejne punkty do klasyfikacji generalnej... [czytaj więcej]
Rozszerzona zawartość newsa
Od kwietnia do końca września trwały zmagania w ramach cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB 2012. Na cykl imprez złożyło się osiem zawodów organizowanych w Dolsku, Gnieźnie, Barlinku, Wyrzysku, Wałczu, Suchym Lesie, Kole i Łopuchowie. Średnia frekwencja na jednych zawodach przekraczała 350 zawodników. Kolarze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego brali udział we wszystkich edycjach zdobywając kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.


Wyścigi wielkopolskie należą do najsilniej obsadzanych w kraju i start w nich reprezentantów grup zawodowych (Mróz ActivJet, Eska Team, BGŻ) nie jest niczym szczególnym. Ściganie się w jednym peletonie z obecnymi czy byłymi mistrzami kraju, Europy czy świata tylko podnosi rangę tych imprez. Dość powiedzieć, że aktywnym uczestnikiem zmagań był polski olimpijczyk z Londynu – Marek Konwa. To wszak z naszego regionu wywodzi się najsilniejsza amatorska grupa kolarska Corratec Team z Poznania. Trasy w Wielkopolsce mimo geograficznej niziny nie należą do łatwych i nie raz przejście jakiegoś odcinka „z buta” nie ujmowało nikomu honoru.

Podsumowując starty naszych zawodników możemy z całą pewnością i dumą powiedzieć, że najlepsi kolarze górscy w Wielkopolsce są z Gniezna. W klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB 2012 nasz zawodnik Dawid Marosz(M3) zajął 1 miejsce, natomiast Radosław Jaskulski (M4) zajął 2 miejsce. Inni co prawda nie stanęli na stopniach podium ale też byli w czołówce klasyfikacji: Kamil Makowski (M1) 5 miejsce, Marek Makowski (M4) 6 miejsce, Dariusz Łukasiewicz (M4) 13 miejsce.

Nie byli to jedyni zawodnicy z Gniezna – na listach startowych można było znaleźć inne nazwiska zawodników niezrzeszonych. Należy zwrócić uwagę na coraz większą popularność wielkopolskiego cyklu bowiem w tym roku sklasyfikowanych zostało w sumie 1233 zawodników (838 na dystansie Mini i 395 na dystansie Mega).

W sumie jesteśmy bardzo zadowoleni z minionego sezonu. Udało się osiągnąć zadowalające wyniki, udało się zorganizować jedną z edycji Grand Prix, jak zwykle z wyjątkiem Dawida Marosza nie udało się zaspokoić własnych ambicji. Teraz krótka przerwa w programie startowym, a już niebawem zaczynamy pracować nad formą na przyszły rok.


tekst: Darek Łukasiewicz