[maraton] GKKG na Grand Prix Wielkopolski w Dolsku
Dodane przez thomson dnia 23 kwiecień 2014 21:18:46
Po długiej zimowej przerwie nadszedł wreszcie czas na rozpoczęcie ścigania. Nasz klub, GKKG, wystartował w zawodach Grand Prix Wielkopolski w Dolsku. Pierwsze zaskoczenie pojawiło się już podczas przygotowań, ponieważ od dawna nie jechaliśmy na zawody w tak dużym składzie. Do "satpolobusa" zapakowaliśmy 12 rowerów i ruszyliśmy w trasę…[czytaj więcej]
Rozszerzona zawartość newsa
Po długiej zimowej przerwie nadszedł wreszcie czas na rozpoczęcie ścigania. Nasz klub, GKKG, wystartował w zawodach Grand Prix Wielkopolski w Dolsku. Pierwsze zaskoczenie pojawiło się już podczas przygotowań, ponieważ od dawna nie jechaliśmy na zawody w tak dużym składzie. Do "satpolobusa" zapakowaliśmy 12 rowerów i ruszyliśmy w trasę…


Gdy dojechaliśmy na miejsce pogoda wcale nie dopisywała, zaczął nawet padać lekki deszcz który nie napawał optymizmem. Chłopacy zaczęli zastanawiać się w jakim stroju wystartować jeden „na krótko”, drugi „na długo” - ciężko było się zdecydować. Ostateczna decyzja zapadła właściwie tuż przed startem dystansu mega (72km) w którym wzięli udział: Dawid Marosz i Tomasz Romański. Złe chmury przewiał wiatr i pojawiło się słońce.

W wyścigu na dystansie mini z GKKG brali udział: Tomasz Wachowiak, Daniel Curul, Łukasz Wegnerski, Radosław Jaskulski, Dariusz Łukasiewicz, Michał Bednarek, Marek Makowski, Kamil Makowski, Artur Lisiecki oraz kolega Michał Ossowski.


Trasa była idealna jak na początek sezonu wyścigowego – nie była wyjątkowo trudna technicznie, lecz wymagająca kondycyjnie. Po ostrym starcie z rynku rozpoczynał się podjazd na punkt widokowy, który pokazał kto będzie liczył się w walce o zwycięstwa w klasyfikacjach open na obu dystansach. Na dystansie mini była to 8-osobowa grupa, w której znalazł się nasz zawodnik Tomasz Wachowiak. Następnie trasa prowadziła dziurawymi leśnymi drogami, aby pod koniec podzielić peleton jeszcze bardziej podczas ponownego przejazdu przez punkt widokowy.

Jako jedyny z całej ekipy na podium stanął Kamil Makowski, który zajął 2 miejsce w kategorii M1 na dystansie mini. Najlepszym zawodnikiem GKKG w wyścigu okazał się Tomasz Wachowiak, który przyjechał na metę jako 6 w klasyfikacji open.

Zdjęcia: TUTAJ

Wyniki:

Dystans MEGA
Dawid Marosz - 7. M3 / 24. open
Tomasz Romański - 28. M2 / 81 open

Dystans MINI
Tomasz Wachowiak - 6. M2 / 6. open
Kamil Makowski - 2. M1 / 23. open
Łukasz Wegnerski - 17. M3 / 57. open
Radosław Jaskulski - 9. M4 / 65. open
Marek Makowski - 15. M4 / 94. open
Artur Lisiecki - 48. M3 / 131. open
Michał Bednarek - 60. M3 / 164. open
Dariusz Łukasiewicz - 13. M5 / 213. open
Daniel Curul - 77. M3 / 216. open

Tekst i zdjęcia: Paulina Cabanek