Błękitna Pętla 2014 - zwycięża Aleksander Dorożała
Dodane przez thomson dnia 14 lipiec 2014 14:28:43
13 lipca już po raz piąty został rozegrany szosowy wyścig kolarski „Błękitna Pętla”, który jest zarazem memoriałem gnieźnieńskiego kolarza, Jerzego Palickiego. Na starcie pojawiło się 61 zawodników i zawodniczek. Wyścig został rozegrany na tradycyjnej 14km pętli z metą usytuowaną w Strzyżewie Kościelnym. Pogoda jak zwykle dopisała i zachęcała do startu... [czytaj więcej]
Rozszerzona zawartość newsa

Zwycięzcą wyścigu został Aleksander Dorożała, który po wspaniałym finiszu o niecałą długość roweru wyprzedził Roberta Żmudzina oraz Adama Mastalerza. Najlepszy z Gnieźnian – Dawid Marosz uplasował się na 7 pozycji, ale warto zaznaczyć, że podczas wyścigu uciekał razem ze zwycięzcami. Najszybszą z kobiet okazała się Małgorzata Nowacka.

Specjalne podziękowania należą się Pani Krystynie Palickiej, Policjantom z KPP w Gnieźnie, Strażakom z OSP Strzyżewo Kościelne, Ździechowa, Modliszewo, ratownikom medycznym z HKR Gniezno, firmie SatPol, Skoda, Nodon oraz wszystkim członkom Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego, którzy pomogli przy organizacji.
Dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejną Błękitną Pętlę!