[maraton] Gogol MTB - Łopuchowo
Dodane przez thomson dnia 20 październik 2014 22:12:52
Gogol MTB Łopuchowo to ostatni start w maratonach z cyklu Bike Cross Maraton w sezonie 2014. Start, który dostał bardzo odległą datę od organizatorów na początku sezonu, bo aż 05.10.2014. Nikt się wtedy nie spodziewał jaką nietypową dla tej pory roku aurę szykuje przyroda w ten dzień. Jak się okazało warunki wymarzone do ścigania. Słońce miło przygrzewało, wiatr wręcz niewyczuwalny, a wszystko to w połączeniu z klimatami jesiennymi... [czytaj więcej]
Rozszerzona zawartość newsa


Gogol MTB Łopuchowo to ostatni start w maratonach z cyklu Bike Cross Maraton w sezonie 2014. Start, który dostał bardzo odległą datę od organizatorów na początku sezonu, bo aż 05.10.2014. Nikt się wtedy nie spodziewał jaką nietypową dla tej pory roku aurę szykuje przyroda w ten dzień. Jak się okazało warunki wymarzone do ścigania. Słońce miło przygrzewało, wiatr wręcz niewyczuwalny, a wszystko to w połączeniu z klimatami jesiennymi...

Wszyscy obecni w ten dzień w Łopuchowie mogli poczuć na własnej skórze i zobaczyć na własne oczy co oznacza hasło: Polska Złota Jesień ... resztę zapraszamy do galerii.

W tych też znakomitych warunkach pogodowych na zakończenie ścigania w tym cyklu i sezonie do Łopuchowa koło Murowanej Gośliny przybyło ponad 550 kolarzy, a w tym spora grupa z Gniezna - w sumie 10 osób. Ośmiu klubowiczów i dwóch zaprzyjaźnionych z klubem kolegów.

Start na dwóch dystansach MINI i MEGA odbył się bez zakłóceń i o czasie. Trasa przygotowana przez organizatorów dla obu dystansów była - jak na zakończenie sezonu bardzo szybka, dobrze oznaczona i dość płaska. Nie oznacza to jednak, że nie było odcinków gdzie trzeba było się wysilić na którymś z podjazdów lub piaszczystym odcinku trasy. Wszystko jednak było dopasowane z umiarem. Zdecydowana większość trasy przebiegała przez ścieżki i dukty leśne z końcowym asfaltowym kilkuset metrowym podjazdem i finiszem na boisku szkolnym.

Cała dziesiątka startujący przejechali trasę bez większych problemów i przygód. Na zakończenie sezonu popisała się nie tylko pogoda. Wyniki klubowiczów przedstawiają się równie dobrze:

Wyniki:
Dystans MEGA - ok 62km:
Dawid Marosz: 6. M3 / 13. open

Dystans MINI - ok 31km:
Tomasz Wachowiak: 2. M2 / 2. open
Kamil Makowski: 3. M1 / 28. open
Radosław Jaskulski: 5. M4 / 44. open
Michał Bednarek: 18. M3 / 45. open
Michał Ossowski: 16. M2 / 47. open
Marek Makowski: 12. M4 / 73. open
Artur Lisiecki: 40. M3 / 99. open
Daniel Curul: 60. M3 / 140. open
Szymon Waliński: 39. M2 / 161. open

Gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ