Mistrzostwa Wielkopolski i zaległy weekend majowy
Mamy Mistrza Wielkopolski w cross-country!
A dodatkowo zapraszamy do rozległej relacji z weekendu majowego![czytaj więcej]
Rozszerzona zawartość newsa
Mistrzostwa Wielkopolski Cross-country

Dnia 8 maja zostały rozegrane Mistrzostwa Wielkopolski w olimpijskiej formule kolarstwa górskiego – cross-country. Gnieźnieński klub Satpol GKKG reprezentowany był przez Radosława Hulewicza, Daniela Curula i Dawida Micorka.
Trasa charakteryzowała się typowymi dla tej dyscypliny elementami takimi jak: strome zjazdy, sztywne podjazdy, efektowne dropy i rampy. Była świetną zabawą dla zawodników, a kibice nie mogli się nudzić!
W Kategorii Masters II zwyciężył reprezentant Satpol GKKG Radosław Hulewicz, zostając Mistrzem Wielkopolski!

Daniel Curul zajął 17 miejcie w kategorii Masters I, a Dawid Micorek 25 w kategorii Elita.

Pracowity weekend majowy Satpol GKKG.

Weekend majowy dla zawodników Satpol GKKG upłynął nie na błogim wypoczynku, a na walce na trzech wymagających trasach maratonów MTB.
W sobotę 30.04.2016 przy słonecznej pogodzie w Obornikach po raz trzeci z rzędu odbył się DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Impreza od pierwszej edycji w 2014 roku słynie z szczegółowo i bardzo dobrze oznakowanej, ciekawej i wymagającej trasy oraz atrakcyjnych nagród dla zwycięzców i uczestników maratonu. Nic zatem dziwnego, że w tym roku liczba chętnych przekroczyła 750 uczetników! Wśród nich nie zabrakło zawodników Satpol GKKG Gniezno, którzy wystartowali na dystansie MINI o długości 39,5km i przewyższeniach blisko 500m. Organizatorzy wprowadzili pewne zmiany na trasie względem poprzednich lat - zmiany te wyszły tylko na plus. Dzięki temu trasa okazała się jeszcze trudniejsza, a przy okazji jeszcze piękniejsza, prowadząc zawodników przez zakątki Obornickich lasów, odkrywając sztywne, strome podjazdy i piaszczyste zjazdy. Pojawiło się też wiele interwałowych odcinków, które na długo zapadną w pamięci uczestnikom oraz specjalny odcinek typowo XC.

Wyniki:
Daniel Curul: 60 Open, 16 M-3
Rafał Ober: 121 Open, 38 M-3
Witold Woźnicki: 220 Open, 13 M-5
Sławomir Woźnicki: 238 Open, 15 M-5

foto - OCS Oborniki, Fotografia Tomasz Szwajkowski.

Film

W równie piękną, słoneczną niedzielę 01.05.2016 kolejna część zawodników Satpol GKKG stanęła na starcie drugiej edycji cyklu Bike Cross Maraton 2016, która odbyła się w Chodzieży. Trasa maratonu była zlokalizowana w okolicach, gdzie przed laty swoje edycje miała "Skandia" Czesława Langa oraz zawody XC cross country - co zapowiadało się naprawdę ciekawie. Potwierdzili to uczestnicy: trasa bardzo wymagająca z dużą ilością stromych podjazdów i szybkich zjazdów usłanych w trudnym piaskowo-korzenno-kamiennym terenie. Sporo liczba odcinków technicznych. Mała liczba odcinków szutrowych, które się pojawiły pozwalały rozwinąć uczestnikom szybkości dochodzące do 50km/h. Sumując - "Gogolowa" edycja w Chodzieży okazała się strzałem w dziesiątkę i bezsprzecznie została określona najbardziej wymagającą i trudną trasą w cyklu Bike Cross Maraton 2016.

Michał Bednarek: 138 Open, 53 M-3

Trzecim z kolei startem w weekend majowy okazał się maraton z cyklu: Solid MTB Maraton, który odbył się w Śremie. Na linii startu dystansu MINI pojawił się Radosław Hulewicz, który po pokonaniu bardzo piaszczystej trasy 29km uplasował się na pozycji 75 Open i 12 w M-4.