Gogol MTB Stęszew
Dodane przez Rudy dnia 31 sierpień 2016 11:48:51
Stęszew, czyli jazda w skwarze i żarze.
Najgorętsza - jeśli chodzi o warunki atmosferyczne edycja Wielkopolskiego Bike Cross MTB Maraton. Przy ponad 30-sto stopniowym żarze lejącym się z nieba zawodnicy Satpol GKKG wystartowali w dziewiątej, przedostatniej edycji tegorocznego Gogola...[czytaj więcej]
Rozszerzona zawartość newsa


Stęszew, czyli jazda w skwarze i żarze.
Najgorętsza - jeśli chodzi o warunki atmosferyczne edycja Wielkopolskiego Bike Cross MTB Maraton. Przy ponad 30-sto stopniowym żarze lejącym się z nieba zawodnicy Satpol GKKG wystartowali w dziewiątej, przedostatniej edycji tegorocznego Gogola. Nie tylko wspomniana pogoda podgrzewała atmosferę. Gorąco było już w sektorach startowych jak i na samej trasie. Wielu zawodników startujących w tej edycji przybyło z myślą o poprawieniu swoich wyników i zdobyciu jak najlepszej lokaty, a tym samym poprawieniem pozycji w klasyfikacji generalnej. Tym samym oba dystanse były mocno obstawione nie tylko przez czołowych zawodników.
Trasa biegnąca częściowo przez leśne dukty Wielkopolskiego Parku Narodowego, częściowo przez odsłonięte fragmenty szutrowo - piaszczystej nawierzchni - niby znana ale i tak "dała w kość". Wysysające resztki sił odcinki "tarek" w pełnym słońcu, znany z edycji Mosińskiej "Janosik" czy asfaltowy "niekończący" się podjazd przy "wodociagach".

Z trasą tą zmierzyli się na dwóch dystansach: MINI 33km i MEGA 66km (dwie rundy) zawodnicy Satpolu:

MINI:
Radosław Jaskulski: 48 Open; 6 M4
Rafał Ober: 65 Open; 30 M3


MEGA:
Daniel Curul: 44 Open; 13 M3;
Marek Makowski: 83 Open; 28 M4;

Galeria zdjęć
Film

Zdjecia: Karolina Kowalska, Grzegorz Krykwiński Fotografia