Weekendowe ściganie Satpol GKKG
Dodane przez Rudy dnia 08 wrzesień 2016 14:59:41
Podczas minionego weekendu wystartowaliśmy w 3 wyścigach! Uphillu, maratonie MTB i na szosie...[czytaj więcej]
Rozszerzona zawartość newsa

04.09.2016 - Rowerem na Śnieżkę.
Wjechać rowerem na Śnieżkę - cel lub marzenie niejednego zawodnika kolarstwa górskiego. Zmierzyć się z samym sobą, sprawdzić swoją formę, poprawić swój wynik czy po prostu dokonać tego... Na szczęście są pasjonaci, którzy to rozumieją i organizują wyścig na szczyt Karkonoszy raz w roku. Impreza organizowana przez Rotary Club "Karpacz Karkonosze" (rotarykarpacz.pl) to: Rowerem na Śnieżkę. I na tę edycję odbywającą się 04.09.2016 udało się trzech naszych klubowych zawodników.
Radosław Jaskulski, Tomasz Wachowiak i Daniel Curul. Dla Radka i Tomka to kolejny raz, kiedy mają okazję zmierzyć się z stromiznami czekającymi na drodze na szczyt i poprawić wynik z poprzednich edycji. Dla Daniela to istny dziewiczy start.
Na zawodników czekała do pokonania odległość - bagatela: 14,55km. Hmmm niby nie wiele, tyle że na tych 14km mieli do pokonania 1055m w pionie. Podjazd to kamienista, wybijająca z rytmu droga o kącie natarcia sięgającym do 13%, a w końcowej fazie dochodziła jeszcze walka z silnymi podmuchami wiatru, który usilnie próbował zepchnąć zawodników z trasy.
Nasi zawodnicy okazali się prawdziwymi twardzielami pokonując całą trasę "w siodle" i wjeżdżając na szczyt w pierwszej setce na 297 startujących. Wyniki:

Tomasz Wachowiak: 41 Open; 15 M-2; Czas: 01:17:25


Daniel Curul: 64 Open; 28 M-3; Czas: 01:22:15


Radosław Jaskulski: 78 Open; 17 M-4; Czas: 01:24:02Galeria zdjęć
Film

Gratulujemy!


Czas na szosę!
Nasz zawodnik Artur Lisiecki spróbował swoich sił w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim: Pałuki Tour 2016. Szosowym wyścig odbył się 04.09.2016 w powiecie Żnińskim. Zarówno dla organizatorów jak i dla Artura było to pierwsze tego typu wydarzenie. Patrząc na wynik Artura widać, że na szosie czuje się równie dobrze jak na MTB. Do pokonania na dobrze przygotowanej i oznaczonej trasie miał 64km. Odległość tę pokonał w czasie 01:49:42 zdobywając pozycję: 67 Open i 19 w M-4 na 200 zawodników startujących.


Galeria zdjęć

Gratulujemy!


Klęka MTB Maraton

Klęka MTB Maraton to druga edycja maratonu MTB (pierwsza odbyła się w 2015 roku) fanów i zawodników kolarstwa górskiego z grupy: GTS Phytopharm MTB dla fanów i zawodników MTB z całej Wielkopolski i nie tylko. Organizatorzy jako czynni zawodnicy wiedzieli czego oczekują podczas takiej imprezy inni zawodnicy i dali z siebie wszystko, aby spełnić te oczekiwania. Jak podkreślali uczestnicy - wszystko było dopięte "na ostatni guzik" : organizacja, trasa maratonu, oznaczenia i atmosfera były na najwyższym poziomie.
Potwierdził to również jeden z naszych zawodników startujących w tym dniu w Klęce. Po dłuższej przerwie od ścigania - Kamil Makowski potwierdził, że nie zapomniał jak się jeździ w maratonach i na dystansie MINI 32km uplasował się na miejscu: 26 Open; 11 M-2.Galeria zdjęć


Gratulujemy!