Dębówiec 2016 - relacja
Dodane przez Rudy dnia 19 październik 2016 23:36:59
Sezon 2016 dobiega końca. Wielu zawodników kończy sezon wyznaczając sobie ostatni start w aurze jesiennej. Tradycyjnie dla wielu Wielkopolan od kilkunastu sezonów to start "na Dębówcu" - jednym z najstarszych amatorskich wyścigów MTB w Wielkopolsce, organizowanych przez Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego na terenie Lasów Królewskich...[czytaj więcej]
Rozszerzona zawartość newsa
Sezon 2016 dobiega końca. Wielu zawodników kończy sezon wyznaczając sobie ostatni start w aurze jesiennej. Tradycyjnie dla wielu Wielkopolan od kilkunastu sezonów to start "na Dębówcu" - jednym z najstarszych amatorskich wyścigów MTB w Wielkopolsce, organizowanych przez Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego na terenie Lasów Królewskich.
Na wyścigu pojawia się znaczna liczba amatorów jak i zawodników, którzy są widoczni w całym sezonie na licznych imprezach sportowych.
Nie inaczej było w tym roku.

Na dziewiętnastej już edycji, która odbyła się w mocno zakrapianej aurze (spore opady deszczu przez kilkanaście dni przed wyścigiem) oraz lekka mżawka w dzień wyścigu, czyli 16/10/2016 - nie zniechęciła 63 uczestników, którzy pojawili się tego dnia na starcie. Tradycyjnie wyścig podzielony był na trzy kategorie:
"Kobiety" - tu dopisała spora liczba Pań - siedem, które w tej edycji oprócz darmowego SPA poprawiły również czas zwyciężczyni z roku 2015 o 3 minuty!
Wyniki:
1. Karolina Kryszewska
2. Kinga Lorenz-Dziubich
3. Małgorzata Nita

"Amator" - większa część uczestników - 31 - wystartowała właśnie w tej kategorii. Bardzo nas cieszy ze względu na to, iż wyścig jest organizowany przede wszystkim z myślą o jak największej liczbie startujących, którzy chcą spróbować swoich sił w wyścigu z innymi zapaleńcami, a na co dzień nie mają takiej możliwości.
Wyniki:
1. Grzegorz Lis
2. Dariusz Kowalczyk
3. Mariusz Górski

Warto wspomnieć iż w tej kategorii zmagało się i to z wielkim sukcesem dwóch najmłodszych uczestników tegorocznej edycji: 10 letni Jędrzej Szubert oraz 11 letni Maksymilian Kamiński. Gratulujemy!

"Sport" - na najdłuższym dystansie spotkali się wysportowani amatorzy i zawodnicy startujący regularnie na innych wyścigach i maratonach.
Wyniki:
1. Szymon Matuszak - MW Invest
2. Mateusz Nowicki - Bike Atelier MTB Team
3. Daniel Curul - Satpol GKKG

Po zakończonych zmaganiach w naszym mobilnym biurze zawodów uczestnicy otrzymali ciepłe napoje oraz pyszne domowe wypieki, którym pałaszowaniu towarzyszyły gorące dyskusje na temat wydarzeń z trasy i planowaniu kolejnych startów.

Z roku na rok "Dębówiec" cieszy się coraz większym zainteresowaniem - co nas jako organizatora cieszy. Cieszy nie tylko z czysto sportowego punktu widzenia ale z tego, iż możemy promować ruch na świeżym powietrzu i zarażać ludzi cyklozą w przyjemnej piknikowej atmosferze.
Bardzo dziękujemy kibicom za liczne stawienie się przy trasie!

Dziękujemy i do zobaczenia !!Galerie:
Krzysztof Stóżyk: https://goo.gl/photos/XehCue87ZwgQxhRn6
Łukasz Wegnerski: https://goo.gl/photos/3gRN9MoaCdaxkbdR9
Kacper Płociński: https://goo.gl/photos/syCzgLFK16mQv8XE8
Film: https://www.youtube.com/watch?v=azhElujz0Xs&list=PLG-Cm0m41z6C4aFnWrSiZdjg5uCPjiHpk

Za zdjęcia dziękujemy: Łukasz Wegnerski, Krzysztof Stróżyk, Kacper Płociński